גנץ דחה את הצעת פרץ להתאחד עם העבודה ועם מרצ: "אין זמן לספינים"

יו"ר כחול לבן אמר בישיבת סיעתו כי מפלגתו לא תחבור לאף מפלגה וקרא להורוביץ ולפרץ לפעול לאיחוד בין מרצ לעבודה. "אני מצפה מהם לנהוג באחריות הנדרשת ולעשות את המעשה הנכון", אמר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ בישיבת סיעה, היום בתל אביב
גנץ בישיבת סיעה, היום בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, דחה היום (רביעי) את הצעתו של יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, להתאחד עם מפלגתו ועם מרצ. לצד זאת, הוא קרא לשתי המפלגות לרוץ יחדיו כרשימה אחת לקראת הבחירות לכנסת ה-23.

"נפגשתי הבוקר עם ח"כ עמיר פרץ ועם יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ, הבהרתי לשניהם שכחול לבן תמשיך להיות האלטרנטיבה השלטונית במרכז המפה ושהיא לא תחבור למפלגות אחרות, לא משמאל ולא מימין", אמר גנץ בישיבת סיעה בגני התערוכה בתל אביב.

הוא הוסיף: "משמאלנו דרוש שיתקיים איחוד בין מפלגות השמאל הציוני במדינת ישראל. אין מקום ואין זמן לספינים, אני מצפה מהם לנהוג באחריות הנדרשת ולעשות את המעשה הנכון".

עמיר פרץ עם אורלי לוי-אבקסיס במטה הבחירות של העבודה-גשר, בשבוע שעבר בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

פרץ אמר בתגובה לדברי גנץ כי "בכחול לבן מעדיפים להיגרר אחרי האג’נדה של יועז הנדל וצבי האוזר במקום ללכת למהלך פורץ דרך להקמת ממשלה של תקווה ושינוי. אנו עלולים להתעורר לממשלה שבה בנט, סמוטריץ' ושקד מכתיבים את המדיניות". פרץ הוסיף כי מפלגתו "תמשיך לבחון מהי האופציה הטובה ביותר למהפך הדרוש בישראל".

אתמול קרא פרץ לאיחוד משולש בגוש המרכז-שמאל שיכלול לצד מפלגתו גם את כחול לבן ואת מרצ. "אני חושב שמבחינת המרכז-שמאל זו האופציה הטובה ביותר, שלא מקטינה את הגוש", אמר פרץ. הוא העריך שאיחוד של שלוש המפלגות יניב לפחות 44 מנדטים, בעוד איחוד בין העבודה לכחול לבן בלבד יעניק לרשימה 39 מנדטים. "כל המנדטים הנוספים מגיעים לחיבור הזה עוד לפני שהתחלנו לעבוד", טען פרץ ל"הארץ". "אני מאמין שיהיו כאן אנרגיות חדשות והתלהבות. יהיה משחק חדש בעיר". לדבריו, החיבור בין שלוש הרשימות יהיה טכני בלבד. "יום אחרי הבחירות, כל אחד לוקח את המנדטים שלו ופורש. אנחנו לא מחייבים את בני גנץ לשום דבר", הבהיר פרץ. הוא לא פסל על הסף חיבור עם מרצ בלבד בהנחה שכחול לבן תדחה את היוזמה והבהיר שהמהלך תלוי בבדיקות שייערכו.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר בתגובה להודעתו של פרץ כי הוא יתמוך בכל חיבור בגוש המרכז-שמאל, אך לדבריו "החיבור האסטרטגי, החיוני, המיידי וההכרחי הוא בין העבודה למחנה הדמוקרטי ליצירת שמאל ישראלי חזק. זו התקווה לה מצפים הבוחרים, זה המהלך הפוליטי והמוסרי הנדרש וזה מהלך מהותי לסילוקו של נתניהו".

כתבות מומלצות

ג

דיוקנאות אינטימיים מהמרכז והשוליים של תל אביב

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

למה מקדונלדס הורידה את הסלט?

טרייסי מילר ובעלה טוד בביתם בפיטסבורג, החודש

"להכריח מישהי להשלים היריון ולראות את התינוק שלה מת - זו אכזריות"

מנאייכ עונה 2
סדרות
טלוויזיה
טלויזיה
טלביזיה

"הייתי בהפרשת חלה ואני המומה. יש כאלה שמצטטים את אביב אלוש"

ערן זהבי במדי מכבי תל אביב. הוא חוזר

"הלב לא נתן לי לבחור משהו אחר": ערן זהבי חתם במכבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ