הארץ

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר הבוקר (רביעי) בראיון בגלי צה"ל כי גדי יברקן, שהיה חבר במפלגתו ועבר לליכוד, "מכר את הקהילה שלו בנזיד מיקום בכנסת" והעריך כי מקרה כזה לא יחזור במפלגתו.

בראיון בגל"צ, אמר עוד גנץ כי הוא מתנגד לחקיקת פסקת ההתגברות משום שהיא אינה ראויה. "אני פועל על פי החוק, אני אעצים את מערכת אכיפת החוק", אמר. "צריך להסתכל על מערכת האיזונים. בית המשפט צריך להיות שמרני. אם רוצים לבחון מחדש את האיזונים, אפשר למצוא רעיונות חדשים, מאזנים, אבל כאלה ששומרים על עליונות החוק".

גדי יברקן בכנס של הליכוד, החודשצילום: תומר אפלבאום

יו"ר כחול לבן הבהיר כי לא יקיים משא ומתן קואליציוני עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, משום שהוא מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים בשלוש פרשות. הוא התייחס גם לסקרים מהימים האחרונים, החוזים כי מפלגת הליכוד מובילה על מפלגתו, ואמר: "לא התבשמנו מהסקרים כשהם היו גבוהים, אנחנו לא נחרדים כשיש ירידה. אנחנו עובדים כדי לשכנע את אזרחי ישראל. אני חושב שחשוב שנהיה המפלגה הכי גדולה".

גנץ אמר כי אם נתניהו ינצח בבחירות, הוא יבקש דחייה במשפטו ובזמן הזה יעביר את פסקת ההתגברות וחוק שימנע את העמדתו לדין – "ונגמרה הדמוקרטיה", כלשונו. "והפכנו לרודנות של ארדואן". הוא חזר על התבטאויות קודמות שלו ואמר כי מפלגתו "לא תשב עם הרשימה המשותפת ולא נסתייע בתמיכה שלהם".

גנץ התייחס לפתיחת החקירה בעניין התקשרות המשטרה עם חברת הממד החמישי שבראשה עמד ואמר כי "כל הדבר הזה יתברר כפלופ תקשורתי אחד גדול". לדבריו, ""החברה לא הציגה מצג שווא. היא עשתה פיילוט עם המשטרה, הותקנה מערכת, עבדו על זה עשרות אנשים. המשטרה קיבלה מוצר מצוין. יש ארומה פוליטית לחקירה. אני מברך על החקירה וככל שאדרש להיחקר ולהסביר אעשה זאת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ