גנץ אחרי פרסום מדגמי הבחירות: נתקלנו בקמפיין הנמוך ביותר בתולדות המדינה

מדגמי הבחירות מנבאים בשלב זה לכחול לבן 34-32 מנדטים ולגוש הימין בראשות נתניהו 59-60 מנדטים. גנץ: "שותף לתחושת האכזבה, זו לא התוצאה שרצינו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ ויעלון בתל אביב, הלילה
גנץ ויעלון בתל אביב, הלילהצילום: מוטי מילרוד

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב הלילה (שלישי) למדגמי הבחירות שמנבאים למפלגתו 34-32 מנדטים ולגוש הימין בראשות בנימין נתניהו 59-60 מנדטים. בנאום שנשא במטה כחול לבן בתל אביב אמר גנץ: "זו לא התוצאה שרצינו. אם זו התוצאה - היא לא תחזיר את ישראל לדרך המלך".

"נתקלנו בקמפיין הנמוך ביותר בתולדות מדינת ישראל. הפיצו עלינו ועליי באופן אישי והשמצות רבות", אמר יו"ר כחול לבן. "חשבו שאבהל ואמצמץ. זה לא קרה וגם לא יקרה הלאה בשום פנים ואופן". עוד הוסיף גנץ כי הוא ממתין לתוצאות האמת, וכי "התוצאות המסתמנות אמורות להיות זהות במשמעותן הפוליטיות לתוצאות לפני שנה". בדבריו התייחס גנץ לתוצאות הבחירות באפריל, אז נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה לאחר שגוש הימין-חרדים בראשותו עמד על 60 מנדטים.

יעלון, גנץ, לפיד ואשכנזי, הלילהצילום: מוטי מילרוד

בחירות 2020, סיקור נרחב: נתניהו חזר מאי המתים, אך בלי 61 ריבלין עשוי להעביר את ההכרעה לכנסת // יוסי ורטר | שבט הרוב אמר את דברו. יש לכבד זאת, להרכין את הראש ולהרכיב שבט חדש // גדעון לוי | ישראל אמרה כן למסר המהפכני של נתניהו: הכל פרוץ, הכל מופקר, הכל מותר // רוית הכט | נתניהו זנח את העמימות הערכית לטובת אידיאולוגיה ברורה - וזה השתלם לו // אלוף בן | בתום עשור משיחי, גזעני ולאומני – נתניהו קוצר את הפירות // צבי בראל | ההישג של נתניהו מחייב את כחול לבן לעמוד על המשמר // סמי פרץ | השמאל ניבא נכון את מפלתו, השלם אכן קטן בהרבה מסך חלקיו // יהונתן ליס | האזרחים הערבים השתתפו במשחק הפוליטי, אך ישראל עוד לא בשלה לכך // ג'קי חורי

>>> לתוצאות מדגמי הטלוויזיה ומשחק הרכבת הקואליציה

"הדרך של כחול לבן רק התחילה", אמר הלילה גנץ. "למרות כל הקשיים והאתגרים, הגענו להישגים מדהימים פעם אחר פעם. התמיכה הציבורית בכחול לבן מחייבת אותנו להמשיך".

יו"ר כחול לבן הוסיף: "יכול להיות באסה, יכול להיות קשה - אבל צריך כל אחד להסתכל על עצמו במראה ולדעת שהוא עשה את כל מה שאפשר היה לעשות על מנת לשכנע את הציבור. אנחנו מכבדים את בחירת הציבור ואנחנו סומכים על אלה שהצביעו לנו ומכבדים את אלה שהצביעו לאחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ