ליברמן: לא נשתף פעולה עם המשותפת, אין לי בעיה לשבת עם מרצ

יו"ר ישראל ביתנו הבהיר בהודעה לתקשורת כי מרצ היא "חלק קטן" מהרשימה עם העבודה וגשר. את חברי הרשימה המשותפת כינה "תומכי טרור"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליברמן בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, לפני כשבועיים
ליברמן בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, לפני כשבועייםצילום: תומר אפלבאום
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצהיר היום (שישי) כי מפלגתו לא תשתף פעולה עם הרשימה המשותפת, גם לא באופן עקיף - וכי הוא מוכן לשבת עם מרצ בקואליציה.

בהודעה לתקשורת מסר יו"ר ישראל ביתנו כי מפלגתו "לא תשב ולא תשתף פעולה לא באופן ישיר ולא באופן עקיף עם תומכי טרור, כולל הרשימה הערבית המשותפת". הוא הוסיף: "אין לי שום בעיה לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת. זו רשימה אחת שמרצ היא חלק קטן ממנה. ישראל ביתנו ישבה בעבר בממשלת נתניהו עם עמיר פרץ, ואורלי לוי הייתה בעברה חברה בישראל ביתנו. ולמי ששכח, חלק משרי הליכוד היו בעבר חברים בקדימה וכמה מהם, כולל ראש הממשלה, הצביעו בעד ההתנתקות, ורק לפני פחות משנה נתניהו התחנן לאבי גבאי שיצטרף לממשלתו".

בכחול לבן מנסים עתה לשרטט תרחישים שיאפשרו לה להקים קואליציה ללא תמיכת הרשימה המשותפת. "נרכיב ממשלת מיעוט אחרי שנגייס רוב של תומכים ציוניים שיחסמו לנתניהו את האפשרות להרכיב קואליציה", אמר חבר בכחול לבן. לדבריו, "אם ליברמן יהיה איתנו ויהיו לנו ביחד יותר מנדטים מלבלוק הימין, לא נזדקק למשותפת". מקור אחר במפלגה העריך שאם כחול לבן תהיה גדולה באופן משמעותי מהליכוד, בלוק הימין יישבר וחלק מהסיעות בו יחברו לגנץ.

אלא שגנץ עצמו רמז שהאפשרות שהמשותפת תתמוך בו בסופו של דבר היא ריאלית. "מי שירצה לתמוך שיתמוך, מי שירצה להתנגד, שיתנגד. ככה זה בדמוקרטיה", אמר גנץ בסיור בבית החולים סורוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ