אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הערב (שני) כי מפלגתו "לא תזוז מילימטר אחד ממה שהבטחנו לבוחרים שלנו". לדבריו, "חשוב לי להבהיר שתי נקודות - בחירות חדשות לא תהיינה ולא נצטרף לשום ממשלה בראשות נתניהו ובהשתתפות יהדות התורה וש"ס".

ליברמן הוסיף כי "לגבי התוצאה עצמה ו-60 המנדטים של גוש נתניהו, ראינו את אותה תוצאה באפריל 2019, כשגם שם הגוש החרדי המשיחי הגיע לאותם 60 מנדטים". בבחירות הקודמות בספטמבר קיבלה המפלגה שמונה מנדטים, ומדגמי ערוצי הטלוויזיה צפו למפלגה שישה-שמונה מנדטים.

>>> לתוצאות מדגמי הטלוויזיה ומשחק הרכבת הקואליציה

ליברמן מצביע בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

יו"ר הסיעה בכנסת, עודד פורר, התייחס גם הוא לתוצאות המדגמים. "אנחנו מרוצים מהתוצאות שלנו. קיבלנו אמון חוזר מהציבור שלנו", אמר פורר והוסיף: "לפי התוצאות האלו, נראה שאנחנו נחזיק את המפתחות לממשלה הבאה. התחייבנו שלא תהיה מערכת בחירות נוספת. בין שזה שישה או שמונה מנדטים, אנחנו לא נתפרק מהאג'נדה שלנו כדי לשבת בממשלה. אנחנו נלחמים על דרך. לפעמים מקבלים יותר, לפעמים מקבלים פחות. אנחנו לא נתפשר גם אם זה אומר לשבת באופוזיציה. אין בזה שום בושה".

דקות ספורות לפני פרסום תוצאות המדגמים, האולם שבו נאם בהמשך ליברמן היה ריק. המפלגה, שככל הנראה רצתה לשלוט בנרטיב שיוצג לתקשורת, החליטה להפריד בין התקשורת לקהל הבוחרים שלה, ששוכן בחדר אחר בקומה השנייה של בניין משרדים במודיעין. קשה לומר אם פרסום תוצאות המדגמים הבהיר את מצבה של המפלגה. אל החדר שבו המתינו כלי התקשורת נשלחו שני חברי כנסת, פורר ויבגני סובה, שלא שידרו יותר מדי ביטחון לגבי כוחה של המפלגה. פורר חזר בשלל ראיונותיו על האמירה שיש לחכות לתוצאות האמת. גם הוא הבין שבכוחו של מנדט אחד להחזיר את המפלגה להיות המוצר הנחשק ביותר על המדף.

בשבוע שעבר אמר ליברמן כי בכוונתו "להקים ממשלה בלי נתניהו". בדברים שאמר בוועידת מעריב לעסקים 2030 הוסיף יו"ר ישראל ביתנו: "אנחנו מוכנים ליום שאחרי הבחירות, יהיו לנו 61 מנדטים בלי נתניהו, דרעי וליצמן". ליברמן חזר ופסל כל שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת ואמר: "שואלים אותי למה אני פוסל את הרשימה המשותפת. מסיבה אחת - כי זו רשימה של תומכי טרור". הוא לא פירט כיצד ישיג 61 מנדטים ללא הרשימה המשותפת, ללא המפלגות החרדיות וללא נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ