סמוטריץ': הערבים הם אזרחי ישראל ויש להם נציגים בכנסת - לפחות בינתיים

יו"ר הציונות הדתית האשים את הח"כים הערבים בתמיכה בטרור ואמר כי הם אינם שותפים פוליטיים לגיטימיים. באחרונה אמר כי ערבים שאינם מכירים בכך שישראל שייכת ליהודים "לא יישארו כאן"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סמוטריץ' בישיבת הסיעה, היום
סמוטריץ' בישיבת הסיעה, היוםצילום: אוהד צויגנברג
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', אמר היום (שני) כי "הערבים הם אזרחי ישראל, בינתיים לפחות, ויש להם נציגים בכנסת, בינתיים לפחות". הדברים נאמרו על רקע התנגדותו להקמת ממשלה שתישען על תמיכתה של רע"ם. בישיבת סיעתו הוסיף סמוטריץ' כי חברי כנסת תומכים בטרור "לא צריכים להיות פה".

בהתייחסו לשותפות עם המפלגות הערביות, אמר סמוטריץ': "אם נקים ממשלה שתתבסס עליהם, זה אומר שאנחנו תלויים בהם. הם מנהלים אותנו". הוא הוסיף: "אני כמה ליום שערביי ישראל יצמיחו מתוכם הנהגה, כמו העדה הדרוזית, שלא כופרת באתוס שלה כמדינה יהודית, לא נלחמת בה, לא מזדהה עם הגרועים שבאויביה שמבקשים את השמדתה. אז הם יהיו שותפים לגיטימיים".

נציגי הציונות הדתית בוועדה המסדרת הצביעו היום בעד מינויו של יו"ר רע"ם מנסור עבאס לסגן יו"ר הכנסת. הם תמכו גם בהקמת ועדה מיוחדת לענייני החברה הערבית שבראשה יעמוד עבאס.

ההתבטאות של סמוטריץ' היום מצטרפת לדברים שהפנה באחרונה לחבר הכנסת אחמד טיבי, לאחר שזה האשים את הרב שמואל אליהו בגזענות. אז כתב סמוטריץ' לטיבי בטוויטר: "אחמד, מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן. הרב שמואל ורבבות תלמידיו, ובהם אנחנו, נדאג לכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ