לבני במתקפה על נתניהו: ביקורו המתוכנן בארה"ב "פוגע בביטחון ישראל"

לדברי חברת הכנסת, "חיילי צה"ל נגררים להאג על פשעי מלחמה שהם לא ביצעו, החומה שמונעת זאת היא ארה"ב". לפיד: אם ראש הממשלה החליט להפר את הכללים זה רק בגלל הבחירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) מתחה היום (שבת) ביקורת על כוונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום בקונגרס האמריקאי על הסוגיה האיראנית ואמרה כי הדבר "פוגע בביטחון של ישראל וחיילי צה"ל - ובשביל מה? בשביל פוליטיקה".

>>> בחירות 2015: כל החדשות, הפרשנויות והסקרים

לבני, שדיברה באירוע "שבתרבות" בבת ים, הסבירה כי "חיילי צה"ל נגררים להאג על פשעי מלחמה שהם לא ביצעו, החומה שמונעת זאת היא ארה"ב שעוזרת לישראל לבלום את המתקפה הזאת. לכן, היחסים שלנו עם ארה"ב הם חיוניים לביטחון שלנו.

"נתניהו פוגע ביחסים האלה עם בת הברית האסטרטגית שלנו, שמטילה וטו על כל ההחלטות במועצת הביטחון נגד מדינת ישראל. נתניהו עושה צעד שמשרת אותו אולי אישית פוליטית, אבל פוגע בביטחון ישראל. עוד הוסיפה לבני: "ראש ממשלה אחראי שחושב קודם על טובת אזרחי המדינה והמדינה לא היה עושה זאת: ראש ממשלה אחראי היה יודע לעבוד עם נשיא ארה"ב - כל נשיא ולשמור על האינטרסים הכי חשובים שלנו".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מתח אף הוא ביקורת על נאומו המתוכנן של נתניהו ואמר כי "בשביל נאום בחירות אחד נתניהו הורס את היחסים האסטרטגיים שלנו עם ארה"ב". לדבריו, "קולה של ישראל בסוגיה האיראנית חייב להישמע בקול רם וברור אבל במקרה הזה קורה ההפך. אילו הסוגיה האיראנית היתה מדריכה את נתניהו, כפי שהוא אומר, הוא היה נוהג אחרת ופועל בתיאום עם הבית הלבן. זה נזק שייקח זמן לשקם".

נתניהו באירוע "תגלית" בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

לפיד, שאמר את הדברים באירוע שבתרבות במודיעין, סיפר כי "שוחחתי במהלך סוף השבוע עם בכירים אמריקאים. הם מזועזעים. ההתנהלות סביב הנאום בקונגרס מנוגדת לכללי הפרוטוקול ולכללי הנימוס" .

עוד אמר יו"ר יש עתיד: "נתניהו מכיר את היחסים עם האמריקאים, הוא מכיר את הפרוטוקול, הוא מכיר את היחסים בזירה הבינלאומית, אם הוא החליט לשבור את כל זה בשביל לנאום בקונגרס שבועיים לפני בחירות זה יכול להיות רק מסיבה אחת: מפני שהוא חושב שזה יעזור לו בבחירות בישראל גם במחיר של נזק ליחסים האסטרטגיים עם ארה"ב".

שר הפנים, גלעד ארדן, אמר בתגובה על דברי לבני: "לבני ובוז׳י מוכנים, כמו תמיד, להפקיר את האינטרסים הלאומיים והביטחוניים של מדינת ישראל מול איראן, מול הפלסטינים ובעצם מול כולם. הציבור בישראל מצפה מההנהגה שלו שתעמוד על האינטרסים החיוניים למדינה ולא תחפש לקושש כמה מחיאות כפיים מהעולם בכל מחיר. זאת בדיוק ההכרעה בבחירות הקרובות: ממשלת וויתורים ונסיגות בראשות ציפי ובוז'י או ממשלה לאומית בראשות נתניהו והליכוד שתעמוד כצוק איתן על האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל".

סגן השר אופיר אקוניס (ליכוד) אמר בשבתרבות בבת ים כי "נתניהו יצא לייצג את כל אזרחי ישראל, קואליציה ואופוזיציה, בעניין שלא אמורה להיות עליו שום מחלוקת בישראל - תוכנית הגרעין של איראן והתפשטות הטרור של האיסלאם הקיצוני. לדאבון הלב, הציניות ורדידות השיח שמלווה את מערכת הבחירות הנוכחית מביאה את האופוזיציה להתנגד אוטומטית לכל משימה לאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ