לפיד הציג את רשימת יש עתיד לבחירות: "נלחמים על המדינה"

המצטרפים החדשים למפלגה הם ראש מועצת אשכול חיים ילין, ששובץ במקום השביעי, ותא"ל (במיל') אלעזר שטרן, שפרש מ"התנועה", במקום ה-12. "באנו לכנסת לשתף פעולה ולא להילחם", אמר לפיד

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

מפלגת יש עתיד הציגה הערב (שני) את הרכב הרשימה שלה לבחירות הקרובות. למפלגה, בראשות יאיר לפיד, היו בבחירות האחרונות 19 מנדטים וכעת מנבאים לה הסקרים תשעה עד 12 מנדטים. סיסמת הבחירות שבחרה המפלגה תהיה "נלחמים על המדינה".

בעשירייה הראשונה של המפלגה שובצו שלוש נשים בעוד שבבחירות הקודמות שובצו ארבע. עד המקום ה-15 ברשימה משובצות חמש נשים. במקום השני שובץ שי פירון, ואחריו יעל גרמן, מאיר כהן, יעקב פרי ועופר שלח. שני המצטרפים החדשים למפלגה הם ראש מועצת אשכול חיים ילין, ששובץ במקום השביעי והאלוף (במיל') אלעזר שטרן, שפרש ממפלגת "התנועה" ושובץ במקום ה-12. ח"כ עליזה לביא ירדה מהמקום השביעי שבו דורגה ברשימה לכנסת הנוכחית למקום העשירי, ואילו ח"כ בועז טופורובסקי עלה מהמקום ה-18 למקום ה-14. ח"כ יואל רזבוזוב ירד מהמקום השמיני ברשימה לכנסת הנוכחית למקום התשיעי ברשימה לבחירות הקרובות.

>>> כמה מנדטים מאבדת יש עתיד? כל הסקרים >>> בחירות 2015: כל הפרשנויות והעדכונים

"אנחנו מציגים היום רשימה שלא מייצגת קבלני קולות וזיופים ומפקדי ארגזים, אלא עקרונות וערכים.אנשים חדורי אמונה, שעזבו חיים נוחים", אמר לפיד בנאומו, "הם לא באו לעשות לביתם, הם מקריבים יום יום את הבית ואת המשפחה בשביל המדינה. אנשי מרכז אמיתיים. נשים וגברים, דתיים וחילונים, פריפריה ומרכז. לא שמאל אנרכיסטי, לא ימין הזוי, מרכז".

נאום לפיד דמה מאוד לדף המסרים שהעביר בערבי התמיכה שהוא עורך בשבועות האחרונים ברחבי הארץ, ועסק בעיקר בהישגי ופעולות המפלגה בממשלה. "באנו לממשלה ולכנסת כדי לשתף פעולה, לא בשביל לנהל מלחמות, אלא שכל מה שעשינו, כל שינוי, כל תיקון, תמיד היינו צריכים להילחם נגד שחיתות בממדים בלתי נתפסים, נגד כל אלה שהמדינה לא מעניינת אותם, רק האינטרס מעניין אותם", אמר.

לדברי לפיד, "כשהעברנו את השיוויון בנטל כולם היו נגד, מימין ומשמאל. נציגי הליכוד ברחו מההצבעות, ראש הממשלה ניסה לחבל בתהליך מהרגע הראשון. בזמן שהצבענו על החוק בוז'י הרצוג ואנשי מפלגת העבודה ישבו מחוץ לאולם המליאה והתחנפו לחרדים. העבריין המורשע אריה דרעי חיבק את בוז'י ואמר לו שהוא ראש הממשלה שלו וליצמן וגפני הודו למפלגת העבודה שהיא עוזרת לצעירים החרדים לא להתגייס ולא ללכת לעבודה. היינו לבד, רק אנחנו, אבל נלחמנו וניצחנו. החוק עבר".

הצגת הרשימה של "יש עתיד", הערבצילום: עופר וקנין

הרכב הרשימה לא משתנה במידה רבה בהשוואה לרשימה לכנסת הקודמת. בינתיים הודיעו על פרישתם מהמפלגה הח"כים עדי קול, רינה פרנקל ושמעון סולומון.

בשבועות האחרונים יש שמועות על פרישתו של שר המדע לשעבר יעקב פרי, אבל הוא עצמו מכחיש אותן בתוקף. מלבד פרי, המקומות הראשונים ברשימה - שי פירון, יעל גרמן ומאיר כהן - אינם צפויים להשתנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ