תוצאות הבחירות: שוויון בין הליכוד לכחול לבן לאחר ספירת 95% מהקולות; יתרון גדול לגוש הימין

גוש הימין מוביל עם 65 מנדטים על פני 55 לגוש המרכז-שמאל ■ רוב מפלגות הימין כבר הכריזו שימליצו להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה ■ המפלגות החרדיות מתחזקות משמעותית, הימין החדש ורע"ם-בל"ד מתנדנדות סביב אחוז החסימה ■ נתניהו בנאום הניצחון: "נרגש שעם ישראל שוב נתן בי אמון"

הארץ
גנץ מחוץ לביתו בראש העין, הבוקר

תוצאות האמת בבחירות 2019, לאחר ספירת 95% מהקולות, מראות כי הליכוד וכחול לבן מקבלות שתיהן 35 מנדטים, אך לגוש הימין יתרון משמעותי עם 65 מנדטים לעומת 55 לגוש המרכז-שמאל. רוב ראשי מפלגות הימין והחרדים - כולנו, איחוד מפלגות הימין, ש"ס ויהדות התורה - כבר הכריזו כי ימליצו להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה. רע"ם-בל"ד מתנדנדת סביב אחוז החסימה, והימין החדש, זהות וגשר לא עוברות אותו. המפלגות החרדיות חיזקו את כוחן בשלושה מנדטים נוספים.

נתניהו אמר הלילה בנאום הניצחון שלו כי בכוונתו "לסיים את המלאכה במהרה במטרה להקים ממשלה לאומית יציבה. זאת תהיה ממשלת ימין". יריבו, יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כתב הבוקר לחבריו למפלגה כי "אמנם מסתמנים שמיים קודרים", אולם "ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים".

תוצאות האמת
עדכונים

טראמפ: ניצחון נתניהו בבחירות - סימן טוב לשלום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב היום לראשונה לתוצאות הבחירות המסתמנות, ואמר כי "ניצחון נתניהו בבחירות הוא סימן טוב לשלום".

ריבלין: המלצות המפלגות על ראש הממשלה ישודרו בשידור חי

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי הדיונים שבהם יודיעו לו סיעות הכנסת על מי הן ממליצות לראשות הממשלה ישודרו לראשונה בשידור חי. בהודעה מטעם בית הנשיא נמסר כי סבב ההתייעצויות עם המפלגות לקראת הרכבת הממשלה יחל בשבוע הבא.

(יהונתן ליס)

מלצר על המצלמות החשאיות בקלפיות: אם מעדכנים על זה מראש אז מוצאים דרך אחרת

ספירת קולות בוועדת הבחירות המרכזית בכנסת, הבוקר

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, התייחס הבוקר להכנסת המצלמות החשאיות לקלפיות ביישובים ערביים על ידי נציגי הליכוד, ואמר כי הוא לא ידע על היוזמה, אך הוסיף בראיון לכאן ב' כי "אם מעדכנים דבר כזה מראש אז מוצאים דרך אחרת".

מלצר הוסיף בראיון כי הכנסת המצלמות באה "על רקע טענות, שלצערי היה להן בסיס, שבקלפיות מסוימות מאיימים על מצביעים שיצביעו בדרך מסוימת וגם מציעים הצעות לא ראויות שקשורות בהצבעה". לדבריו, "חשבו שאין לזה דרך אלא לתעד את זה במצלמות, אני אפשרתי לא במצלמות אבל להקליט את הדיון. עשיתי איזון".

יו"ר הוועדה קרא בראיון לכנסת לחוקק חוק חדש שיסדיר את הפעילות ברשתות החברתיות בתקופת בחירות. "החוק בנושא הזה מיושן, הוא מ-1959, אבל המלצות לחוד וחקיקה לחוד. מה שיכולתי לעשות, ומבחינה זאת זה תקדים עולמי, זה להחיל הוראות מהחוק הקיים שחלות על מודעות, על פרסומים בשלטי חוצות, על הרשתות החברתיות". לדברי מלצר, בעקבות הוראתו פחתה האנונימיות במודעות פוליטיות ברשת ב-70%. מלצר הוסיף כי הוא לא רוצה להתייחס לשאלה אם היו ניסיונות להתערבות זרה בבחירות. "על זה אני לא רוצה להתייחס, לא לטוב ולא לרע", אמר, "אולי יגיע היום שנתייחס לזה. לא שאני מאשר ולא שאני מכחיש".

חריגות בנתוני ההצבעה בחלק מהיישובים; ועדת הבחירות: הזנו בטעות נתונים מ-2015

בנתוני האמת באתר ועדת הבחירות המרכזית נרשמו הבוקר חריגות בכמה קלפיות בהתנחלויות וביישובים ערביים. כך למשל, בביר האדג' שבנגב נכתב באתר ששיעור ההצבעה היה 117.5%, ואילו בהתנחלות ברוכין נכתב כי הצביעו 167.39% מבעלי זכות הבחירה. מהוועדה נמסר כי התקלה מטופלת בדקות אלה, וכי החריגה נגרמה מכך שהוועדה הזינה לאתר את בעלי זכות הבחירה ב-2015 במקום את הנתון של 2019.

לידיעה המלאה

(יהונתן ליס)

גנץ: מסתמנים שמיים קודרים, אך לא ניסוג ויש לנו על מה להיות גאים

גנץ מחוץ לביתו בראש העין, הבוקר

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כתב הבוקר לחבריו לסיעה: "חברים, בוקר טוב. כן, בוקר טוב!". גנץ התייחס לתוצאות האמת, וכתב "אמנם מסתמנים שמיים קודרים אך אין בהם שני דברים: אין בהם דבר סופי, שכן ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים. בוודאות אין בהם בכדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל".

לדברי גנץ, "הם, בוחרינו, ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה. הם רצו דרך אחרת ואנחנו שרטטנו אותה. אז חברים, 'בנפול אויבך אל תירא ובגוברו אל יירך לבך'. לכן, אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה".

גנץ הוסיף הבוקר בהצהרה בפתח ביתו בראש העין: "אנחנו מתעוררים לדיווחי אמת שהולכים ומתפתחים, אנחנו ממתינים עד סוף דיווחי האמת. חוזר ומדגיש בפניכם שמדובר בהישג היסטורי. מעולם לא קמה מפלגה כל כך גדולה, כל כך משמעותית עם כל כך הרבה אנשים טובים בכל כך מעט זמן". לדבריו, "העם מדבר אלינו, העם מבקש דרך אחרת ואנחנו הולכים לספק לו אותה. אמרתי לכם שבאופן אישי אני בא לעשר שנים, זה כולה הבוקר הראשון. אז יש עוד הרבה עבודה לפנינו, שום דבר לא נגמר, אנחנו עושים את המהלכים שלנו. עד עכשיו הפתענו, חכו, נראה מה יילד יום".

לידיעה המלאה

(חיים לוינסון)

רפי פרץ: נדרוש שני תיקים, מתאים לבצלאל להתעסק במשפטים ולי בחינוך

רפי פרץ, הלילה

יו"ר איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ, אמר הבוקר שמפלגתו תדרוש את תיקי החינוך והמשפטים בממשלה החדשה. "הבית היהודי היה איתם גם בעבר ואנחנו רוצים להמשיך את הדרך", אמר בראיון לגלי צה"ל, "באופן טבעי מתאים לבצלאל (סמוטריץ') להתעסק במשפטים ולי בחינוך. יש לי עשרות שנים של עשייה חינוכית".

פרץ אמר שאינו שמח על תוצאות האמת, שלפיהן מפלגת הימין החדש שהקימו פורשי הבית היהודי, נפתלי בנט ואיילת שקד, לא עברה את אחוז החסימה. "מה שהוכחנו הוא שאחדות ביחד מנצחת. זה שחברתי לעוצמה יהודית הוכיח לא רק את זה שהציונות הדתית נשארה על המפה, אלא שכל המחנה הימני ניצל", אמר.

לידיעה המלאה

לימין החדש חסרים כ-4,300 קולות כדי להיכנס לכנסת

איילת שקד במטה הימין החדש בבני ברק, אמש

לאחר ספירת יותר 95% מקולות הבוחרים, נראה כי 334,228 מהם נתנו את קולם ל-33 רשימות שלא עברו את אחוז החסימה - פי 1.5 ביחס לבחירות הקודמות. לימין החדש חסרים פחות מ-4,300 קולות כדי להיכנס לכנסת ה-21, ורע"ם-בל"ד, שנכון לספירת הקולות הנוכחית עברה את אחוז החסימה, רחוקה ממנו בכ-8,400 קולות.

בשעה זו נמשכת ספירת המעטפות הכפולות, שלפי ההערכות צפויה להסתיים מחרתיים. מצביעים אלו כוללים את החיילים ואת נציגיה הדיפלומטיים של מדינת ישראל בחו"ל.

לידיעה המלאה

(יהונתן ליס)

ליברמן: או שנצטרף לנתניהו או שנישאר באופוזיציה. אין תסריט שבו נמליץ על גנץ

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבהיר הבוקר בראיון ל-ynet כי לא ימליץ על בני גנץ להרכיב את הממשלה הבאה. "מבחינתנו או שמצטרפים לממשלה של נתניהו או שנישאר באופוזיציה", אמר ליברמן, שמפלגתו קיבלה חמישה מנדטים, והבהיר לשאלת המראיין כי אין תסריט שבו ימליץ על יו"ר כחול לבן לראשות הממשלה. 

לידיעה המלאה

פייגלין: רבקה מיכאלי, גילה אלמגור וכל השמאל השבע מנעו מזהות לעבור את אחוז החסימה

משה פייגלין טען הבוקר כי שורת גורמים פעלו נגדו כדי שמפלגת זהות לא תעבור את אחוז החסימה. "מה לעזאזל הקשר בין כולנו, ש"ס ואגודה?", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, "ומה הקשר בין שלוש המפלגות הללו לבית היהודי, האיחוד הלאומי ורבני יש"ע - שניהלו קמפיין שטנה נגד זהות (במקום נגד הימין החדש שבגד בהם). ומה הקשר בין כל אלה למרצ, ול'הארץ', ולתקשורת הוותיקה, ולרבקה מיכאלי ולגילה אלמגור ולכל השמאל הישן והשבע שתקף את זהות כמו שרק הוא יודע. ומה המכנה המשותף בין כל אלה, למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, שבניגוד מוחלט לחוק, הרשה לעצמו לתקוף גם הוא את זהות? ממה כל כך פחדו כולם?".

פייגלין, שמפלגתו צפויה היתה לעבור את אחוז החסימה עם חמישה מנדטים בממוצע לפי הסקרים, הבהיר כי הוא ימשיך לפעול בחיים הפוליטיים. "אין לי ואין לכם את הפרווילגיה ללכת הביתה. וכל עוד איננו עושים זאת, אף לא גרם אחד מהמאמצים האדירים שלנו היה לשווא". לדבריו, "אנחנו נהיה שם, עבור עמנו ומדינתנו, כדי שכשתבשיל התודעה עוד קצת, עוד טיפה - תגיש זהות לעם ישראל את מהפכת החירות והוא יטלנה בשתי ידיו".

בנט: "עכשיו החיילים יחליטו איפה אמשיך להילחם"

בנט בפתח ביתו ברעננה, הבוקר

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, התייחס הבוקר לתוצאות האמת, כשלפי ספירת 95% מהקולות מפלגתו לא עברה את אחוז החסימה, ומסר שהוא ממתין לקולות החיילים. "כל חיי נתתי את כל שיכולתי למען העם הטוב הזה. תמיד הייתי חייל של המדינה. כלוחם בסיירת מטכ"ל, כיזם היי-טק, כשר חינוך של ישראל ובקבינט צוק איתן. עכשיו החיילים יחליטו איפה אמשיך להילחם בשבילם", אמר בפתח ביתו ברעננה.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

אדלשטיין: אין היתכנות לחקיקת חוק שימנע העמדה לדין של נתניהו

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו בתל אביב, הלילה

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי אין היתכנות לחקיקת חוק בכנסת הבאה שימנע את העמדתו לדין של בנימין נתניהו. "סיימתי שתי קדנציות כיו"ר הכנסת ומעולם לא נתניהו ולא מי מטעמו לא ניגש אליי ובדק אפשרויות איך למנוע העמדה לדין, חסינות וכאלה", אמר, "אין לזה שום היתכנות, אין לזה שום יסוד". לדבריו, "לא היו ניסיונות רציניים לחוקק משהו בסגנון כי כשכן עלתה האפשרות לחוק הצרפתי, מיד אמרו אלה שהציעו שאין בזה אלמנט רטרואקטיבי".

אלדשטיין התייחס בראיון לאפשרות להקמת ממשלת אחדות, ואמר: "נתניהו והליכוד אמרו לא פעם שאנחנו קודם כל פונים לשותפות הטבעיות. צריך למצות את האופציה של הקמת ממשלה כפי שנתניהו התחייב".

סמוטריץ': שמח בשביל החרדים, לא יהיו לנו מתחים בנושא דת ומדינה

סמוטריץ', אמש

בצלאל סמוטריץ', הניצב במקום השני באיחוד מפלגות הימין, הצהיר הבוקר כי הממשלה הבאה "תהיה ממשלה שלא יהיו לנו בה מתחים בנושא דת ומדינה". בראיון לגלי צה"ל אמר סמוטריץ' כי הוא "שמח גם בשביל החרדים, הם שותפים טבעיים שלנו ואני מאוד שמח שהם קיבלו הרבה כוח".

סמוטריץ' הוסיף בראיון שהוא מקווה שהימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד יעברו את אחוז החסימה. "גם כי זה חשוב לגוש וגם כי אני חושב שגם בנט וגם שקד יכולים לתרום לעם ישראל. יש לי סיפוק מכך שהציונות הדתית הוכיחה שהדרך גדולה מהאנשים", אמר.

כמעט כל מפלגות הימין הצהירו כי ימליצו להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה

כמעט כל ראשי מפלגות הימין הצהירו כי ימליצו להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה. כולנו, איחוד מפלגות הימין, ש"ס ויהדות התורה זוכות יחד ל-25 מנדטים. יחד עם הליכוד - שקיבלה נכון לספירת 95% מהקולות 35 מנדטים - הן מגיעות ל-60 מנדטים, מנדט פחות מהנדרש להקמת קואליציה. ישראל ביתנו, שטרם הודיעה כי תמליץ על מועמד כלשהו לראשות הממשלה, זוכה לחמישה מנדטים. מפלגת הימין החדש לא עוברת בשלב זה את אחוז החסימה עם 3.14% מהקולות, וראשיה הביעו אמש תקווה כי לאחר ספירת קולות החיילים יצליחו להגיע לרף הנדרש - 3.25%.

לידיעה המלאה

עפר שלח: "לא נשב בממשלה בראשות נתניהו, נקודה"

ח"כ עפר שלח מרשימת כחול לבן הצהיר כי מפלגתו לא תצטרף לממשלת נתניהו. "אנחנו לא נשב בממשלה בראשות בנימין נתניהו, נקודה", אמר לחדשות 13, "אנחנו יכולים לתמוך בה אם היא תהיה ראויה".

שלח הוסיף: "אני רוצה להזכיר לכם שהבעיה בסיפור הזה אינה הרוב הפרלמנטרי, הבעיה היא בנימין נתניהו, הוא ראש ממשלה כבר עשר שנים".

95% מהקולות נספרו: שוויון לליכוד ולכחול לבן

תוצאות האמת בבחירות 2019, לאחר ספירת 95% מהקולות, מראות כי הליכוד קיבל 35 מנדטים, ומפלגת כחול לבן קיבלה גם כן 35. הימין החדש, זהות וגשר לא עברו את אחוז החסימה. גוש הימין עומד על 65 מנדטים וגוש המרכז-שמאל על 55.

פעילי מפלגת זהות לאחר תוצאות מדגמי הטלוויזיה, אמש ברמת גן

תוצאות האמת המלאות נכון לשעה זו:

ליכוד 35

כחול לבן 35

ש"ס 8

יהדות התורה 8

עבודה 6

חד"ש-תע"ל 6

ישראל ביתנו 5

איחוד מפלגות הימין 5

מרצ 4

כולנו 4

רע"ם-בל"ד 4

הימין החדש 0

זהות 0

גשר 0

תוצאות האמת לאחר ספירת 93% מהקולות: יתרון של מנדט לליכוד

תוצאות האמת בבחירות 2019, לאחר ספירת 93% מהקולות, מראות כי הליכוד קיבל 37 מנדטים, ומפלגת כחול לבן קיבלה 36. רע"ם-בל"ד (שרחוקה מאחוז החסימה בכ-130 קולות), הימין החדש, זהות וגשר לא עברו את אחוז החסימה. גוש הימין עומד על 67 מנדטים וגוש המרכז-שמאל על 53.

תוצאות האמת המלאות נכון לשעה זו:

ליכוד 37

כחול לבן 36

ש"ס 8

יהדות התורה 8

עבודה 6

חד"ש-תע"ל 6

ישראל ביתנו 5

איחוד מפלגות הימין 5

מרצ 5

כולנו 4

רע"ם-בל"ד 0

הימין החדש 0

זהות 0

גשר 0

בני הזוג נתניהו, הלילה

תוצאות האמת לאחר ספירת 79% מהקולות: 37 מנדטים לליכוד

תוצאות האמת בבחירות 2019, לאחר ספירת 79% מהקולות, מראות כי הליכוד קיבל 37 מנדטים, ומפלגת כחול לבן קיבלה 36. הימין החדש, רע"ם-בל"ד, זהות וגשר לא עברו את אחוז החסימה.

תוצאות האמת המלאות נכון לשעה זו:

ליכוד 37

כחול לבן 36

ש"ס 8

יהדות התורה 7

ישראל ביתנו 6

עבודה 6

חד"ש-תע"ל 5

כולנו 5

איחוד מפלגות הימין 5

מרצ 5

הימין החדש 0

רע"ם-בל"ד 0

זהות 0

גשר 0

מטה האיחוד הלאומי, הלילה

יתרון לליכוד לאחר ספירת רוב הקולות

חברי מפלגת הליכוד בנאום הניצחון של נתניהו, הלילה

תוצאות האמת בבחירות 2019, לאחר ספירת 63.6% מהקולות, מראות כי הליכוד קיבל 38 מנדטים, לעומת מפלגת כחול לבן שקיבלה 35. הימין החדש, רע"ם-בל"ד, זהות וגשר לא עברו את אחוז החסימה.

תוצאות האמת המלאות נכון לשעה זו:

ליכוד 38

כחול לבן 35

ש"ס 8

יהדות התורה 7

ישראל ביתנו 6

עבודה 6

חד"ש-תע"ל 5

כולנו 5

איחוד מפלגות הימין 5

מרצ 5

הימין החדש 0

רע"ם-בל"ד 0

זהות 0

גשר 0

תוצאות האמת לאחר ספירת 37% מהקולות: 40 מנדטים לליכוד

תוצאות האמת בבחירות לכנסת ה-21 לאחר ספירת 37% מהקולות מראות כי הליכוד קיבל 40 מנדטים לעומת 35 מנדטים לכחול לבן. לפי ספירת הקולות עד כה, מפלגות גשר, רע"ם-בל"ד, זהות והימין החדש לא עברו את אחוז החסימה.

בחירות 2019: עדכונים שוטפים על המדגמים, ספירת הקולות ותוצאות האמת 

תוצאות האמת המלאות, נכון לספירה החלקית:

ליכוד 40

כחול לבן 35

ש"ס 9

יהדות התורה 7

ישראל ביתנו 6

העבודה 6

כולנו 5

מרצ 4 

איחוד מפלגות הימין 4 

חד"ש-תע"ל 4

גשר 0

רע"ם-בל"ד 0

זהות 0

הימין החדש 0 

נתניהו בנאום הניצחון: כמעט כל ראשי מפלגות הימין הצהירו שימליצו עליי להרכבת הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הלילה בנאום הניצחון שלו כי כמעט כל ראשי מפלגות הימין כבר הודיעו שימליצו עליו להרכבת הממשלה. "התחלתי בשיחות עם ראשי מפלגות הימין, השותפות הטבעיות שלנו, כבר הלילה", אמר בנאום הניצחון שלו בגני התערוכה בתל אביב. "כמעט כולם כבר הצהירו בפומבי שהם ימליצו עליי להרכיב את הממשלה הבאה בפני נשיא המדינה שלנו. אני מתכוון לסיים את המלאכה במהרה במטרה להקים ממשלה לאומית יציבה. זאת תהיה ממשלת ימין", הוסיף, "אבל אני מתכוון להיות ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל, ימין ושמאל, יהודים ולא יהודים כאחד, כל אזרחי ישראל.

"לפני 23 שנים היתה הפעם הראשונה ששרה ואני עמדנו כאן", אמר נתניהו בפתח דבריו. "והנה אנחנו חוזרים לעשות זאת בזכותכם ולמענכם, תודה רבה לכם. אני נרגש מאוד בלילה הזה, זה לילה של ניצחון אדיר.

"אתם הבאתם הישג דמיוני", המשיך נתניהו, "אני אומר לכם - הישג כביר, כמעט בלתי נתפס. מול תקשורת מגויסת, בתנאים בלתי אפשריים - והליכוד גדל באופן דרמטי. זה הישג מדהים. זה אתם. ואני רוצה להגיד לכם גם משהו אישי: אני מאוד נרגש שעם ישראל שוב נתן בי אמון בפעם החמישית, ועוד אמון גדול יותר".

הזוג נתניהו בתל אביב, הלילה

אחוז ההצבעה לאחר סגירת הקלפיות: 67.9%

אחוזי ההצבעה לאחר סגירת הקלפיות ב-22:00 עומדים על 67.9%. מדובר בירידה ביחס לבחירות הקודמות, שבהן אחוז ההצבעה עמד על 72.33%. 

תיקון למדגם חדשות 12: 35 מנדטים לליכוד, 34 לכחול לבן

חדשות 12 פרסמו הלילה תיקון למדגם הקלפיות שלהם, לפיו לליכוד יש פער של מנדט אחד על כחול לבן.

המדגם החדש:

ליכוד 35

כחול לבן 34

ש"ס 8

תורה 7

חדש 6

עבודה 6

רעמ 6

מרצ 5

ביתנו 5

כולנו 4

איחוד 4

חדש 0

זהות 0

גשר 0

עדכון למדגם חדשות 13: הליכוד מוביל על כחול לבן במנדט אחד

חדשות 13 פרסמו תיקון למדגם הקולות שלהם, לפיו מפלגת הליכוד מובילה על מפלגת כחול לבן במנדט אחד - 34 מול 35 (ולא תיקו 36-36). בנוסף, לפי המדגם המתוקן הימין החדש לא עובר את אחוז החסימה, ורע"ם-בל"ד עוברת את אחוז החסימה.

המדגם החדש במלואו:

ליכוד 35

כחול לבן 34

ש"ס 8

יהדות התורה 7

עבודה 6

חד"ש-תע"ל 6

ישראל ביתנו 6

מרצ 5

איחוד ימין 5

כולנו 4

רע"ם-בל"ד 4

גשר 0

זהות 0

ימין חדש 0

דרעי: אם לא נתניהו היינו מקבלים 11 מנדטים

דוכנים של ש"ס ליד קלפי באופקים, היום

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר הערב כי אם היה מקבל ארבעה או חמישה מנדטים היה מתפטר. "אם לא הייתי עושה מה שעשיתי בימים האחרונים היינו מסיימים עם ארבעה מנדטים. אם לא ביבי היינו מסיימים ב-11 מנדטים", אמר. המדגמים חוזים למפלגתו 7 מנדטים.

לדברי דרעי, "לא צריך ממשלת אחדות. שקלתי להתאחד עם יהדות התורה בשביל להציל אותם. עכשיו אפשר לומר את האמת. אם הייתי מקבל הערב ארבעה או חמישה מנדטים הייתי מפנה את הדרך".

"‏השאלה היחידה אם נקים ממשלת ימין או שנציע לגנץ לפרק את השותפות המלאכותית עם לפיד ולבוא איתנו", אמר יו"ר ש"ס. "לגנץ אין שום אפשרות להקים ממשלה".

גנץ: מודים לנתניהו על שירותו, המפלגה הגדולה צריכה להרכיב את הממשלה

גנץ, הערב

יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, נאם הלילה מול פעילים בגני התערוכה בתל אביב ואמר כי מפלגתו צריכה להרכיב את הממשלה הבאה. "אנחנו מבקשים להודות לבנימין נתניהו על שירותו למען המדינה, ולומר שרבות המחלוקות בינינו אך אנחנו נתעלה מעל המשקעים והכעסים שנצברו. אנחנו נכבד את רצון הבוחר – המפלגה הגדולה היא זו שצריכה לקבל את המנדט מהנשיא ולהרכיב את הממשלה".

לדברי גנץ, "אמרו שלא ניכנס לפוליטיקה – נכנסנו. אמרו שלא נתחבר – התחברנו. אמרו שלא נתאחד- התאחדנו. אמרו שלא ננצח – ניצחנו".

תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה צפו הערב למפלגת כחול לבן בין 36 ל-37 מנדטים. "אור גדול מאיר על ישראל שלנו. זהו יום היסטורי, למעלה ממיליון אנשים בחרו היום כחול לבן", אמר גנץ. "העם שלנו והחברה שלנו בחרו במחבר, בחרו להתאחד, בחרו לברוח מהפילוג. בחרתם בי, בחרתם בשותפים שלי, בחרתם בצוות, בחרתם בשיתוף פעולה. הגישה הזאת מראה שאפשר לחבר דברים. זה לא דבר שאיננו ניתן לביצוע".

גנץ הוסיף כי "בבחירות יש מפסידים, בבחירות יש מנצחים, ואנחנו המנצחים. אנחנו אולי חדשים אבל לא תמימים, ומבינים שנמתין לתוצאות האמת שיילכו לטובתנו ונעמול בימים האחרונים על מה שנדרש כדי להקים ממשלה רחבה ככל הניתן".

יועז הנדל, המוצב במקום התשיעי ברשימת המפלגה, אמר: "אנחנו נקים קואליציה של מפלגות ציוניות. הדבר הכי טוב שיכול להיות זה ממשלת אחדות שתרפא את החברה הישראלית, ואני חושב שנתניהו בסופו של דבר יילך". לדבריו, "יש פה בפעם הראשונה הכמות הכי גדולה של ישראל שאומרים שהם רוצים ממשלה ממלכתית ומנהיגות נקיית כפיים. זה הסיפור".

הוא הבהיר: "אני שייך למחנה הלאומי יותר מכחלון ונמצא ימינה ממירי רגב. הסיפור הוא לא ימין ושמאל, הסיפור הוא מנהיג שיש לו שימוע ב-9 ביולי, והממשלה שלו לא תחזיק מעמד ולכן זה או הקמת ממשלה ממלכתית בראשות בני גנץ, מנהיגות שרוב הציבור רצה בה, לבין הקמת ממשלה לא יציבה".

לידיעה המלאה

גבאי: מקווה שגנץ יקים ממשלה, הבטחתי לסייע לו בכך

חברי מפלגת העבודה, הערב

אבי גבאי דיבר הערב מול פעילי העבודה, לאחר שהמדגמים צפו למפלגה בין שישה לשמונה מנדטים. לדברי גבאי, "זה ערב לא פשוט עבורנו ועבורי. לא ככה קיוויתי לסיים את הערב. תוצאות המדגמים הן אכזבה עצומה עבורי, מכה אלקטורלית למפלגת העבודה ולכל מי ששותף לדרך שלנו". גבאי הוסיף כי הוא מקווה שבני גנץ יקים ממשלה. "שוחחנו הערב והבטחתי לו לעשות הכל כדי לסייע לו בכך", אמר.

>>> לידיעה המלאה

סתירות במדגמי הבחירות: קרב צמוד בין כחול לבן לליכוד; בנט ופייגלין מתנדנדים

עם סגירת הקלפיות הערב (שלישי) ב-22:00, שלושת ערוצי הטלוויזיה פרסמו מדגמי בחירות. לפי המדגם של חדשות 13 יש תיקו בין כחול לבן והליכוד עם 36 מנדטים לכל מפלגה. לפי המדגם של חדשות 12, כחול לבן עם 37 מנדטים בעוד שהליכוד מקבל 33, והמדגם של כאן 11 מעניק 37 מנדטים לכחול לבן ו-36 לליכוד.

תמונת הגושים כפי שמצטיירת לפי המדגמים: בחדשות 12 תמונת הגושים היא 60-60, בחדשות 13 - 66 לגוש הימין ו-54 למרכז-שמאל, ובחדשות 11: 64 לגוש הימין ו-56 לגוש המרכז-שמאל.

בשלושת המדגמים מפלגת זהות לא עוברת את אחוז החסימה, כמו גם מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס.

מדגם חדשות 13

כחול לבן 36

הליכוד 36

עבודה 7

ש"ס 7

יהדות התורה 7

חד"ש- תע"ל 7

מרצ 4

איחוד הימין 4

הימין החדש 4

כולנו 4

ישראל ביתנו 4

גשר 0

רע"מ-בל"ד 0

זהות 0

מדגם חדשות 12

כחול לבן 37

הליכוד 33

יהדות התורה 7

ש"ס 6

עבודה 6

חד"ש- תע"ל 6

רע"מ-בל"ד 6

מרצ 5

איחוד הימין 5

ישראל ביתנו 5

כולנו 4

הימין החדש 0

זהות 0

גשר 0

מדגם כאן 11

כחול לבן 37

הליכוד 36

עבודה 8

יהדות התורה 7

ש"ס 7

חד"ש- תע"ל 6

מרצ 5

איחוד הימין 5

כולנו 5

ישראל ביתנו 4

גשר 0

רע"ם-בל"ד 0

הימין החדש 0

זהות 0

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ