תוצאות הפריימריז במרצ: גילאון במקום ראשון, אחריו רוזין, פריג' ועלי סלאלחה

למקום השישי הגיעה מהרטה ברוך רון, ואחריה ח"כ מוסי רז, אבי בוסקילה, גבי לסקי ואבי דבוש. שיעור ההצבעה בפריימריז הפתוחים הראשונים שערכה המפלגה עמד על 83%

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן גילאון ועלי סלאלחה בגני התערוכה בתל אביב, היום
אילן גילאון ועלי סלאלחה בגני התערוכה בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

תוצאות הפריימריז במרצ: אילן גילאון הגיע הערב (חמישי) למקום הראשון בבחירות המקדימות במפלגה, בפעם השלישית ברציפות. גילאון ימוקם במקום השני ברשימת המפלגה לכנסת, אחרי היו"ר תמר זנדברג. ח"כ מיכל רוזין תמוקם במקום השלישי, ואחריה: ח"כ עיסאווי פריג', עלי סלאלחה, מהרטה ברוך רון, ח"כ מוסי רז, אבי בוסקילה, גבי לסקי ואבי דבוש.

שיעור ההצבעה בפריימריז הפתוחים הראשונים שערכה המפלגה עמד על 83%. זנדברג אמרה עם פרסום התוצאות כי "במערכת הבחירות הקרובה אזרחי ישראל יכריעו על מציאות של כיבוש, אלימות, ייאוש וקיפאון מדיני או כיוון חדש ומעורר תקווה. הדמוקרטיה הישראלית תחת מתקפה. הממשלה עסוקה באכיפת החוק על שומרי הסף. הימין מנסה להפוך אותנו לחברה אדישה ואטומה. לנו יש תקווה. אנחנו נוביל את ישראל לכיוון חדש ואחר".

גילאון, שכיהן בכנסת במשך ארבע קדנציות לא רצופות, אמר לאחר פרסום התוצאות: "אני מודה לחברי וחברות המפלגה על ששמו בי שוב את אמונם. זה לא ניצחון שלי, זה ניצחון שלנו. אני בטוח בנבחרת שנבחרה שהיא תייצג את מרצ נאמנה, ושמרצ הולכת להיות הפתעת הבחירות".

רוזין, שמכהנת בכנסת מאז 2013, הוסיפה: "אני גאה במהלך שמרצ יצאה אליו היום, לדרך חדשה של קהלים חדשים, פריימריז חדשים ואווירת התחדשות. מהלך של זהבה גלאון, שזכיתי להיות שותפה לו. ואני עוד יותר גאה שבוחרי מרצ נתנו בי את האמון להיות חלק מהנבחרת המנצחת של השמאל הישראלי - וידעו להעריך את הפעילות הענפה שלי בכל החזיתות בשנים האחרונות בכנסת. עכשיו זה הזמן להפשיל שרוולים ולכוון למטרה הבאה - מרצ חזקה שמובילה את המצפן הערכי של ממשלת המרכז שמאל הבאה. זה אפשרי, אני בטוחה, וממחר מתחיל המאבק האמיתי והחשוב".

רוזין, זנדברג ופריג' בגני התערוכה בתל אביב, היום

סלאלחה, שהגיש את מועמדותו ברגע האחרון, מסר הערב: "אני גאה ונרגש לקבל את אמון הבוחרים והבוחרות. בוחרי מרצ גילו אחריות וסימנו לאנשי הימין את הגבול עם חוק הלאום. כל מי שחשב שיפלה ויפגע במיעוטים, קיבל היום את התשובה הניצחת - אנחנו כאן יחד וביחד נתקן את ישראל ונחזיר אותה לדרך של חינוך, של סובלנות, של ערכי שוויון ושל רעות".

ברוך רון הוקפצה שלושה מקומות בשל הבטחת הייצוג לאישה במקום השישי. סלאלחה הגיע בכוחות עצמו ולא נדרש להבטחת הייצוג לפנים חדשות במקום החמישי. אחוז ההצבעה הגבוה הביא לצמצום משמעותי בכוחם של הדילים בפריימריז. נציג הקיבוצים, יניב שגיא, שנשען על בסיס תמיכה משמעותי, לא הצליח להתברג לרשימת המפלגה.

הסקרים האחרונים חוזים למרצ כחמישה מנדטים, ככוחה בכנסת היוצאת, וכמה מהם אף העניקו לה ארבעה מושבים בלבד בכנסת הבאה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ