ציפי לבני תמסור בצהריים הודעה לתקשורת; מקורביה: תודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני לא עוברת את אחוז החסימה בסקרים מאז הפיצול מהמחנה הציוני, ולבני חוששת שתגזול קולות מגוש המרכז-שמאל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציפי לבני במסיבת עיתונאים בתל אביב, בחודש שעבר
ציפי לבני במסיבת עיתונאים בתל אביב, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מקורביה של יו"ר התנועה, ציפי לבני, מסרו היום (שני) כי היא תודיע היום על פרישה מהחיים הפוליטיים. לבני תמסור הודעה לתקשורת בשעה 13:30. מוקדם יותר אמרה יו"ר התנועה למקורביה כי היא שוקלת לפרוש מפוליטיקה כדי לא לגזול קולות בבחירות מגוש המרכז-שמאל, מפני שמפלגתה לא עוברת את אחוז החסימה בסקרים.

מאז הפיצול ממפלגת העבודה, "התנועה" עברה את אחוז החסימה בשני סקרים בלבד. לבני ניסתה מאז לחבור למפלגות הגדולות בגוש המרכז-שמאל, ללא הצלחה. בין היתר, לבני ניהלה מגעים בנושא עם בני גנץ ועם יאיר לפיד, אך שניהם הבהירו בנפרד כי הם חוששים לשלב אותה ברשימה מפני שהיא נתפסת כשמאלנית, והדבר עלול להרחיק מצביעי ימין.

במקביל, לבני בחנה איחוד עם העבודה ומרצ, אך שללה את האפשרות לחבור למרצ בלבד, כיוון שצעד זה היה הופך אותה למפלגת נישה באופוזיציה ולא לשחקן מרכזי במערכת הפוליטית. הצעד שנבחן בצורה רצינית יותר היה איחוד מחדש עם מפלגת העבודה, שהותנה בהוספת שחקני חיזוק, בהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.

יו"ר התנועה מכהנת בכנסת מאז 1999, אז היתה חברה בליכוד. ב-2006 עברה לקדימה, והחל מ-2009 עמדה בראש המפלגה ושימשה בתפקיד ראשת האופוזיציה. בבחירות 2013 הקימה את מפלגת התנועה, והצטרפה לממשלת נתניהו בתפקיד שרת המשפטים. בבחירות 2015 הצטרפה למפלגת העבודה בהקמת המחנה הציוני, ועמדה בראש האופוזיציה מאז פרישתו של יצחק הרצוג מהכנסת ועד לפירוק השותפות עם העבודה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ