לראשונה זה 20 שנה: עלה ירוק לא תתמודד בבחירות לכנסת

עלה ירוק הודיעה כי לא תרוץ בבחירות הקרובות כי "חוסר שפיות זה לעשות את אותו הדבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות". עוד נכתב כי המפלגות יצטרכו כעת לקדם את הנושא כדי לזכות בתמיכת מצביעיה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילומים לקמפיין עלה ירוק בבחירות 2015
צילומים לקמפיין עלה ירוק בבחירות 2015צילום: מוטי מילרוד
לוגו הארץ
הארץ

מפלגת "עלה ירוק" הודיעה היום (רביעי) כי לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת, לראשונה זה 20 שנה. לפי הודעה שפרסמה המפלגה, "כאשר אנחנו לא נתמודד, 50 אלף מצביעים שהם בסיס התמיכה המינימלי של המפלגה יצאו ל'שוק ההצבעה הפוליטי' ויתר המפלגות יהיו צריכות להתמודד על קולותיהם ולתמוך בקידום הנושא".

"עלה ירוק" התמודדה לראשונה לכנסת בבחירות 1999, וזכתה בכ-34 אלף קולות. בבחירות 2003 הצביעו למפלגה כ-38 אלף בני אדם וב-2006 הצביעו לה כ-40 אלף. בבחירות 2009 המפלגה התפצלה לשתי רשימות, אחת רצה תחת השם "עלה ירוק" וזכתה לכ-13 אלף קולות, והמפלגה השנייה, "ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק", קיבלה כ-2,300 קולות. כ-43 אלף בני אדם הצביעו למפלגה ב-2013, ובבחירות האחרונות ב-2015 היא זכתה לכ-47 אלף קולות. לצפייה בתשדיר בחירות של עלה ירוק:

לפי הודעת המפלגה, "התוצאה של המהלך תיצור אינטרס פוליטי למפלגות הגדולות לחזר אחר תומכינו ובוחרינו, והדבר יסייע לקדם את מטרותינו יותר מריצה לכנסת". עוד הוסיפו במפלגה: "איינשטיין אמר: 'חוסר שפיות זה לעשות את אותו הדבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות'. לפי סקרים אחרונים, עלה ירוק עדיין מסוגלת בקלות להביא את אותו 1% תמיכה גם היום ואף להגיע ל-2% במידה והיינו מחליטים לרוץ. עם זאת, החלטנו לבחור בצעד האמיץ והנכון, לא לרוץ לבחירות 2019 ולנסות מהלך שונה מהצפוי".

יו"ר המפלגה, אורן לבוביץ, הוסיף: "פעיליה ומצביעיה של עלה ירוק הפכו את צמח הקנאביס מאנקדוטה מצחיקה במקרה הטוב, או שיגעון של סטלנים במקרה הרע, לצמח הנגיש לאלפי חולים. עלה ירוק השיגה הפנמה ציבורית ופרלמנטרית של מדיניות טיפול והסברה לפני ענישה פלילית והביאה גם צדק רפואי וחברתי. הצלחה זו של הפעילות הארוכה של המפלגה וחבריה אכן עוררה קנאה מצד פוליטיקאים ומפלגות אחרות שאימצו את האג'נדה, הן מימין והן משמאל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ