נתניהו על גנץ ולפיד: "מסתמכים על מפלגות ערביות שפועלות לחסל את ישראל"

ראש הממשלה הוסיף כי "גנץ ולפיד יהרסו את כלכלת ישראל ויקימו מדינה פלסטינית שתסכן את קיומנו". הוא כינה את חברי מפלגת כחול-לבן "גנרלים מהשמאל שמתחזים לימין"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו, הערב
נתניהו, הערבצילום: מוטי מילרוד
לוגו הארץ
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (חמישי) אחרי הצהרתם של בני גנץ ויאיר לפיד, ואמר כי "הם מסתמכים על גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את מדינת ישראל". הוא הוסיף כי "גנץ ולפיד יהרסו את כלכלת ישראל ויקימו מדינה פלסטינית שתסכן את קיומנו".

לדברי נתניהו, המצביעים צריכים לבחור בין "ממשלת שמאל חדשה חלשה בראשות לפיד וגנץ, עם גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין חזקה בראשותי. הם מדברים עלינו ואומרים שאנחנו גוש חוסם ימני". הוא הוסיף: "גוש חוסם ימני ציוני זה אסור, אבל גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את מדינת ישראל זה לגיטימי".

לאחר מכן כינה רה"מ את גנץ ואת שותפיו לרשימה, הרמטכ"לים לשעבר משה יעלון וגבי אשכנזי, "גנרלים מהשמאל שמתחזים לימין". הוא אמר: "פעמיים היינו בסרט הזה. ב-92' קיבלנו את רבין ואת אסון אוסלו, וב-99' קיבלנו את ברק ואת האינתיפאדה של אוטובוסים מתפוצצים ומעל 1,000 הרוגים". לדבריו, "גנץ תקף אותי ולגלג עליי, קצין ומפקד בסיירת מטכ"ל. אבל היום אותו בני גנץ מוכן לתת את ראשות הממשלה ליאיר לפיד, שניסיונו הצבאי הוא כתב ב'במחנה'".

גנץ ולפיד, הערבצילום: תומר אפלבאום

נתניהו תמה על דברי גנץ ולפיד כי המדינה במצב קשה, ושאל: "על מה הם מדברים? המדינה מעולם לא היתה במצב טוב יותר, וזו תוצאה ישירה של המדיניות שלנו ושל העשייה שלנו". הוא מנה את ההצלחות שרשמה ממשלתו, לטענתו, בהן חיזוק הקשרים עם מדינות ערב, הפיכת ישראל למעצמת סייבר ויצירת מקומות עבודה, ואמר כי הן הושגו "מול התנגדות אדירה מהשמאל כמעט על כל צעד וצעד". הוא הוסיף כי "לפיד וגנץ תמכו בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן, שמאפשר לה להשיג ארסנל נשק שיכול להשמיד אותנו".

לבסוף אמר כי אם גנץ ולפיד יעמדו בראשות הממשלה, הם יעקרו יישובים, ותקף את לפיד על תפקודו ה"כושל" כשר אוצר בממשלתו השלישית: "פעם יאיר לפיד ראיין אותי ושאל אותי, 'אני לא יודע שום דבר בכלכלה, תסביר לי משהו'", הוסיף. בנוגע לגנץ ציין כי הוא "פשט רגל בזמן שיא בניסיון היחיד שלו בשוק הפרטי. הוא שרף מיליונים של כספי משקיעים ופיטר את כל העובדים. הם לא מבינים כלום בכלכלה. הם מראים את זה בעשייה שלהם". לפיכך, אמר, הם ישימו את מבטחם באבי ניסנקורן, המוצב במקום החמישי ברשימתם, "איש כלכלת שמאל שעומד בראש הוועדים והמונופולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ