נתניהו: גנץ וליברמן מנסים לבטל את הכרעת הבוחר, אני לא הולך לשום מקום

רה"מ טען כי המהלך בהובלת השניים לחקיקה שתמנע ממנו לכהן עם כתבי אישום "הורס את הדמוקרטיה" ואמר: "אני נשאר מנהיג הליכוד". לדבריו, ערב הבחירות התנה בפניו בן גביר את פרישתו מהמרוץ באישור תפילות יהודים בהר הבית

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו, הערב
נתניהו, הערבצילום: מוטי מילרוד
חיים לוינסון
חיים לוינסון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (שבת) כי ראשי כחול לבן וישראל ביתנו, בני גנץ ואביגדור ליברמן, "מנסים לבטל את הכרעת הבוחר על ידי גנבת דעת של הציבור". במסיבת עיתונאים בפתח תקוה שכינה "כנס חירום לעצירת גניבת הקולות" הוסיף נתניהו כי השניים "באים לזרוק לפח את כל הקולות" של הליכוד ואף "הורסים את הדמוקרטיה באמצעות חקיקה רטרואקטיבית" שתמנע ממנו לכהן כראש ממשלה עם כתבי אישום. ישראל ביתנו מסרה: "ראינו עכשיו את רה"מ שנמצא בהיסטריה, מתחנן על נפשו וזועק שתו לי אכלו לי. גם נתניהו מבין שתם זמנו. אגב, היחידה שמנהלת כרגע מגעים עם הרשימה המשותפת היא מפלגת הליכוד".

נתניהו טען כי יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, פנה אליו ערב הבחירות דרך שליח והתנה את פרישתו מהבחירות בכך שיאפשר תפילות יהודים בהר הבית. לדבריו, הוא סירב משום ש"זה היה מבעיר את המזרח התיכון". על היוזמות להדיחו הוסיף: "אני לא הולך לשום מקום, אני נשאר מנהיג הליכוד". גם בנאום זה, כמו בדבריו ביום רביעי, לא החשיב נתניהו את הרשימה המשותפת בגוש המרכז-שמאל וטען כי הגוש קיבל 47 קולות בלבד.

אתמול שב נתניהו ואמר כי "מנסים לגנוב את הבחירות בשתי צורות". אחת הדרכים האלה, לטענתו, היא קידום החוק המונע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה, שהגדיר כ"חוק אנטי-דמוקרטי". כמו כן האשים רה"מ את כחול לבן ב"הונאת הבוחר" וטען כי גנץ מתכוון להפר את הבטחתו שלא להקים ממשלה התלויה ברשימה המשותפת, המורכבת לדבריו מ"תומכי טרור ומכפישי חיילי צה"ל". בהקשר זה אמר נתניהו: "אין לי שום דבר נגד המצביעים הערבים, קיבלנו גם קולות ערבים ואני גאה בזה".

בליכוד אמרו אתמול כי ועדת הבחירות נמנעת במכוון מהעברת פרוטוקולי הקלפיות אליה. "חרף פניות חוזרות ונשנות אנו נענים בשלל תירוצים הזויים ובלתי מתקבלים על הדעת", מסרה המפלגה והוסיפה כי בכוונתה לעתור לבג"ץ בנושא. ועדת הבחירות דחתה את הטענות, ומסרה כי עד כה הועברו לליכוד כמעט 90% מהחומרים המבוקשים וכי השאר יועבר מחר בבוקר.

גנץ האשים אמש את נתניהו בהסתה לאלימות והזהיר כי "אם לא נתעורר, הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה", ברקע תקיפת מפגין נגד נתניהו בירושלים. בנוגע לאפשרות שירכיב ממשלה הצהיר גנץ כי "יש הרבה אופציות על השולחן, ועל כולן תשמעו בזמן הקרוב". עוד אמר כי נתניהו מתעלם מתוצאות הבחירות וכי בכוונתו "לפעול כדי להוציא את ישראל ממעגל הבוץ וההסתה שנתניהו גרר אותנו אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ