זמן קצר לפני סיום תפקידו כשר, אוחנה ביקש להאריך את כהונת מ"מ פרקליט המדינה

אם תוקם ממשלה בימים הקרובים, אבי ניסנקורן צפוי להתמנות לשר המשפטים - ויוכל למנות ממלא מקום אחר לפרקליט המדינה במקום דן אלדד, שמנדלבליט התנגד למינויו

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוחנה, בחודש שעבר
אוחנה, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן
חיים לוינסון
חיים לוינסון

שר המשפטים, אמיר אוחנה, פנה היום (שני) לנציב שירות המדינה וביקש להאריך בשלושה חודשים נוספים את כהונתו של מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד, שפוקעת בתחילת מאי. זאת אף על פי שבסבירות גבוהה יסיים אוחנה את תפקידו לפני פסח אם תוקם ממשלה, ויוחלף באבי ניסנקורן.

אוחנה מינה את אלדד למרות התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אחרי כיפוף ידיים הדדי ביניהם על מינוי פרקליט המדינה. הוא מונה ב-2 בפברואר לשלושה חודשים - כנהוג במינויים זמניים - כך שהוא צפוי לסיים את תפקידו בתחילת מאי. אם ניסנקורן ייכנס למשרד, הוא יוכל למנות ממלא מקום אחר עד שימונה פרקליט מדינה קבוע.

כך או כך, אחת המשימות הראשונות של ניסנקורן בתפקיד תהיה למנות פרקליט קבוע. התהליך, שנקבע בימי ממשלתו של אריאל שרון, פועל כך שוועדת איתור בראשות היועמ"ש תבחר את פרקליט המדינה, ושר המשפטים מביא את ההמלצה לאישור הממשלה.

מטעם אוחנה נמסר בתגובה: "מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד מונה לפני יותר מחודשיים ועל כן בסוף החודש תפקע כהונתו, אם לא תוארך. גם לו תוקם ממשלה חדשה היום ובעקבותיה ועדת איתור, היא תשלים את מלאכתה רק בחלוף מספר חודשים ועל כן בכל מקרה יש להאריך את כהונתו של אלדד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ