ליצמן ביקש רשמית לעבור למשרד השיכון: "מעדיף להוביל מהלך לפתרון מצוקת הדיור"

שר הבריאות כתב כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו בתום שלוש קדנציות שהתפרשו על פני תשע שנים. הוא אמר כי הוא "גאה בתפקוד של מערכת הבריאות במשבר הקורונה, וחש סיפוק מהמדיניות שהובלנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליצמן בהצהרה לתקשורת, בחודש שעבר
ליצמן בהצהרה לתקשורת, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע רשמית לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעוניין לעזוב את תפקידו ולעבור למשרד השיכון. בהודעה שנמסרה היום (ראשון) מטעם ליצמן נכתב כי "אחרי כעשור במשרד הבריאות, במקביל לתהליך יישום אסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה בישראל, ולקראת הקמת ממשלה חדשה, הגעתי להחלטה שלא לחזור למשרד הבריאות, ולהעדיף להוביל מהלך רחב לפתרון מצוקת הדיור בישראל במשרד השיכון".

לדבריו ליצמן, הוא "חש סיפוק מהמדיניות שהובלנו במשבר הקורונה, בזכותה ובעזרת השם הגענו עד כה להישגים רבים. אני גאה בתפקוד הנוכחי של מערכת הבריאות במשבר הקורונה. כמי שעומד בשנים האחרונות בראש מערכת הבריאות בישראל, היא חזקה ויציבה".

בני ברק, החודשצילום: מוטי מילרוד

ליצמן מחזיק בתפקיד סגן שר הבריאות ושר הבריאות כמעט ברציפות החל משנת 2009. האפשרות שיעבור למשרד השיכון עלתה כבר במהלך המשא ומתן בין הליכוד וגוש הימין לכחול לבן. בסביבת האדמו"ר מגור, שליצמן הוא שליחו בכנסת, היו הדעות בעניין חלוקות. חלק מאנשיו תמכו בהישארות ליצמן בתפקיד ואחרים טענו כי הוא מיצה את עצמו במשרד הבריאות וכי במשרד השיכון יוכל לסייע יותר לציבור החרדי.

גורם בסביבת ליצמן אמר בשבוע שעבר כי "במהלך הקדנציה היה ברור שליצמן לא יעזוב את המשרד, אבל כעת עם הקמת ממשלה חדשה הנושא שוב עלה על השולחן". שר הבריאות, שחלה בעצמו בקורונה, סבר כי הוא לא יכול לעזוב את התפקיד במהלך המשבר, אולם האפשרות עלתה מחדש מפני שחשב שהושגה שליטה על התפשטות הנגיף.

ליצמן ספג ביקורת רבה במהלך ניהול משבר הקורונה. בתחילתו פעל להחריג את הקהילה החרדית מכללי הריחוק החברתי ולהתיר לה להמשיך בפעולת המקוואות ובתי הכנסת. כמו כן, לפי פרסומים בכלי התקשורת הפר ליצמן בעצמו את הוראות ההתנהגות שמשרדו מסר לציבור - הוא התפלל בקבוצה וסירב לבדיקות חום. ליצמן הכחיש את עדויות המתפללים שטענו כי ראו אותו.

באוגוסט המליצה המשטרה להעמיד לדין את ליצמן בגין שוחד, הדחה בעדות, מרמה והפרת אמונים. ליצמן חשוד כי ניצל את מעמדו ומרותו במשרד כדי להשפיע באופן פסול על שיקול דעתם של גורמי מקצוע הכפופים לו בשתי פרשות. אחת מהפרשות היא פרשת ההסגרה, שבה חשוד ליצמן שהפעיל לחץ על שני פסיכיאטרים למנוע הסגרת נאשמת בעבירות מין בקטינות. בפרשה נוספת חשוד ליצמן שהציע לעובדיו הטבות כדי שימנעו סגירת מסעדה שבעליה מקורב אליו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ