יותם ברגר
יותם ברגר

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, הודיע הערב (ראשון) כי מפלגתו תתמודד בבחירות הקרובות ו"תביא בשורה של ימין ממלכתי שמאחד את כל חלקי העם". בהצהרה בה התייחס לפיטוריו ממשרד החינוך אמר עוד בנט כי "לכל אדם יש תחליף" והתחייב לפעול כדי לצמצם את הזעזועים למערכת החינוך כתוצאה מחילופי השרים.

"מדינת ישראל נקלעה למערכת בחירות נוספת, זה לא דבר טוב", אמר בנט, אך הוסיף: "יש כאן הזדמנות לכולנו לבוא אליה חכמים יותר, רציניים יותר וצנועים יותר. גם לי". לדבריו, "הימין החדש תהיה מפלגה שלא מוותרת ולא מתפשרת על עמדותיה, אבל לא מחפשת רק לריב עם השמאל".

שרת המשפטים שפוטרה, איילת שקד, אמרה הערב בכנס פעילים של הימין החדש: "אחרי ההפסד כל אחד ישב עם עצמו ועשה חשבון נפש. אני רוצה לקחת כמה ימים לחשוב ולהחליט מה הדבר הנכון לעשות. אין הסבר לבחירות האלו חוץ מזה שהקב"ה החליט להתערב".‎

פרץ בכנסת, בחודש שעבר. מסרב לפנות את מקומו במפלגהצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום לבנט ולשרת המשפטים איילת שקד כי הוא מפטר אותם מתפקידם בממשלה ובקבינט המדיני-ביטחוני. מלשכת נתניהו נמסר כי הוא ימנה ממלאי מקום לתפקידים בתוך 48 שעות.

גורמים בימין העריכו שבבחירות הקרובות בנט יחבור למפלגה אחרת בימין. להערכתם, יחולו איחודי רשימות בין חמש המפלגות שמימין לליכוד: הימין החדש, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה לישראל וזהות. הגורמים סבורים כי גם אם יהיה איחוד בין רשימות, בנט יתקשה לרוץ במשותף עם חברי המפלגה הכהניסטית עוצמה לישראל.

אולם, מקור באיחוד מפלגות הימין העריך כי הסיכויים שבנט ואיילת שקד יתמודדו בבחירות הקרובות באיחוד מפלגות הימין נמוכים, בין היתר בשל התנגדות רפי פרץ לפנות עבורם את מקומו. המקור הסביר כי פרץ הגיע ככוכב לבית היהודי, ו"לא כדי להיות מספר חמש". כמו כן, פרץ ובצלאל סמוטריץ' מתנגדים לאפשר לשקד לעמוד בראשות הרשימה לכנסת. בראיון הבוקר בגלי צה"ל אמר סמוטריץ' על שקד: "רוצה לחזור? בסדר. מה פתאום למספר אחת? מאיפה הציפייה הזאת?".

כחלק מהניסיון לאחד את המפלגות בימין, בנט שוחח לאחרונה על האפשרות להתמודדות משותפת גם עם יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין. "אכן התקיימה פגישה ביני לבין בנפתלי בנט", כתב פייגלין אתמול בפייסבוק, "הפגישה היתה ארוכה וחיובית ובהחלט נראה כי יש בסיס להמשך בדיקת האפשרות לשיתוף פעולה בבחירות הקרובות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ