בחירות 2020 |

פרץ: קמפיין חסר אחריות של כחול לבן פגע בנו, אמשיך להיות המבוגר האחראי

במטה העבודה-גשר-מרצ התבצרו במשך שעות וסירבו להכניס את התקשורת: "הם לא רוצים שתראו את הדמעות", אמרו הפעילים המאוכזבים שהתקבצו מחוץ לדלת, "אפילו הגענו היום לשדרות כדי להביא מצביעים, אבל אנשים היו בקניון"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הורוביץ, פרץ ולוי-אבקסיס במטה העבודה-גשר-מרצ בת"א, הלילה
הורוביץ, פרץ ולוי-אבקסיס במטה העבודה-גשר-מרצ בת"א, הלילהצילום: מגד גוזני

מנהיגי מפלגת העבודה-מרצ-גשר ניסו הלילה (שני) לנחם את חברי מפלגתם ופעיליה לאחר שמדגמי הטלוויזיה העניקו להם 7-6 מנדטים בלבד. יו"ר העבודה, עמיר פרץ, אמר: "כשהתחלנו את המסע המשותף ידענו שהשלם יהיה קטן מסך חלקיו. דווקא ברגעים הקריטיים התחיל קמפיין של כחול לבן שפגע במחנה כולו. אמשיך לקיים את תפקידי כמבוגר האחראי של מחנה השלום".

ראשי המפלגה הגיעו רק לקראת חצות, אחרי שניסו להתאושש מהתוצאות. בדומה לפרץ, גם אורלי לוי-אבקסיס הביעה ביקורת כלפי כחול לבן. "עשינו מה שהיו צריכים לעשות בכחול לבן", טענה. "אילו גנץ היה לוקח אחריות ופועל כפי שהצענו - פתק אחד לכל הגוש - אולי היינו היום עם תוצאה אחרת".

פרץ במטה העבודה-גשר-מרצ בת"א, הלילהצילום: מגד גוזני

>>> לתוצאות האמת ומשחק הרכבת הקואליציה

ניצן הורוביץ טען כי האיחוד בין העבודה, גשר ומרצ "היה צו השעה", אך הודה כי מדובר ב"ערב לא פשוט לרשימה שלנו, אפשר גם להגיד למחנה שלנו". לדבריו, מפלגתו שילמה מחיר על אופי הקמפיין שלה. "הקמפיין שלנו היה אחראי, נכון, אידיאולוגי, ערכי. לא ירינו בתוך הנגמ"ש, לא תקפנו, לא ירדנו לביבים ולהשמצות", אמר.

לפני שנסגרו הקלפיות, ראשי המפלגה עוד ניסו להישמע אופטימיים. "אנחנו יוצאים למלחמה על המדינה שלנו", צייץ בבוקר פרץ. הורוביץ התלוצץ עם מצביעים שביקשו להצטלם איתו והצהיר: "לפי מדד הסלפי אנחנו יכולים להקים ממשלה בעצמנו". אבל התמונה המפולטרת של האינסטגרם התל אביבי התגלתה כרחוקה מהמציאות יותר מתמיד. גם איחוד המפלגות שהושג לאחר קרבות אגו מייגעים לא מנע את ההתרסקות, ואפשר רק לשער איך מצבן של כל אחת ממפלגות היה נראה בלעדיו.

מטה העבודה-גשר-מרצ, הערבצילום: מגד גוזני

קודם לכן סגר מטה המפלגה ברחוב יגאל אלון בתל אביב את שעריו בפני עיתונאים ועוברי אורח עד פרסום המדגמים. יוסי טאטיקה, הדובר לשעבר של ח"כ דוד ביטן שערק למחנה הנגדי ומשמש כעת דובר הקמפיין, עומד בחוץ ומוודא ששום עיתונאי סורר לא יחמוק פנימה. בדקות שלפני פרסום המדגמים נכנס פנימה במהירות אבי בוסקילה עם כמה פעילים. "נשיר במעלית את שיר הפרטיזנים", הוא מלמל בינו לבין עצמו.

שלושה פעילים צעירים בחולצות אדומות נשארו בחוץ לסיגריה אחרונה וחשפו "אמת" שהפוליטיקאים בפנים מתאמצים להסתיר מהעיתונאים: "לא רוצים שתיכנסו כדי שלא יראו שאנחנו בוכים שם, אנחנו ממש לא אופטימיים", אמר יואב, פעיל המפלגה. הוא וחבריו נסעו היום בין מוקדי הצבעה שונים - הם מתגאים שאפילו הגיעו לשדרות הגיעו - "אבל אנשים היו בקניון, בים", הפטיר אחד מהם.

במטה התקשורת, במרחק שני רחובות משם, נמצאים עיתונאים וכמה יועצים. היחיד שנשלח לשדה הקרב התקשורתי (או שהיה אמיץ מספיק) הוא ח"כ יאיר גולן, שלפי המדגמים יישאר מחוץ לכנסת בבחירות הבאות. כשהמדגמים סוף סוף מתפרסמים, אפילו מתח באוויר כבר אין. "נפילה", הגדיר זאת אחד מיועצי הקמפיין בדקות שלאחר מכן, "אני עדיין מעכל את התוצאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ