פניות ליועמ"ש: הורה לאסוף את המצלמות שתיעדו קלפיות ביישובים ערביים

בקשותיהם של ח"כ עאידה תומא-סלימאן וארגון עדאלה מסתמכות על הנחיית יו"ר ועדת הבחירות, שקבע כי המצלמות שנתפסו יועברו בחזרה לחזקת המשטרה אם תוגש תלונה בנושא. ח"כ עודה לנשיא ריבלין: ההסתה הפרועה של נתניהו בבחירות חצתה כל גבול

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קלפי בכפר קאסם, ביום הבחירות
קלפי בכפר קאסם, ביום הבחירותצילום: מוטי מילרוד
נעה לנדאו
נעה לנדאו

חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן (חד"ש-תע"ל) וארגון עדאלה פנו היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה לאסוף לאלתר את המצלמות שהוחדרו לקלפיות ביישובים ערביים ביום הבחירות ואת החומר שתועד בהן. תומא-סלימאן ביקשה מהיועמ"ש אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הליכוד ומשרד יחסי הציבור קייזלר-ענבר בגין הסתה, פגיעה בפרטיות ועבירות על חוק הבחירות לכנסת.

לדברי תומא-סלימאן, הפנייה מסתמכת על הנחיית יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שקבע כי המצלמות שנתפסו יוחזרו לבעליהן בכפוף לכך שאם תוגש תלונה בנושא המצלמות לאחר יום הבחירות, הן יועברו לחזקת המשטרה. במכתב כתבה תומא-סלימאן: "מעבר לבעייתיות בהחלטת השופט מלצר להרשות להשתמש במצלמות להקלטות שמע, המצלמות מהוות חפצים שלכאורה נעשה בהם עבירה על החוק. הפקדתן בחזרה בידי מי שעבר על החוק מחבלת במאמצי כל חקירה אפשרית, משבש הליכי חקירה ומזהם בראיות חיוניות ומכריעות. כל איחור באיסוף המצלמות ובחומר שתועד באמצעותן הוא המשך הפגיעה בפרטיות. זהו מהלך חסר תקדים להסתה ישירה ומכוונת של נתניהו, הפעם במעשים ולא רק במלים".

בפנייה של מרכז עדאלה נכתב כי "המצלמות מהוות ראייה מרכזית להוכחת העבירה" וכי יש להורות על הפקדתן "על מנת למנוע ניסיון לשיבוש הליכי חקירה, לרבות העלמת תוכן הצילומים".

איימן עודה, יו"ר רשימת חד"ש-תע"ל, התייחס היום בסבב ההתייעצויות עם נשיא המדינה לפרשה: "נתניהו חצה כל גבול בניסיון לפגוע בזכות של האזרחים הערבים להצביע", אמר. "המצלמות נועדו להפחיד את האזרחים מלבוא ולהצביע. לא היה אח ורע לדבר כזה בפוליטיקה הישראלית. עברנו מערכת בחירות קשה ביותר עם הסתה פרועה כלפי האזרחים הערבים מצד נתניהו לכל אורכה. זה ראוי לכל גינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ