ח"כ מיקי זוהר יעמוד בראש הוועדה המסדרת במהלך המנדט של נתניהו

בוועדה יש ייצוג לכל סיעות הכנסת על פי גודלן, אך בין המפלגות ניטש בימים אלה ויכוח לגבי המפתח למספר הכיסאות שיימסרו לכל סיעה. זוהר: "נפעל להסכמות עם כל הסיעות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיקי זוהר בכנסת, ביולי
יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ מיקי זוהרצילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המחזיק במנדט להרכבת הממשלה הבאה, מינה הבוקר (ראשון) את יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר לראשות הוועדה המסדרת של הכנסת. זוהר מסר הבוקר: "נפעל להסכמות עם כל סיעות הבית בשיתוף פעולה פורה למען אזרחי ישראל כדי למלא באמונה את השליחות הציבורית ואת רצונם של הבוחרים".

הוועדה המסדרת היא הוועדה הקובעת את התנהלות הכנסת עד להרכבת הממשלה והקמתן של הוועדות הקבועות. מדובר בתפקיד משמעותי בתקופת הביניים שבין הבחירות ועד להרכבת הקואליציה, שיכול לבלום או לקדם את פעילות הוועדות השונות, לקדם חקיקה ולאשר תקנות. בראש הוועדה עומד נציגו של חבר הכנסת שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה. הוועדה מחזיקה בסמכויותיה הבסיסיות של ועדת הכנסת, עד להקמתה, והיא אחראית על קידום סדר היום של הוועדות והמליאה בתקופה זו. הוועדה מאשרת את הרכבי ועדת הכספים וועדת החוץ והביטחון הזמניות.

בוועדה יש ייצוג לכל סיעות הכנסת על פי גודלן, אך בין המפלגות ניטש בימים אלה ויכוח לגבי המפתח למספר הכיסאות שיימסרו לכל סיעה. הדבר יקבע אם לנתניהו וגוש הימין יהיה רוב בוועדה או ש'מחנה השינוי' יהפוך ללשון מאזניים בהחלטותיה. במוקד הויכוח השאלה כמה נציגים יוכלו לאייש בוועדה כל אחת מעשר המפלגות שזכו ב-6-9 מנדטים בבחירות. אם יוכלו לשלוח נציג בודד, לגוש הימין עשוי להווצר רוב דחוק. אם יוכלו לשלוח שני נציגים, גוש השינוי יוכל להתחזק ולהפוך בנסיבות מסויימות לגורם מכריע בהחלטותיה. ביום ראשון שעבר התכנסו ראשי הסיעות לישיבה ראשונה בה ניסו לאייש את הוועדה, אך הדיון התפזר ללא החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ