טייס במילואים, חבר של בנט מהסיירת: "הימין החדש" גייס מועמד נוסף

מתן כהנא, שהשתחרר לאחרונה מצה"ל, הצטרף לבנט ולשקד לאחר שגייסו גם את הפובליציסטית קרוליין גליק ואת הפעילה החברתית שירלי פינטו. "עם חברי לאוהל נביא ימין חדש באמת", אמר

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתן כהנא. גובה הכיפה ולא גובה הלב
מתן כהנא. גובה הכיפה ולא גובה הלבצילום: אביחי סוחר
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מפלגת "הימין החדש" בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעה היום (שישי) כי אלוף משנה במילואים מתן כהנא מצטרף לשורותיה. כהנא השתחרר לאחרונה מצה"ל אחרי שירות כטייס קרב, כמפקד טייסת F-16 וכלוחם בסיירת מטכ"ל. לאחר שירותו ניהל את מיזם התפוצות במרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח), ושם עסק בפרויקטים בתחום החינוך.

כהנא הוא המועמד השלישי (מחוץ לכנסת) שעליו הכריזו בנט ושקד מאז הודיעו על התפצלותם מהבית היהודי. בשבועות האחרונים הצטרפו אליהם הפובליציסטית קרוליין גליק ושירלי פינטו, חירשת הפועלת למען חירשים וכבדי שמיעה. שר החינוך, ששירת לצד כהנא בסיירת מטכ"ל בתחילת שנות ה-90, בירך על הצטרפותו ואמר: "מתן, חברי לנשק ולחיים זה 28 שנים, שבר את תקרת הזכוכית ומשמש מודל לחיקוי הן לנוער הדתי הן לצעירי ישראל בכלל". שרת המשפטים שקד הוסיפה: "מתן, בן הציונות הדתית, מייצג ימין אמיתי, אידיאולוגי, שפועל למען עתידה של מדינת ישראל. אני מקווה שבנוסף לערכיו יצליח להטמיע את התרבות הארגונית של חיל האוויר גם במגזר הציבורי".

מתן כהנא ונפתלי בנט במהלך שירותם הצבאיצילום: אוסף פרטי

כהנא, בן 46, בוגר ישיבת "נתיב מאיר" בירושלים, ממעוזי הציונות הדתית, ולאחר מכן למד משפטים באוניברסיטת בר אילן. עם ההודעה על הצטרפותו אמר: "אני רוצה להביא את השותפות שהיתה לי בשירות הצבאי אל הכנסת. אני נכנס לפוליטיקה בלי להסתכל אם יש או אין כיפה על הראש, אבל בחברה הישראלית מסתכלים אחד על השני בגובה הכיפה ולא בגובה הלב (פרפראזה על סיפור המיוחס לאל"מ דרור וינברג ז"ל, מח"ט חברון באינתיפאדה השנייה - ח"ל). עם חברי לאוהל, נפתלי בנט, ועם שרת המשפטים, איילת שקד, נביא ימין חדש באמת, לא מתפשר - אבל כן אופטימי. לא מגמגם, אבל גם לא מפלג".

סקרי בחירות מהשבועות האחרונים מעניקים לימין החדש בין שישה ל-14 מנדטים. לפי הצהרותיהם של שקד ובנט, המפלגה נחשבת "דתית-חילונית", ושמה לה למטרה ליצור שותפות בין דתיים לחילונים, לאחר שהבית היהודי לא הצליחה לעשות זאת. עם זאת, שלשום אמרה ח"כ שולי מועלם-רפאלי, שהצטרפה למפלגה החדשה, כי היא מקווה שישראל תהפוך הלכתית יותר ויותר: "כמי שחייהם מבוססים על מחויבות לתורה, אני חושבת שזו מהות המאבק על משפט עברי, על הכניסה של תורה לכל אלמנט בחיים שלנו". לאחר הפרסום כתב בנט בטוויטר כי יש מקום במפלגה לדעות שונות וכי מצע המפלגה, המחייב את כל החברים בה, מביע התנגדות לכפייה דתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ