חד"ש ותע"ל סיכמו על איחוד רשימות בראשות משותפת של עודה וטיבי

לאחר מו"מ אינטנסיבי, סיכמו ראשי המפלגות על חלוקת מקומות והחליטו כי סוגיות שהיו במחלוקת ייפתרו בהמשך לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות היום

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טיבי ועודה בהשבעת הכנסת ה-20, 2015
טיבי ועודה בהשבעת הכנסת ה-20, 2015צילום: אמיל סלמן
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מפלגות תע"ל בראשות אחמד טיבי וחד"ש בראשות איימן עודה סיכמו אחר הצהריים (חמישי) על ריצה משותפת ברשימה אחת. לפי ההסכם, חד"ש תקבל את מקומות 1, 3, 5, 6 ו-8, בעוד תע"ל תקבל את מקומות 2, 4, 7 ו-9. ראשות המפלגה תהיה משותפת לעודה ולטיבי. הצדדים קבעו כי סוגיות כמו יו"ר הסיעה וחלוקת תפקידים בוועדות יסוכמו בשלב מאוחר יותר.

רשימת חד"ש-תע"ל

1. איימן עודה (חד"ש)

2. אחמד טיבי (תע"ל)

3. עאידה תומא סלימאן (חד"ש)

4. אוסאמה סעדי (תע"ל)

5. עופר כסיף (חד"ש)

6. יוסף ג'בארין (חד"ש)

7. סונדוס סאלח (תע"ל)

8. ג'אבר עסאקלה (חד"ש)

9. טלאל אלקרנאוי (תע"ל)

בכיר במפלגת חד"ש אמר בשיחה עם "הארץ" כי ההסכם היה האפשרות הפחות מועדפת מבחינת פעילי המפלגה, אך לנוכח ההתפתחויות בזירה הפוליטית הכלל-ארצית, אין מנוס מאיחוד מפלגות. לאחר ההודעה נמשכו המגעים לאיחוד בין ארבע המפלגות, אך הן הסתיימו ללא תוצאות ושתי הרשימות הוגשו בנפרד.

בשעות הבוקר האשימו המפלגות שהרכיבו את הרשימה המשותפת זו את זו בכישלון המשא ומתן. מזכ"ל חד"ש, מנסור דהאמשה, אמר כי מפלגתו הציעה כמה אפשרויות וניסתה לגלות גמישות, אבל "היו מי שהעדיפו את האינטרס האישי והמפלגתי הצר".

ל"הארץ" נודע כי עיקר המחלוקת היה סביב שני מקומות ברשימה – תע"ל דרשה שנציגה השלישי יהיה במקום ה-12, במקום נציג של רע"ם או בל"ד, בעוד בשתי המפלגות הציעו למועמד השלישי של תע"ל את המקום ה-14.

ביום שלישי סיכמו בל"ד ורע"ם לרוץ ביחד בבחירות, והודיעו כי נציגי המפלגות יוצבו לסירוגין ברשימה לכנסת. לפי הסיכום שהושג בין שתי המפלגות, בראש הרשימה יעמוד סגן יו"ר התנועה האסלאמית ד"ר מנסור עבאס, ואחריו ד"ר מטאנס שחאדה מבל"ד. בכיר בבל"ד אישר את הפרטים ל"הארץ", והודיע כי המהלך לא נועד להכשיל את הרשימה המשותפת, אלא להפעיל לחץ על חד"ש ועל תע"ל כדי שאלה יתגמשו במשא ומתן בין המפלגות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ