פייגלין פורש מהליכוד ומקים תנועה חדשה

המועמד נדחק בשבוע שעבר למקום לא ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת בעקבות דיל פוליטי. כנראה שהתנועה החדשה לא תתמודד בבחירות הקרובות

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

ח"כ משה פייגלין הודיע הערב (שני) על פרישה מהליכוד והקמת תנועה פוליטית חדשה, שספק אם תתמודד בבחירות הקרובות. פייגלין, שנדחק למקום לא ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, בפריימריז שנערכו בשבוע שעבר, כינס הערב כמה מאות מתומכיו ופעילי "מנהיגות יהודית" בבנייני האומה בירושלים. "כמו מתאגרף שהופל ארצה הנני קם ועולה לזירה, עולה כדי לנצח", אמר פייגלין לתשואותיהם של מאות אוהדיו.

בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

לדבריו, לאור ההפסד בפריימריז, "שני דברים עלינו לעשות עכשיו: לצאת מהליכוד ולהקים תנועה פוליטית שתנגיש את עצמה לבחירת עם ישראל ובע"ה במהרה בימנו תעמוד בקרוב בהנהגתו". הוא ציין, כי הוצעו לו בימים האחרונים "כמה וכמה הצעות", ציין כי "מתבשלים כל מיני דברים מעניינים" והוסיף כי הוא "שוקל את כל האפשרויות". ועם זאת, ייתכן שיבחר שלא להתמודד לכנסת ה-20.

פייגלין, הערב בירושליםצילום: אמיל סלמן

פייגלין אמר, כי גורמים בליכוד, שאותם לא הזכיר, גרמו לדחיקתו שלו ושל ח"כ ציפי חוטובלי אל שולי הרשימה לכנסת הבאה, רק בגלל התעקשותם לעלות להר הבית גם לאחר ניסיון ההתנקשות בפעיל המקדש יהודה גליק. "שני חברי כנסת הציבו בפני ההנהגה הישראלית מראה, שאין היא מסוגלת להביט בה ולכן החליטה - לשבור אותה. שם – בכדורים ההם שכוונו נגד הקשר שלנו לירושלים ולהר הבית החל תהליך מהיר שהוציא אותנו מהליכוד".

הל' של פייגלין, בשלט הבחירות שהתנוסס באולם, נותרה מסתלסלת כפי שהיתה כל שנותיו בליכוד, כמו בלוגו התנועה. אבל את מיטב נאומו הקדיש פייגלין להתנערות מהליכוד. בין היתר טען, כי "הליכוד הפך למפלגה מזדקנת מאוד – הגיל הממוצע של חבריו הוא מעל 60. כשאר המפלגות – הוא מבוסס כולו בצד של הבעיה ואין לו יכולת מנטלית להכיל באמת את השינוי הנדרש ולעבור לצד של הפתרון שנמצא בקרבו".

פייגלין הזכיר לפעיליו, שהצטרפו אליו לפני כ-20 שנה לתנועת 'זו ארצנו', דרך הקמת תנועת 'מנהיגות יהודית', וההתפקדות לליכוד, "שיניתם את פני החברה הישראלית והפוליטיקה הישראלית. לא ניתן בכלל לדמיין את מדינת ישראל של היום בלעדיכם. אתם שיניתם את פני מפלגת השלטון ובתהליך דיאלקטי, תגובת המשקל של ממסד הסרוגים, הבאתם למהפכה גדולה גם במפלגת הציונות הדתית. אתם אחראים גם למראה הליכוד היום וגם לתופעת הבית היהודי. הכל בגללכם". הוא הוסיף, "אין שום מנהיג בישראל – מלבד האנשים פה – שיודע ומסוגל להפוך את מדינת ישראל למדינת חירות יהודית אמיתית, מדינת חירות שאינה הופכת למדינת כל אזרחיה וזועביה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ