נתניהו: כחלון יהיה שר האוצר בממשלתי בלי קשר למספר המנדטים שלו

לדברי נתניהו, אין לו אפשרות להקים ממשלה בלי כחלון. יו"ר כולנו הגיב: לא היה ספק שהספינים האלה יגיעו 48 שעות לפני הבחירות. המטרה היא לגזול מאתנו קולות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר הבוקר (ראשון) כי אם ירכיב את הממשלה הבאה, יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון יהיה שר האוצר בה - לא משנה כמה מנדטים יקבל בבחירות. בראיונות לרשת ב' וגלי צה"ל אמר נתניהו: "אין לי אפשרות להקים ממשלה בלעדיו, ואם אבחר ואנשים יסגרו את הפער בינינו לבין מפלגת העבודה, זה לא משנה כמה מנדטים הוא יקבל, הוא יקבל תיק כלכלי בכיר".

>> כמה מנדטים תקבל כולנו? כל הסקרים >> בחירות 2015: כל העדכונים והפרשנויות

בעמוד הפייסבוק שלו כתב ראש הממשלה כי "אם אבחר, משה כחלון יהיה שר האוצר בממשלתי ולא משנה כמה מנדטים ישיג בבחירות. תחת כהונתי כראש הממשלה נפעל יחד להוריד את מחירי הדיור, כפי שפעלנו יחד להוריד את מחירי הסלולר". נתניהו הוסיף כי הוא "מקווה שכחלון יודיע סוף סוף שהוא תומך בממשלה בראשות הליכוד, ויפריך את הודעת מספר 2 שלו, יואב גלנט, שהוא ילך עם הרצוג".

נתניהו וכחלון במסיבת עיתונאים ב-2012צילום: משה מילנר / לע"מ

כחלון הגיב בספקנות להצהרה של נתניהו ואמר בראיון לגלי צה"ל כי "48 שעות לפני בחירות, לא היה ספק שהספינים האלה יגיעו. כל המטרה היא להוריד קולות ממפלגת כולנו ולהעביר אותם לאחרים". מוקדם יותר ציין כי נתניהו כבר הבטיח לו בעבר לעמוד בראש מינהל מקרקעי ישראל ומשרד האוצר ולא קיים. "זו לא שאלה פרסונלית, זו שאלה של דרך, של דאגה לבני אדם. הציבור שבע מהבטחות. זה מחמיא, אבל זה לא פותר את הבעיות האנושיות של החברה בישראל. רק אם הציבור ייתן לי, לכולנו, מספיק כוח, נוכל להבטיח שכל ממשלה, של הרצוג או של נתניהו, תלך בדרכנו ולא בדרך הכושלת של לפיד", אמר.

נתניהו התייחס בראיון אף לחשש שכחלון יחבור להרצוג. לדברי נתניהו, "אני מוטרד מזה שהוא לא אמר שהוא יצביע בשבילנו, אפילו הסגן שלו אמר שיעשה דיל עם הרצוג. הוא אמר שהוא חלק מהמחנה הציוני אז שידאג לתמוך בליכוד. אני חושב שעבדנו מצוין ביחד. הוא אמר שאת הרפורמה בסלולר הוא עשה בהשראתי, הוא הלך בדרכי. רציתי לעשות איתו דברים נוספים ולא היו לי מספיק מנדטים שאפשרו לי לעשות את מה שנוכל לעשות עכשיו".

כשנשאל אם הוא יצא בסדרת ראיונות משום שהוא "בצרות", השיב נתניהו: "זה לא שאני בצרות, אני פונה לציבור מתוך דאגה. יש דאגה אמיתית שלא נוכל להרכיב את הממשלה הבאה. זו עובדה שרוב הציבור רוצה אותי. אבל מה שקורה זה שאנשים חושבים שיש להם פריבלגיה לחלק את הקולות שלהם בין מפלגות אחרות. אני אומר שאין להם – כי אם לא נסגור את הפער יש סכנה אמיתית".

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הגיב לדברי נתניהו בראיון לרשת ב' ואמר כי הם "מצביעים על פאניקה". לדברי הרצוג, "בבחירות הקודמות, יומיים לפני הבחירות הוא הציע את האחריות על הדיור והשיכון למשה כחלון והפנה לו עורף. אני מניח שכחלון הרבה יותר נבון ומפוקח משיפול ברשת הזאת. אני מאוד מעריך את כחלון ורואה בו שותף חשוב מאוד בממשלה שאני מתכוון להקים אם וכאשר יוטל עליי להקים אותה". הרצוג לא השמיע הבטחה דומה והסתפק באמירה "אני חושב שתוכנית הבנקים של כחלון מצוינת, אשמח ליישם אותה יחד איתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ