יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (העבודה-גשר-מרצ) אמרה היום (רביעי) כי הפרסומים על האפשרות שתערוק לגוש הימין אינם נכונים. "מכל הידיעות שהיו - לא דובים ולא יער", כתבה בטוויטר, "אין ולא היו כלל מגעים עם גורמים פוליטיים כלשהם. כל מה שהתפרסם הוא לא יותר מספינים".

לוי-אבקסיס התייחסה גם לפרסומים כי בתמורה לעריקתה הימין יתמוך באביה, דוד לוי, לנשיאות. "הניסיון לערבב את שם אבי בהצעה הוא הזוי ויכול לעלות רק בדמיונם של אלו החושבים שניתן להשיג כל דבר על ידי מתן אתנן שכזה", כתבה, "זה בעיניי מבזה בעיקר את מי שחושב כך".

גם חבר הכנסת יואל רזבוזוב מכחול לבן כתב היום כי בליכוד פנו אליו כדי שיערוק לצדם. "אומר זאת כך, יש יותר סיכויים שנתניהו ימוטט את שלטון חמאס מאשר שמישהו מכחול לבן יערוק לליכוד", כתב.

מאז שהתברר כי לליכוד חסרים מנדטים בודדים להקים ממשלה, התפרסם כי בימין מנסים לגרום לחברי כנסת מהמרכז-שמאל לחבור אליהם. ח"כ מירב כהן (כחול לבן) כתבה היום בטוויטר כי הוצע לה לעבור לליכוד, אולם היא דחתה את ההצעה.

"פנו אליי מהליכוד והציעו לי לערוק", כתבה כהן, "הם כמובן יודעים שאני מקדמת את נושא האוכלוסייה המבוגרת בישראל והגנה על הקשישים, אז הם גם ידעו היטב להציע לי להיות השרה לענייני גמלאים או אולי אפילו לקבל את משרד הרווחה. יש לי הערכה וכבוד לכל הקולגות מכל סיעות המשכן, אבל זו ממש לא הדרך. אני בזה לתופעה של עריקים פוליטיים שכל מטרתה להשיג ג'וב כזה או אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ