מפלגות הימין סירבו להתחייב להמליץ על נתניהו אם גנץ לא יצליח להרכיב קואליציה

לדברי מקור שנכח בפגישה, "לא יכול להיות שעדיין לא נגמר הסבב הראשון וכבר נערכים לסבב השלישי". סמוטריץ' הציע בפגישת ראשי הסיעות שלא ימונה לשר כדי לאפשר את כניסתו של ליברמן לממשלת נתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראשי סיעות הימין במשרד ראש הממשלה, בחודש שעבר
ראשי סיעות הימין במשרד ראש הממשלה, בחודש שעבר
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראשי מפלגות יהדות התורה, ש"ס וימינה סירבו היום (רביעי) לחתום על מכתב שקורא להטיל את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, במקרה שבו מועמד אחר לא יצליח להקים קואליציה. נשיא המדינה ראובן ריבלין הטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, אולם ראש הממשלה עשוי להחזיר את המנדט לנשיא בימים הקרובים. לאחר מכן עשוי ריבלין להטיל את המלאכה על יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ויעמדו לרשותו 28 ימים לצורך זה. אם גם גנץ ייכשל בהקמת הממשלה, הנשיא יכול לתת את המנדט למועמד שזכה להמלצת 61 חברי כנסת. השר זאב אלקין (הליכוד) הציע לחברי גוש הימין, שהכריזו על ניהול משא ומתן משותף, לחתום על המכתב כבר היום.

מקור שנכח בפגישה הבהיר כי "ההתנגדות לחתימה בשלב הזה היא טקטית". לדבריו, "לא יכול להיות שעדיין לא נגמר הסבב הראשון של נתניהו וכבר אנחנו נערכים לסבב השלישי. כל המתנגדים לחתימה היום הבהירו שיחתמו עליו כשתגיע העת". מקור נוסף שהיה בפגישה אמר כי "ראשי המפלגות לא רצו לחתום על מכתב התמיכה בנתניהו בטענה שאין בזה צורך". מיהדות התורה נמסר כי "אין כל שינוי ולא מתקיים משא ומתן קואליציוני עם שום גורם. הסיעה היא חלק מהבלוק המאוחד בימין בראשות נתניהו".

כמו כן, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הציע בפגישה שלא ימונה לשר בממשלה העתידית, כדי לאפשר את חבירתו של אביגדור ליברמן לקואליציה בראשות נתניהו. זאת, לאחר שליברמן הבהיר שלא יסכים לשבת באותה ממשלה עם "הימין המשיחי", כהגדרתו. מקור שנכח בפגישה אמר כי ניתן היה להבין מדברי סמוטריץ' שהוא מוכן להקריב את תפקידו גם כדי לאפשר את צירופה של כחול לבן לממשלה. סמוטריץ' סירב להתייחס לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ