נתניהו השיג 65 ממליצים, ונועד עם ליברמן לקראת פתיחת המו"מ הקואליציוני

ישראל ביתנו, איחוד הימין וכולנו המליצו על ראש הממשלה בפני הנשיא ריבלין, ובכך השלימו את מספר הממליצים הנדרש. נציגי העבודה ומרצ המליצו על גנץ, ואילו רע"ם-בל"ד בחרה שלא להמליץ על איש לתפקיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים56כתוב תגובה
LIVE
נציגי כולנו בבית הנשיא, היום
נציגי כולנו בבית הנשיא, היוםצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיג 65 חברי כנסת שממליצים עליו להרכיב את הממשלה הבאה. עם סיום ההתייעצויות, צפוי נשיא המדינה ראובן ריבלין להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה. בסבב שהחל אתמול, המליצו הליכוד, ש"ס ויהדות התורה על בנימין נתניהו לתפקיד, כחול לבן המליצה על בני גנץ וחד"ש-תע"ל לא המליצה על איש מהמועמדים. הבוקר המליצו נציגי מפלגות העבודה ומרצ על גנץ לתפקיד. נציגי ישראל ביתנו, איחוד מפלגות הימין וכולנו המליצו על נתניהו. רע"ם-בל"ד לא המליצה על איש.

המלצות המפלגות לנשיא המדינה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ועדת הבחירות: לאחר בדיקה חוזרת, אותרו שלושה קולות עודפים לימין החדש

בנט במטה הימין החדש, בשבוע שעבר
בנט במטה הימין החדש, בשבוע שעברצילום: ללא קרדיט

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה בצהריים כי בתום ספירה חוזרת של הקולות, לא נמצאו פגמים מהותיים במניין הקולות שקיבלה מפלגת הימין החדש. זאת, חרף טענות חברי המפלגה לאי סדרים בספירה ואובדן קולות. מהוועדה נמסר עוד כי למפלגה נספרו בטעות שלושה קולות עודפים.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתניהו וליברמן נפגשו; ישראל ביתנו: המו"מ יחל לאחר הענקת המנדט להרכבת הממשלה

מפלגת ישראל ביתנו מסרה כי היו"ר אביגדור ליברמן נפגש בצהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי הודעת המפלגה, "השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה". עוד נמסר כי הצדדים "החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא ראובן ריבלין יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רע"ם-בל"ד לא המליצה על איש מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה

ראשי סיעת רע"ם-בל"ד מנסור עבאס ואמטאנס שחאדה בבית הנשיא, היום
ראשי סיעת רע"ם-בל"ד מנסור עבאס ואמטאנס שחאדה בבית הנשיא. שנאה גלויה באמצע השולחןצילום: אמיל סלמן

רשימת רע"ם-בל"ד לא המליצה על איש מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה. "אף מועמד לא פנה אלינו", הסביר יו"ר הסיעה מנסור עבאס לנשיא המדינה ראובן ריבלין, "אפילו המועמד שלא זכה התעלם (מאיתנו) במשך כל תקופת הבחירות. אז לאזרחים הערבים יש מפלגות אבל אין אלטרנטיבה שלטונית, ולכן זה גם משפיע על מידת הרצון של האזרחים לצאת ולהשפיע, כי הם חושבים שמידת ההשפעה של מפלגות ערביות בספסלי האופוזיציה היא לא רצינית".

עבאס הוסיף: "אנחנו מקווים שיבוא היום ונוכל כמפלגה ערבית להמליץ על מנהיג מסוים להיות ראש ממשלה, אבל בינתיים אנחנו לא ממליצים על איש מסויים, אנחנו ממליצים על מדיניות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פולקמן: אין מו"מ בשם כולנו על חיבור עם הליכוד

לשאלת נשיא המדינה ראובן ריבלין, התייחס יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן לחיבור אפשרי בין סיעתו לליכוד ואמר: "אין משא ומתן בשם סיעת כולנו עם הליכוד על חיבור, נכון לרגע זה. לא היה ואין כרגע. הכל פרסומים על דעת המפרסמים, זה לא נכון ודיבורים יש עם כולם, בכל מיני מעגלים. סיעת כולנו לא מקיימת משא ומתן לאיחוד".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כולנו המליצה על נתניהו להרכיב את הממשלה: "זו החלטת רוב הבוחרים"

מימין: יועמ"ש מפלגת כולנו סהר פינטו, הח"כים טלי פלוסקוב ורועי פולקמן ומנכ"ל המפלגה יואב רפאל, היום
מימין: יועמ"ש מפלגת כולנו, הח"כים טלי פלוסקוב ורועי פולקמן ומנכ"ל המפלגה, היוםצילום: אמיל סלמן

נציגי כולנו המליצו לנשיא על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה: "התחייבנו לבוחרים שלנו וזו החלטת רוב הבוחרים", אמר רועי פולקמן, מס' ארבע ברשימת המפלגה, לנשיא ראובן ריבלין. 

פולקמן הוסיף: "עברנו מערכת בחירות קשה, ולצערנו רוב מערכת הבחירות לא עסקה בחיים עצמם – החינוך, הבריאות, הפריפריה, אלא התאפיינה הרבה מאוד בעיסוק פרסונלי. אני כן אגיד שאנחנו בחוויה שהמחנה החברתי ספג מכה, למרות שזה נראה נושא מרכזי של החיים במדינת ישראל, זה העסיק מעט מאוד את השיח בבחירות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרצ המליצה על גנץ: "מתייצבים בשם תומכי הדמוקרטיה והצדק"

תמר זנדברג ועיסאווי פריג' בבית הנשיא, הבוקר
תמר זנדברג ועיסאווי פריג' בבית הנשיא, הבוקרצילום: אמיל סלמן

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, אמרה לנשיא ראובן ריבלין כי סיעתה ממליצה על בני גנץ להרכיב את הממשלה הבאה. "אנחנו מתייצבים כאן בשם ציבור הרבה יותר גדול ממצביעינו שלא דחה את הערכים של דמוקרטיה, של צדק ושל שותפות יהודית-ערבית", אמרה. "זאת אמירה מאוד חשובה דווקא על רקע זמנים שאנחנו חוששים שנראה גם בשנים הקרובות, של פילוג, של גזענות, של הסתה נגד השמאל".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נציגי איחוד הימין המליצו על נתניהו: "הציבור ביקש לראות ממשלה ימנית"

נציגי איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', הגיעו לבית הנשיא ואמרו לו כי הם ממליצים על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. "הציבור הישראלי ביקש לראות ממשלה ימנית בקדנציה הקרובה וכך ראוי שיהיה", אמר סמוטריץ'. "היו דיבורים על ממשלת אחדות ונדמה לי שזה לא ישקף את רצון הציבור. ממשלה ימנית חייבת להיות ממשלה מאחדת, של העם כולו, ממשלה שעקב בצד אגודל עם המון אחריות ושיקול דעת, תדע מחד לממש את המנדט שלשמו היא נבחרה, אך מצד שני להיות קשובה גם למיעוט, גם למי שלא יהיה חלק מהממשלה".

בצלאל סמוטריץ' בבית הנשיא, הבוקר
בצלאל סמוטריץ' בבית הנשיא, הבוקרצילום: אמיל סלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נציגי ישראל ביתנו המליצו על נתניהו וציינו: רואים עצמנו כמגן הציבור החילוני

נציגי ישראל ביתנו, יבגני סובה ויוליה מלינובסקי, אמרו כי סיעתם ממליצה על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. עם זאת, ציינה מלינובסקי: "אנחנו נמצאים בסיטואציה מאוד מורכבת, חובתנו לשמור על האיזון הדק בין הדת והמדינה בימינו". לדבריה, "אנחנו רואים כחובתנו להיות מגן של הציבור החילוני במדינת ישראל יחד עם כבוד לציבור הדתי כמובן. אחדות העם, חיבוק, אהדה אחד כלפי השני, זה מה שחשוב, אחרת נגיע למצב של מריבות בתוך המשפחה".

נציגי ישראל ביתנו בבית הנשיא
נציגי ישראל ביתנו בבית הנשיאצילום: אמיל סלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גבאי המליץ על גנץ: "לא נכון שאנשים יהיו כל כך הרבה שנים באותו תפקיד"

אבי גבאי מגיע לבית הנשיא, הבוקר
אבי גבאי מגיע לבית הנשיא, הבוקרצילום: אמיל סלמן

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, המליץ על בני גנץ להרכיב את הממשלה הבאה. "לא נכון שאנשים יהיו כל כך הרבה שנים באותו תפקיד", אמר גבאי בהתייחס לכהונתו ארוכת השנים של בנימין נתניהו. "יחד עם זאת, העם החליט, שמע הכל וקיבל את ההחלטה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נציגי מפלגת העבודה הגיעו לבית הנשיא

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הגיע הבוקר לבית הנשיא לפתיחת סבב ההתייעצויות באשר לזהות הח"כ שירכיב את הממשלה הבאה. גבאי הגיע יחד עם חברי הכנסת עמיר פרץ, טל רוסו, סתיו שפיר ואיציק שמולי. 

סתיו שפיר
סתיו שפירצילום: אמיל סלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ליברמן הבהיר אמש: ישראל ביתנו תמליץ על נתניהו

ליברמן בהצהרה לתקשורת, אתמול
ליברמן בהצהרה לתקשורת, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר אמש בהצהרה לתקשורת כי ימליץ לנשיא להטיל על ראש הממשלה בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. ליברמן התייחס לדרישתו להעביר את חוק הגיוס בכנסת, ואמר: "אם נעמוד בפני אלטרנטיבה - לוותר על חוק הגיוס ולהישאר בקואליציה או להיות באופוזיציה - נלך לבחירות". ליברמן סימן בדבריו גם את התיקים שאליהם מכוונת מפלגתו: משרדי הביטחון והקליטה, שאוישו על ידי אנשי ישראל ביתנו בכנסת הקודמת.

גם נציגי כולנו ואיחוד מפלגות הימין צפויים להמליץ על נתניהו, בעוד נציגי העבודה ומרצ צפויים להמליץ על גנץ. נציגי בל"ד-רע"ם צפויים שלא המליץ על איש מהמועמדים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העבודה תפתח הבוקר את סבב ההתייעצויות; מחר יתקבלו תוצאות הבחירות הרשמיות

המפלגה הראשונה שתגיע הבוקר (שלישי) למשכן הנשיא תהיה העבודה, שתחל את ההתייעצות ב-9:15 בבוקר. בשעה 10:00 תגיע סיעת ישראל ביתנו, איחוד הימין ב-10:45, מרצ ב-11:30, כולנו ב-12:15 ורע"ם-בל"ד ב-13:00. הדיונים עם הנשיא ישודרו בשידור חי ברשת, לרבות בעמוד הפייסבוק של הנשיא ריבלין.

מבית הנשיא נמסר כי לאחר שיקבל מחר את תוצאות הבחירות הרשמיות מידי יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, הוא ישקול את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות. לאחר שהסבב יסתיים, יכריז ריבלין על חבר הכנסת שעליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה ולרשותו יעמדו 28 ימים להרכיב את הממשלה החדשה. אם יהיה צורך, הנשיא יוכל לתת ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ