ננעלה הגשת הרשימות לכנסת ה-24: הבית היהודי פורשת ותומכת בימינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי במתחם חיסונים בתל אביב, בדצמברצילום: הדס פרוש
עדכונים

המשותפת בלי רע"ם הגישה את רשימתה

המפלגות חד"ש, בל"ד ותע"ל הגישו את רשימתן בשם "הרשימה המשותפת": בעשרת המקומות הראשונים נמצאים היו"ר איימן עודה, אחמד טיבי, סמי אבו שחאדה, עאידה תומא סלימאן, אוסאמה סעדי, עופר כסיף, היבא יזבק, יוסף ג'בארין, ג'ומעה אזברגה וסונדוס סאלח.

הציונות הדתית הגישה את רשימתה לכנסת: סמוטריץ' בראש, בן גביר שלישי

האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית הגישו את הרשימה המאוחדת לכנסת, ללא הבית היהודי שהודיע על פרישה ותמיכה בימינה. שמה של הרשימה הוא "הציונות הדתית" והאות שלה בקלפי יהיה ט'.

בראש הרשימה עומד בצלאל סמוטריץ', ובמקום השני מיכל וולדיגר,שעומדת בראש עמותת "בת עמי" המפעילה מתנדבים בשירות לאומי. במקום השלישי ניצב איתמר בן גביר, ואחריהם: שמחה רוטמן, אורית סטרוק, ואבי מעוז, לשעבר מנכ"ל משרדי הפנים והשיכון. בהודעת המפלגה נכתב כי מעוז חבר אליה בבלוק טכני.

הבית היהודי פורשת וחוברת לימינה

מפלגת הבית היהודי הודיעה כי היא פורשת מהמרוץ לבחירות וחוברת למפלגת ימינה, בתמורה למינוי היו"ר חגית משה לשרה בממשלה הבאה אם ימינה תיכנס אליה. ימינה תרוץ תחת האות ב'.

הליכוד הגיש את רשימתו: אורלי לוי-אבקסיס במקום ה-26

דקות לפני סגירת הרשימות לכנסת, הליכוד הגיש את רשימת המתמודדים מטעמו: אורלי לוי-אבקסיס שובצה במקום ה-26, וכפי שפורסם בבוקר - הפובליציסטית והסופרת גלית דיסטל-אטבריאן שוריינה למקום העשירי.

יהדות התורה הגישה את רשימתה לכנסת, גפני במקום הראשון

יהדות התורה הגישה את רשימתה לכנסת, ותמשיך לרוץ עם האות ג' בפתק ההצבעה בקלפי. בראש הרשימה עומד לראשונה נציג דגל התורה, משה גפני. היו"ר עד כה מטעם אגודת ישראל, יעקב ליצמן, נמצא במקום השני. אחריהם ברשימה אורי מקלב, מאיר פרוש, יעקב אשר, ישראל אייכלר, יצחק פינדרוס, יעקב טסלר, אליהו ברוכי ומשה שמעון רוט.

בהודעה משותפת של גפני וליצמן נמסר: "במיוחד בתקופה מורכבת זו, בתחומים הערכיים, הבריאותיים, הכלכליים והחברתיים, על רקע הסתה מבישה נגד החרדים, תוך הכללה קשה, וניסיונות רבים לפגוע במסורת ישראל, בצביון היהודי ובכל הקדוש והיקר לנו, נפעל יחד בכל כוחנו לרתימת כל הכוחות למען הצלחת המערכה, לדאוג לכלל הציבור, תוך ערבות הדדית וקידוש שם שמים באמצעות הגדלת כוחה של יהדות התורה בכנסת".

אתמול הגישה ש"ס את רשימתה לכנסת. בראש הרשימה ממשיך לעמוד אריה דרעי, ואחריו יעקב מרגי, יואב בן צור, מיכאל מלכיאלי, חיים ביטון, משה ארבל, ינון אזולאי, משה אבוטבול, אוריאל בוסו ויוסף טייב.

בליכוד הודיעו כי ישריינו לראשונה ערבי מוסלמי ברשימה לכנסת

מפלגת הליכוד הודיעה כי תשריין את נאיל זועבי, לשעבר מנהל בית ספר, ברשימתה לכנסת ה-24. מהליכוד נמסר כי זו הפעם הראשונה אי פעם שיכהן ח"כ מוסלמי מטעמה.

נאיל זועבי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "זועבי יוביל את המאמצים שלנו לטובת אזרחי ישראל הערבים מתוך הליכוד". הוא ציין כי מאמצים אלו כוללים תוכנית למאבק באלימות בחברה הערבית ושיפור חיי האזרחים הערבים בתחומי החינוך, הבריאות והרווחה. לדברי זועבי, "ערביי ישראל רוצים להיות חלק מההצלחה ולכן גם באים לשורות הליכוד ומפלגת השלטון. אני מתחייב בכל כוחי לשרת את אזרחי ישראל הערבים והיהודים כאחד".

העבודה תגיש את רשימתה לכנסת כפי שנבחרה בפריימריז, רייטן במקום החמישי

מפלגת העבודה צפויה להגיש את רשימתה לכנסת ה-24 בשעה 19:30. הרשימה תהיה זהה לזו שנבחרה בפריימריז השבוע. בראש הרשימה עומדת מרב מיכאלי, ואחריה: עמר בר לב, אמילי מואטי, גלעד קריב, אפרת רייטן, רם שפע, אבתיסאם מראענה, נחמן שי, נעמה לזימי וגיל ביילין.

חולדאי לא יתמודד בבחירות: "אינני בא בטענות לאיש ואני לוקח את מלוא האחריות"

חולדאי במתחם חיסונים בתל אביב, בדצמברצילום: הדס פרוש

יו"ר מפלגת הישראלים וראש העיר תל אביב, רון חולדאי, הודיע על פרישתו מהבחירות לכנסת לאחר שהמגעים בינו לבין יו"ר העבודה מרב מיכאלי לא צלחו. "אינני בא בטענות לאיש, אני לוקח את מלוא האחריות", כתב בפייסבוק.

חולדאי הוסיף: "לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבראש ממשלת ישראל עומד נאשם בפלילים, לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבתוך פחות משנתיים אותו נאשם גרר אותנו לארבע מערכות בחירות יקרות ומיותרות שכל מטרתן היא לברוח מאימת הדין. לא יכולתי לעמוד מן הצד מול חיסול הממלכתיות, שלטון החוק וכל מה ששומר על הרקמה העדינה של החברה הישראלית".

לדבריו, "יש מי שזועק, יש מי שמרים דגל ויצא להפגין, ואני החלטתי לפעול לשינוי המציאות ולהתגייס להחלפת השלטון. חשבתי שעל בסיס העשייה והניסיון הציבורי שלי אצליח לגבש כוח פוליטי משמעותי שיחליף את השלטון. לצערי, לא הצלחנו במשימה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, אני יודע שהמעשה האחראי ביותר מצדי הוא לקחת צעד אחורה, לפרוש ולתת לאחרים להוביל את המאמץ של כולנו לשיקום המדינה".

שלח הודיע על פרישה מהמרוץ לכנסת: "מיכאלי החליטה שטוב לה לרוץ לבד"

עפר שלח הודיע על פרישה מהמרוץ לכנסת, לאחר שמגעיו עם יו"ר העבודה מרב מיכאלי לא צלחו. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שלח שהוא קרא לחיבור בין מפלגתו תנופה לעבודה ולישראלים. "מאז, וביתר שאת בימים האחרונים, עשיתי כל מאמץ שהחיבור יקום ויצלח. זה לא קרה, ולא בגלל שום דרישה שלי. מיכאלי החליטה שטוב לה לרוץ לבד".

שלח הוסיף: "בנסיבות האלה אני חייב לעמוד במה שהבטחתי לרבים ולמנוע אובדן קולות למחנה המבקש להחליף את נתניהו. תנופה לא תרוץ בבחירות הקרובות, וכך גם אני אישית".

לדברי שלח, הקמת תנופה היתה "מעשה שלא צלח, אבל זה לא עושה אותו לא מוצדק. ניסיתי לבנות בית בעיצומה של סופה. ידעתי את עוצמת הרוח, העזתי וכמו כל מי שמעז, גם טעיתי. הבית לא קם, אבל אני מאמין בהכרח הגדול להקים אותו. אעשה ככל יכולתי, בכל זירה בה אהיה, לסייע למטרה החיונית הזו בימים שיבואו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ