שרן השכל: מי שפוטר במפעל בדרום - שיעבוד כשוטף כלים בת"א

חברת הכנסת מהליכוד הוסיפה כי עובד שפוטר בדרום יכול להרוויח במרכז פי שניים ויותר מהשכר שקיבל במפעל. לדבריה, "לא נכון שהמדינה תסבסד מכספי המיסים שלנו מפעלים שכשלו ונסגרו"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרן השכל בתל אביב, בחודש שעבר
שרן השכל בתל אביב, בחודש שעברצילום: מגד גוזני
לוגו הארץ
הארץ

חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) אמרה בכנס כלכלי כי הפתרון לעובד שפוטר במפעל בדרום הארץ הוא ללכת לעבוד בשטיפת כלים או בבנייה בתל אביב. "בסדר, נסגר מפעל לקרמיקה באזור הדרום", אמרה בכנס של פורום קהלת החודש, "עם כל הכבוד, תלך לכל מסעדה פה באזור (תל אביב), הוא יכול לעבוד כשוטף כלים ב-12 אלף שקל לחודש, זה פי שניים משכר המינימום שהוא יקבל במפעל. אתה יכול לעבוד כפועל בניין, 15 אלף שקל בחודש, בלי הכשרה בלי כלום".

חברה לפאנל, עיתונאי חדשות 13 נדב איל, השיב כי על פי תפיסת השוק החופשי, "אם אנשים היו רוצים לעשות את זה, הם היו עושים את זה. העובדה היא שאנחנו מעסיקים פה אנשים זרים כי יש לזה ביקוש במסעדות האלה". לדבריו, ייתכן כי במסעדות לא יקבלו לעבודה מובטל בן 55 מהדרום.

השכל דבקה בעמדתה, ואמרה כי היא מתנגדת לסבסוד של מפעלים. לדבריה, המדינה "מוציאה לפעמים מיליונים על הדבר הזה. באותה העלות אפשר לתת לאנשים שכר מינימום עד שהם ימצאו עבודה". בעקבות פרסום הסרטון והדיון בו ברשתות החברתיות, השכל הוסיפה בטוויטר: "לא נכון שהמדינה תסבסד מכספי המיסים שלנו מפעלים שכשלו ונסגרו, אין לזה תוחלת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ