גלנט: כחלון לא ביקש ממני להתנצל על פרשת הקרקעות

חבר מפלגת כולנו הבהיר בראיון לערוץ 2 כי ההתנצלות אמש היתה בחירה שלו בלבד, והוסיף כי שילם "מחיר כבד ללא פרופורציה" למרות שלא נחקר או הועמד לדין

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

האלוף במיל' יואב גלנט התייחס הערב (שישי) להתנצלותו על פרשת הקרקעות בעת ההכרזה על הצטרפותו לרשימת כולנו, ואמר כי לא התבקש לעשות זאת על ידי משה כחלון. "לא רק שזה לא היה תנאי של כחלון, זה בכלל לא עלה כנושא לדיון", אמר גלנט בראיון לערוץ 2. "זו בחירה שלי כי אני מבין שדבר כזה מלווה אותי ומן הראוי לעשות בו סדר", הוא הוסיף. זאת, בעוד אתמול אמרו מקורות במערכת הפוליטית כי לגלנט הוצגה דרישה להתנצל על הפרשה בעת ההכרזה.

>> מה מנבאים הסקרים לכחלון? בחירות 2015: כל הפרשנויות, הכתבות והעדכונים

גלנט הסביר בנוגע לפרשה כי "אחת השגיאות שעשיתי היא שלא עדכנתי את הציבור, בכל זאת מדובר על אדם במדים יש ציפייה שהציבור יהיה חשוף למעשיו. בעניין הזה של עדכון, אני חושב שטעיתי, טעיתי אז ולאורך הדרך. אבל מוטב מאוחר מאף פעם". האלוף במיל' הוסיף כי שגה בכך שביקש אישורים מהגורמים הלא מוסמכים, וכן כי "היו טעויות של הוועדה לתכנון והבנייה. והם הטעו אותי וגרמו לי לעשות דבר מסוים". לדבריו, הוא עשה שגיאות ו"שילם מחיר כבד וללא פרופורציה" על מה שעשה.

גלנט וכחלון במסיבת עיתונאים משותפת, אמשצילום: דודו בכר

"הציבור צריך לזכור, אני לא עמדתי מעולם לדין פלילי לא הוגש נגדי כתב אישום, לא נחקרתי בחקירה משטרתית", הדגיש גלנט והתייחס גם לפרשת המסמך המזויף. "לעומת זאת, האנשים שבישלו את כל הדברים האלו וטענו כי אני כתבתי מכתב מזויף מבעוד מועד, כולם במצב שהמשטרה המליצה על העמדתם לדין", הוא הוסיף.

אתמול הודיע כחלון במסיבת עיתונאים משותפת על צירופו של גלנט לרשימת כולנו. במסיבת העיתונאים שהתקיימה בכפר המכביה תיאר כחלון את גלנט, ששובץ במקום השני של המפלגה, כ"גיבור ישראל". על החלטתו לרוץ ברשימתו של כחלון, אמר גלנט כי "מנהיגות נמדדת במעשים ובביצועים, לא בדיבורים. הרפורמות אותן הנהיג כחלון הן הדוגמה למעשים ולהישגים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ