לאחר שנותרו מתחת לאחוז החסימה, בימין החדש קוראים לבצע ספירה חוזרת

גורמים במפלגה טענו ששורה של אי-סדרים בהתנהלות בקלפיות גרמה לספירה בעייתית: "לא ניתן לקומבינת הקלפיות לעבוד". סמוטריץ' הצטרף לקריאות: "יש פה ריח רע מאוד של ניסיון מכוון להעלים מנדטים של הימין"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין - מועלם, ברקת, שקד ובנט בכנס מפלגתי, בסוף החודש שעבר

במפלגת הימין החדש קראו הבוקר (חמישי) לבצע ספירה חוזרת של הקולות בבחירות, לאחר שהמעטפות הכפולות הותירו אותם מתחת לאחוז החסימה. גורמים במפלגה טענו ששורה של אי-סדרים בהתנהלות בקלפיות גרמה לספירה הבעייתית, ובה בלימה של המשקיפים מטעם המפלגה בקלפיות, קולות החיילים שהעניקו מנדט נוסף למרצ ותקלות באתר של ועדת הבחירות. "מישהו גונב את הבחירות לימין", אמרו במפלגה. "אנחנו נדרוש ספירה חוזרת ולא ניתן לקומבינת הקלפיות לעבוד".

יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' הצטרף גם הוא לקריאות לספירה חוזרת. "יש פה ריח רע מאוד של ניסיון מכוון להעלים מנדטים של הימין", כתב בטוויטר. "אסור בשום אופן לתת לזה לקרות". יו"ר הבית היהודי רפי פרץ אמר היום, "בשעות האחרונות אנחנו ניזונים משמועות אין סוף בעניין ספירת קולות החיילים. יש לי אמון מלא בשופט מלצר ואנחנו נמתין באחריות ובשיקול דעת להודעה רשמית מטעם ועדת הבחירות".

מוועדת הבחירות נמסר כי ספירת הקולות הסתיימה וכי הליכי הבקרה על עבודת הוועדה נמשכים. "ספירת המעטפות הכפולות שנערכה בכנסת הסתיימה, וכמו בכל מערכת הבחירות, החל תהליך של בדיקה ובקרה הנדרשים, על הנתונים שהוזנו לתוך מערכת המחשוב, טרם פירסום התוצאות", נמסר. "לנוכח, התוצאות הצמודות והמשמעות של כל קול שיכול לגרום לתנודות בחלוקת המנדטים, ולמען שמירה על טוהר הבחירות, מודיעה ועדת הבחירות כי תהליכי הבדיקה והבקרה נמשכים".

נכון לשעה 10:00 הבוקר, לימין החדש חסרו 1,380 קולות כדי לעבור את אחוז החסימה. לפי הנתונים המופיעים כעת באתר הוועדה, מפלגתם של איילת שקד ונפתלי בנט מקבלת 3.22% מהקולות, ומרצ עולה לחמישה מנדטים, על חשבון יהדות התורה שיורדת לשבעה. במצב כזה, גוש הימין יורד ל-64 מנדטים, כשכל מפלגה בו מהווה לשון מאזניים.

בנתונים שמפרסמת ועדת הבחירות קיימת סתירה פנימית: מספר הקולות הכשרים המופיע ב-46 מקבצים של מעטפות כפולות נמוך מהסכימה שלהם בפועל, בפער מצטבר של כ-60 אלף קולות. כך, למשל, על מקבץ של 2,400 קולות נכתב כי יש בו 800 קולות בלבד, וכך בסיס הספירה של אחוז החסימה ומספר המנדטים משתנה. מהוועדה מסרו כי הנושא בטיפול.

בנט אמר הבוקר ביציאה מביתו: "אני מתפלל ל-ה' ונלחם על כל קול". במקרה שהימין החדש תעבור לבסוף, גוש הימין יגדל בשני מנדטים, ל-67 מנדטים. ארבעת המנדטים יבואו על חשבונן של כחול לבן (שני מנדטים), איחוד מפלגות הימין (מנדט אחד) ויהדות התורה (מנדט אחד).

בנט, הבוקרצילום: אמיל סלמן

לפי חוק הבחירות, התוצאות הרשמיות צריכות להתפרסם עד 17.4 - שמונה ימים לאחר מועד ההצבעה. ניתן לעתור נגד התוצאות לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית דין לעניינים מנהליים עד 1 במאי. השבעת הכנסת צפויה להתקיים בסוף החודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ