עדכונים שוטפים |

טראמפ טרם שוחח עם נתניהו מאז הבחירות: "מערכת היחסים שלנו היא עם ישראל"

תוצאות האמת לפי 91% מהקולות: לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים ■ פרץ: יש להזמין את הרשימה המשותפת לשולחן המשא ומתן ■ עלייה באחוזי ההצבעה בציבור הערבי ■ נתניהו: אנהל מו"מ עם סיעות הימין כגוש אחד; לוין: הדלת פתוחה לגנץ ■ ליברמן: אין אופציה לבחירות חדשות

כתבי "הארץ"
שלט של הליכוד עם תמונת טראמפ ונתניהו
מנדטים
עדכונים

טראמפ טרם שוחח עם נתניהו מאז הבחירות: "מערכת היחסים שלנו היא עם ישראל"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב הערב לראשונה לתוצאות הבחירות והבהיר כי יחסו לישראל אינו תלוי בראש הממשלה: "מערכת היחסים שלנו היא עם ישראל". בשיחה עם כתבים בקליפורניה, אמר טראמפ כי הוא עוקב אחר התוצאות וכי "זה צמוד מאוד". נשיא ארה"ב טרם שוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו.

(אמיר תיבון)

פרץ: יש להזמין את הרשימה המשותפת אל שולחן המשא ומתן

פרץ ולוי אבקסיס, היום

יו"ר מפלגת העבודה-גשר עמיר פרץ קרא להזמין את נציגי המפלגות הערביות לשולחן המו"מ. במסיבת עיתונאים משותפת שערך פרץ עם אורלי לוי אבקסיס אמר פרץ כי שוחח עם יו"ר כחול לבן בני גנץ והשניים יפגשו בימים הקרובים. פרץ הוסיף: "אני לא מחפש תפקיד. שאיש לא ינסה לפתות אותי. אין לכם במה. אמרנו. התחייבנו. נקיים. לא נשב עם נתניהו!".

לוין: הדלת פתוחה למו"מ עם גנץ

השר יריב לוין, שנבחר לנהל את המגעים מטעם נתניהו להרכבת ממשלה, אמר הערב: "הדרך פתוחה למשא ומתן עם גנץ אם יסיר את הפסילה של נתניהו ויקבל את כל הגוש ביחד".

(חיים לוינסון)

נתניהו: אנהל מו"מ יחד עם סיעות הימין כגוש אחד, אעשה הכל למנוע ממשלת שמאל

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי מפלגות הימין ינהלו יחד עמו משא ומתן כגוש אחד להקמת ממשלה בראשותו. "נעשה כל מאמץ כדי למנוע ממשלה מסוכנת שנשענת על מפלגות ערביות אנטי-ציוניות", אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעה של הליכוד במלון אוריינט בירושלים. 

לידיעה המלאה

(חיים לוינסון)

נתניהו בישיבה של סיעת הליכוד במלון אוריינט בירושלים, הערב

בשל הנסיבות הפוליטיות: נתניהו לא יטוס לעצרת האו"ם, השר כץ ינאם במקומו

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יטוס בשבוע הבא לעצרת האו"ם בשל הנסיבות הפוליטיות – כך נמסר מלשכתו. עוד נמסר כי שר החוץ ישראל כץ ינאם בעצרת במקום ראש הממשלה.

(נעה לנדאו)

עלייה באחוזי ההצבעה בציבור הערבי: כ-60% הצביעו אתמול לעומת כ-50% באפריל

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, הבוקר

אחוז ההצבעה ביישובים הערביים עלה בבחירות אתמול: כ-60% לעומת כ-50% בבחירות באפריל. תוצאות האמת לפי 91% מהקולות מעניקות לרשימה המשותפת 13 מנדטים. לפי הנתונים, למפלגה הצביעו כ-430 אלף בני אדם. בבחירות באפריל זכו חד"ש-תע"ל ורע"ם-בלד לעשרה מנדטים יחד, שהיוו כ-337 אלף בני אדם.

הסוקר יוסף מקלדה ממכון סטאטנט אמר היום כי "קמפיין הגעוואלד של הערבים התבסס על דברי 'השיסוי' של ראש הממשלה, והביא יותר מ-20% מצביעים בהשוואה לבחירות לכנסת ה-21". לדבריו, "חוק המצלמות עבד כחרב פיפיות, ודרבן מצביעים ערבים במקום לחסום אותם מלהצביע".

(ג'קי חורי וחיים לוינסון)

הערכה: ריבלין לא יזמן את נתניהו וגנץ אליו לפני תום ההתייעצויות

נשיא המדינה ראובן ריבלין לא מתכוון להיענות לקריאתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ולהזמין אליו את בנימין נתניהו ובני גנץ לשיחה בעניין הקמת ממשלת אחדות ביום שישי הקרוב - כך מעריכים בליכוד ובכחול לבן.

מפגש משולש בין ריבלין לשני ראשי המפלגות הגדולות הוא תסריט אפשרי לנוכח המבוי הסתום אליו נקלעה המערכת הפוליטית, אך פגישה כזו לא תיערך לפני שיסתיים שלב ההתייעצויות עם נציגי כל הסיעות שנבחרו. ריבלין סבור כי נקיטת יוזמה מצדו לפני שישמע את עמדות הנבחרים תהיה פגיעה בכבודה של הכנסת, וכמובן שהדבר אינו עולה על דעתו.

אם ועדת הבחירות תסיים לספור את כל הפתקים אחר הצהריים היום, הנשיא עשוי לבקש מיו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, רשות לזמן אליו את נציגי הסיעות כבר ביום ראשון הקרוב.

(יוסי ורטר)

תוצאות אמת לפי 91% מהקולות: 55 מנדטים לגוש הימין-חרדים בראשות נתניהו

כנס כחול לבן לאחר פרסום המדגמים, אתמול

לפי תוצאות אמת רשמיות שמועברות על ידי ועדת הבחירות, אחרי ספירת כ-91% מהקולות, גוש הימין-חרדים ללא ישראל ביתנו זוכה ל-55 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל ל-56. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נותר לשון המאזניים עם 9 מנדטים.

כחול לבן 32

ליכוד 31

הרשימה המשותפת 13

ישראל ביתנו 9

ש"ס 9

יהדות התורה 8

ימינה 7

העבודה-גשר 6

המחנה הדמוקרטי 5

סמוטריץ': "בן גביר שרף לימין עשרות אלפי קולות. בעולם מתוקן הוא היה מתבייש"

סמוטריץ' בכנס סרוגים בירושלים, החודש

בצלאל סמוטריץ' תקף הבוקר בטוויטר את מנהיג עוצמה יהודית, איתמר בן גביר. "בן גביר מסתובב הבוקר כמו טווס נפוח מאולפן לאולפן", כתב. "אפס לקיחת אחריות, אפס חשבון נפש, אפס אכפתיות מהתוצאות. כולם אשמים חוץ ממנו".

"לפחות הבוקר, האמת חזקה ממנו: בן גביר שרף שוב לימין, בפעם החמישית, עשרות אלפי קולות!", הוסיף. "בעולם מתוקן האיש היה מתבייש להראות את הפרצוף שלו בציבור. אנחנו נמשיך מכאן באופטימיות, באחריות, באחדות, ובראש מורם".

עודה: מעוניין להתמנות ליו"ר האופוזיציה

איימן עודה בחיפה, היום

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר הבוקר כי הוא מעוניין להתמנות ליו"ר האופוזיציה. כשנשאל על כך בראיון בגלי צה"ל אמר: "כן, אני רוצה. זו רמה משמעותית ביותר, חסרת תקדים - גם ברמת התודעה, גם ברמה האובייקטיבית לחברה שלנו. נוכל לדבר על חוק הלאום ועל כפרים בנגב".

על השיחה שניהל עם גנץ הלילה אמר: "אין משהו חדש. רק שלום ובהצלחה. הוא לא הזכיר אותי, ולדעתי זה בכוונה. זו תוצאה של עשור של דה-לגיטימציה נגדנו". עוד הוסיף, "המשתנה הגדול ביותר במערכת הבחירות הזו הוא אחוז ההצבעה אצלנו", אמר עודה, "כמו שאומרים אצלנו הערבים, שמע אבו-יאיר, להסתה יש מחיר".

גנץ בפתח ביתו: "נאחל לישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה"

גנץ מחוץ לביתו בראש העין, הבוקר

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ שוחח הבוקר עם כתבים ביציאה מביתו ואמר: "אנחנו מחכים לראות את תוצאות האמת ואיך היום הזה יתפתח. הרבה זמן היינו עסוקים בקמפיין, עכשיו צריך לרוץ באמת. נמתין עוד יום-יומיים ונאחל לישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה".

מיקי זוהר: "קמפיין המצלמות התהפך עלינו"

מיקי זוהר בדיון על חוק המצלמות בכנסת, בשבוע שעבר

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הודה הבוקר שמפלגתו נפגעה מחוק המצלמות שניסתה להעביר בכנסת ללא הצלחה. "חד-משמעית קמפיין המצלמות חזר אלינו כבומרנג", אמר לקשת 12, "מה שנקרא, זה התהפך עלינו". זוהר אמר שמנהיגי הרשימה המשותפת מינפו את ניסיון הליכוד לצלם את המצביעים הערבים. "הם ידעו למנף את זה ולקחת את זה לקיטוב שבין החברה יהודית לערבית וקראו לבוחרים שלהם להראות לנו בקלפיות", הוסיף.

זוהר אמר שהוביל את הקמפיין שניסה להציב אנשי ליכוד עם מצלמות בקלפיות ביישובים ערביים, "מתוך אמונה והבנה שבמגזר הערבי קיימים זיופים". לדבריו, "רצינו ללכת מתוך מקום שהתוצאות של הערבים יהיו תוצאות אמת. ההתנהלות היתה מתוך חשש לזיוף".

לפי תוצאות אמת שמבוססות על מקור בוועדת הבחירות אחרי ספירת כ-92% מהקולות, הרשימה המשותפת צפויה לקבל 12 מנדטים בבחירות - עלייה של שני מנדטים לעומת הבחירות באפריל, אז חד"ש-תע"ל קיבלה 6 מנדטים ורע"ם-בל"ד 4. המדגמים שפורסמו אמש חזו לרשימה המשותפת 15-11 מנדטים.

לידיעה המלאה

מנכ"לית ועדת הבחירות: כמעט כל הקולות כבר נספרו והוקלדו

יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, החודש

מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס אמרה כי כמעט כל הקולות כבר נספרו והוקלדו למערכת. בראיון לחדשות 13 אמרה עדס כי התוצאות המלאות יתפרסמו עד שעות אחר הצהריים. לדבריה, העיכוב בפרסום התוצאות נובע מהליכי בקרה ובדיקה חדשים שהוכנסו לתהליך הספירה.

ליברמן: נדרוש גיוס חרדים ולימודי ליבה כתנאי לכניסה לממשלה

ליברמן ליד ביתו בהתנחלות נוקדים, הבוקר

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הציב הבוקר שורת דרישות לכניסה לממשלה. ליברמן דרש גיוס בני ישיבות לצה"ל, לימודי ליבה בחינוך החרדי, ביטול חוק המרכולים, תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים. "עד שלא נשמע דברים ברוח הזו, אין לי מה לדבר לא עם גנץ ולא עם נתניהו", אמר.

ליברמן חזר על התחייבותו להיכנס רק ל"ממשלת אחדות לאומית, ממשלה ליברלית רחבה". יו"ר ישראל ביתנו אמר כי התאכזב מנאומו אמש של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מפני שלא אמר "דברים ברורים". ליברמן גם הבהיר כי לא יחבור לקואליציה עם הרשימה המשותפת. "זה אבסורד, כולם צריכים להבין שחבל לבזבז את הזמן", אמר. לפי ליברמן, לא יהיה רוב לפיזור הכנסת פעם נוספת.

ממשלת אחדות עם או בלי נתניהו - או בחירות חוזרות: כל התרחישים האפשריים

נתניהו בעצרת הליכוד בגני התערוכה, הלילה

"הארץ" מיפה את כל התרחישים בעקבות תוצאות הבחירות המסתמנות. התרחיש הסביר ביותר הוא הקמת ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן. שאלת השאלות היא אם בליכוד יובילו מהלך של פרידה מיו"ר המפלגה ב-13 השנים האחרונות וירוצו לזרועות ממשלת אחדות עם כחול לבן. 

לידיעה המלאה של חיים לוינסון

תוצאות אמת לפי 92% מהקולות: שוויון בין הליכוד לכחול לבן, 56 מנדטים לגוש הימין-חרדים

נתניהו בגני התערוכה, הלילה

לפי תוצאות אמת שמבוססות על מקור בוועדת הבחירות אחרי ספירת כ-92% מהקולות, גוש הימין-חרדים ללא ישראל ביתנו זוכה ל-56 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל ל-55. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נותר לשון המאזניים עם 9 מנדטים. בסך הכל נספרו עד כה 4,055,141 קולות.

הליכוד 32

כחול לבן 32

הרשימה המשותפת 12

ישראל ביתנו 9

ש"ס 9

יהדות התורה 8

ימינה 7

העבודה-גשר 6

המחנה הדמוקרטי 5

מסירת תוצאות האמת הרשמיות מתעכבת בשל שינוי בשיטת הבדיקה וההזנה של הנתונים לאתר ועדת הבחירות המרכזית. עד לשעה 7:09 בבוקר דיווחה ועדת הבחירות באופן רשמי על ספירת 2,237,073 מעטפות, שמהוות רק כ-50% מקולות המצביעים. בוועדה הסבירו את העיכוב בניסיון להימנע מטעויות ולבדוק חשד לזיופים עוד לפני פרסום התוצאות הרשמיות המלאות. 

לידיעה המלאה של אהרן רבינוביץ

נתניהו: ניכנס למו"מ כדי להקים ממשלה ציונית חזקה

נתניהו בגני התערוכה, אתמול

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לאחר פרסום המדגמים: "שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד ומחנה הימין - כולן הביעו התחייבות חד משמעית להליכה משותפת. בקרוב ניכנס למשא ומתן כדי להקים ממשלה ציונית חזקה שמאגדת רבים בעם". נתניהו לא התייחס בנאומו ליו"ר כחול לבן, בני גנץ. הקהל קיבל את נתניהו בקריאות "לא רוצים אחדות".

לידיעה המלאה של בר פלג

גנץ: אפעל להקמת ממשלת אחדות

גנץ לאחר פרסום המדגמים, אתמול

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי יפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה. אמש שוחח גנץ עם ראשי הרשימה המשותפת, העבודה והמחנה הדמוקרטי - איימן עודה, עמיר פרץ וניצן הורוביץ - וקבע להיפגש איתם בימים הקרובים. הוא הוסיף כי ישוחח גם עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

לידיעה המלאה של נעה שפיגל

ליברמן: יש רק אופציה אחת - ממשלת ישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן

ליברמן לאחר פרסום המדגמים, אתמול

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי מבחינתו "יש רק אופציה אחת - ממשלה לאומית ליברלית רחבה, המורכבת מישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן". בנאום במטה המפלגה קרא ליברמן לנשיא, ראובן ריבלין, שלא לחכות לפרסום תוצאות האמת המלאות ולהזמין ביום שישי את ראשי שלוש המפלגות לשיחה. הוא הוסיף: "אמרתי שממשלת אחדות צריכה לקום במצב חירום, ואנחנו אכן במצב חירום מבחינה כלכלית וביטחונית". לאחר מכן, בשיחה עם "הארץ", שלל את האפשרות שיכהן כראש ממשלה בחלוקה עם ראש מפלגה אחרת: "אני לא רוצה רוטציה משום סוג, גם לא ביבי-גנץ". 

לידיעה המלאה של יהושע (ג'וש) בריינר

תגובות