הבית היהודי קבע כי יו"ר המפלגה הבא לא ייבחר בפריימריז

מחליפו של בנט ייבחר על ידי מועצה ציבורית, שכוללת רבנים ועסקנים במפלגה. בין היתר, המועצה תדון במועמדותם של הרב הראשי לשעבר רפי פרץ, ראש העיר גבעת שמואל וסגן שר הביטחון בן דהן

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברי מרכז הבית היהודי בהצבעה על שיטת הבחירות, החודש
חברי מרכז הבית היהודי בהצבעה על שיטת הבחירות, החודשצילום: אילן אסייג
יותם ברגר
יותם ברגר

מרכז הבית היהודי אישר אתמול כי יושב הראש הבא של המפלגה ימונה על ידי מועצה ציבורית ולא ייבחר בפריימריז. המרכז אישר את ההצעה ברוב רגיל של 359 לעומת 144, לאחר שהצביע בעד ביטול הצורך ברוב מיוחס. זאת, לאחר שהניסיון לבטל את הפריימריז לפני כשבועיים לא אושר ברוב הנדרש של 65%. המועצה הציבורית, שהיא מעין ועדה מסדרת, אמורה להתכנס היום (שני) לראשונה כדי לבחור את מחליפו של נפתלי בנט, שעזב את המפלגה לטובת הקמת "הימין החדש", ודיוניה צפויים להימשך כמה ימים.

המועצה הציבורית כוללת רבנים ועסקנים בכירים בבית היהודי. בין היתר, חברים בה הרב אלי סדן מהמכינה הקדם-צבאית בעלי, הרב אליהו בלומנצוויג מישיבת ההסדר בירוחם, מנכ"ל המפלגה ניר אורבך וסגני ראש עיר מטעמה, בהם יצחק דיעי מפתח תקוה, גדי מאזוז מבאר שבע, חגית משה מירושלים ואחרים.

המועצה צפויה לדון בין היתר במועמדויותיהם של של הרב הצבאי לשעבר רפי פרץ, ראש העיר גבעת שמואל יוסי ברודני, וסגן שר הביטחון אלי בן דהן, שנחשב במרכז המפלגה לחלש יחסית. לאחר מינוי יושב הראש יתכנס מרכז המפלגה כדי לבחור את רשימת הבית היהודי לכנסת הבאה.

לאחר שתיבחר הרשימה לכנסת, ידונו בבית היהודי בהתמודדות המשותפת עם האיחוד הלאומי, שבחרה לאחרונה את בצלאל סמוטריץ' לעמוד בראשה. שתי המפלגות כבר החליטו לרוץ ביחד, בתמיכה נחרצת של רבנים וראשי הרשימות. כעת המפלגות ידונו בתמהיל הרשימה ובשאלה מי יעמוד בראשה. לאחר שהצדדים יחליטו מי יעמוד בראש - סמוטריץ' או מי שימונה ליו"ר הבית היהודי - המפלגות יפרסמו את הרשימה לכנסת.

המפלגה תדון בהמשך גם באיחוד אפשרי עם מפלגת עוצמה יהודית, שכבר הודיעה שהיא מעוניינת להתמודד במשותף עם האיחוד הלאומי. ריצה משותפת שכזו אפשרה בעבר לנציג של הפלג הכהניסטי של הציונות הדתית, מיכאל בן ארי, להיבחר לכנסת. עם זאת, מקורות בבית היהודי אמרו ל"הארץ" כי ותיקי המפלגה מתנגדים לחבירה לכהניסטים ומתכוונים לנסות לטרפד זאת. תוך כך דיווחו אתרים המזוהים עם הציונות הדתית כי קיימת אפשרות שהבית היהודי תתמודד במשותף עם המפלגה שיקים גל הירש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ