ריקלין על הצעת הבית היהודי להיות במקום השני ברשימה: עדיין לא הולך לשום מקום

היו"ר רפי פרץ הבטיח לריקלין מקום ריאלי גם במקרה של איחוד עם מפלגות נוספות בימין, ובנט הביע רצון לשבץ אותו ברשימה מאוחדת. ריקלין צפוי להודיע עד הערב אם הוא מקבל את ההצעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ריקלין באולפן ערוץ 20, ב-2018
ריקלין באולפן ערוץ 20, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

הבית היהודי הציע לעיתונאי ערוץ 20 שמעון ריקלין את המקום השני ברשימת המפלגה לכנסת. יו"ר המפלגה, רפי פרץ, נפגש כמה פעמים עם ריקלין בימים האחרונים וביקש ממנו להצטרף לרשימה. גורם בבית היהודי אמר כי במפלגה מעריכים שריקלין ייענה בחיוב להצעה. "הוא כוח חשוב שיכול לסייע", אמר.

עם זאת, ריקלין כתב בצהריים (ראשון) בטוויטר כי ככל הנראה לא יקבל את ההצעה בשל העיתוי בו ניתנה. "תודה רבה לכל המברכים. תודה רבה לכל המתעניינים. זה מוקדם מדי. עדיין לא הולך לשום מקום למרות ההצעה הנדיבה של הבית היהודי. בניגוד לבחירות הקודמות חשוב שהפעם ירוצו ביחד ושמח לעזור בכך בלי קשר למקום בכנסת. אם יהיה משהו חדש בעניין אעדכן עד אז נא לחזור לשגרה".

פרץ הבטיח לריקלין שהוא ישובץ במקום ריאלי גם אם הבית היהודי תתמודד במשותף עם מפלגות אחרות. אם המפלגה תתמודד ביחד עם האיחוד הלאומי, הוא ישובץ במקום הרביעי, ובמקרה של איחוד עם כלל רשימות הימין הוא יהיה במקום השישי. גם יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, הביע רצון לראות את ריקלין ברשימה המאוחדת.

בנט ופרץ בישיבת הממשלה, בנובמברצילום: אוהד צויגנברג

עדיין לא ברור באיזו מסגרת ירוצו המפלגות שמימין לליכוד: בנט סבור כי אם יעמוד בראש רשימה גדולה יגדלו סיכוייו להישאר במשרד הביטחון בממשלה הבאה, אך הוא רואה בהתמודדות משותפת עם איתמר בן גביר כתם שעלול לפגוע בו בעתיד. בנט היה מעוניין לחבור לבית היהודי ולאיחוד הלאומי, ללא עוצמה יהודית, אך אפשרות זו אינה נראית מציאותית.

ריקלין, ארכיאולוג במקצועו, נחשב כיום לאחד ממובילי הדעה הבולטים בימין. הוא פעיל מאוד ברשתות החברתיות ומגיש תוכנית יומית בערוץ 20. בבחירות 2015 התמודד ריקלין בפריימריז של הבית היהודי, אולם לא הצליח להגיע למקום ריאלי ושובץ במקום ה-23 ברשימת המפלגה לכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ