נתניהו החליט למנות את בנט לשר החינוך; בבית היהודי דורשים תוספת של מיליארד שקל למשרד

ההחלטה על מינויים של בנט לשר החינוך ושל ליברמן לשר החוץ גררו עימות נוסף עם יו"ר הבית היהודי שמציב תנאים לכניסתו לתפקיד ועם אריה דרעי שדורש הבהרות לגבי התיק שיקבל. בכיר בליכוד: אין באופק המו"מ פתרון לחילוקי הדעות עם ש"ס והבית היהודי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליט סופית למנות את נפתלי בנט לשר החינוך ואת אביגדור ליברמן לשר החוץ בממשלתו הבאה. אלא שמינויו של בנט גרר היום עימות נוסף בינו לבין ראש הממשלה.

בנט תובע תוספת תקציב של מיליארד שקלים למערכת החינוך והתחייבות להצבת סייעת שניה בבתי הספר כתנאי לכניסתו לתפקיד. מקורות בבית היהודי אמרו ל"הארץ" כי "הליכוד הציע לנו את התיק בלי כלים ובלי כסף. למפלגות החרדיות נתנו 3.5 מיליארד שקלים לצרכים סקטוריאליים ולמערכת החינוך לא נשאר. ראש הממשלה רוצה שנבלה קדנציה בכיבוי שריפות, בלי כלים לפתור את מצוקת תלמידי ישראל".

כמו כן, בכיר בליכוד אמר ל"הארץ" כי "העימות עם בנט ועם אריה דרעי הוא משמעותי, אנחנו לא רואים פתרון באופק. דרעי מעוניין בתיק הרווחה לצד תיק הכלכלה. אין סיכוי שניתן לו תיק כל כך בכיר. לבנט יש רשימת דרישות ארוכה שאין לנו כוונה להיעתר לכולה", אמר והוסיף, "עוד ארוכה הדרך".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, לפני כחודשצילום: תומר אפלבאום

ליברמן אישר אתמול שנתניהו הבטיח לו את תיק החוץ, ואף סיכם עמו את סמכויות משרד החוץ בקדנציה הקרובה. בנוסף, מפלגתו תחזיק גם בתיק העליה והקליטה שיישאר בידי סופה לנדבר. ליברמן העריך אתמול שהאופציה לצירופו של הרצוג לקואליציה ירדה מהפרק, אף שבכיר בליכוד לא שלל את האפשרות שאם המחלוקות עם הבית היהודי או ישראל ביתנו לא ייפתרו, נתניהו יפנה למחנה הציוני וינסה לשכנע אותם לחבור לקואליציה בראשותו.

מוקדם יותר היום ליבה מנהיג ש"ס אריה דרעי, את אווירת המשבר. דרעי הודיע על כינוס ישיבת סיעה דחופה, "לאור זה שהמו"מ עם הליכוד לא מתקדם ויש נתק מוחלט של כמה ימים בין הצדדים". דרעי דורש הבהרות לגבי התיק שייקבל, ככל הנראה תיק הכלכלה שאותו הוא מבקש לחזק באמצעות תיק הרווחה. בנוסף, דרעי דורש להחיל את תביעתו למע"מ אפס על מוצרי יסוד — מהלך שבליכוד נוטים שלא לקדם, לאור התנגדות משרד האוצר. "בלי מע"מ אפס ומשרדים חברתיים - לא נחזור לשולחן הדיונים", אמר הערב דרעי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ