עימות ברשת בין רביב דרוקר לנפתלי בנט על רקע ביקורת על תפקודו כמפקד פלוגה בלבנון

העיתונאי יגאל סרנה קשר בטור שפרסם בין התנהגות יו"ר הבית היהודי להריגת כמאה איש בכפר כנא ב-1996. דרוקר ציטט קצין שתיאר אותו כהיסטרי. ובנט ענה לו: "איפה אתה היית באותו ערב?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עימות נרשם ביממה החולפת ברשת בין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לעיתונאי רביב דרוקר, על רקע ביקורת נוקבת על תפקודו של הראשון כמפקד פלוגה באירוע בכפר כנא שבלבנון בזמן מבצע "ענבי זעם" ב-1996.

>> למה דרוקר חטף התקף עצבים כששמע את לפיד? >>> לכל הטורים של רביב דרוקר ב"הארץ" >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

תחילת הפרשה בטור בשם "קולונל קורץ וקפטן בנט" שפרסם ביום שישי העיתונאי יגאל סרנה ב"ידיעות אחרונות", שם תואר בנט כמפקד פלוגה שהוביל עשרות לוחמים בלבנון, ורחש בוז לממונים עליו ולמה שתפס כהתנהגותם ההססנית. על פי סרנה, בנט שינה את התוכנית המבצעית על סמך דעתו והותקף באש של כוח חיזבאללה. בהמשך, כך תואר, הזעיק בנט עזרה. לשם ירו תותחים של צה"ל באזור אך פגעו בפליטים וגרמו למותם של  102 אזרחים.

>> עמוס הראל: עזבו את בנט, הוא לא אחראי לפרשת כפר כנא

אתמול כתב בנט בדף הפייסבוק שלו כי "מיום שישי אני נתון תחת מתקפה על כך שאני 'אחראי לטבח בכפר כנא' בהיותי מ"פ ביחידת מגלן כשפיקדתי על מבצע לחיסול רקטות בדרום לבנון בשנת 96'(!). 20 שנה אחורנית חפרו". בנט אף קשר בין המקרה לאפשרות שתיפתח חקירה לתפקודם של חיילי צה"ל ברפיח במבצע "צוק איתן".

בהמשך לטור שפרסם סרנה צייץ רביב דרוקר בטוויטר שלו כי "איש צבא בכיר שמתמצא היטב בתחקיר כפר כנא מ-96' אמר לי לפני זמן מה: ברשת הקשר נשמע הקצין הצעיר בנט היסטרי והלחץ שלו תרם לא מעט לתקלה הנוראית".

בנט לא נותר חייב וכתב בדף הפייסבוק שלו, בצירוף דבריו של דרוקר: "אני זוכר היטב איפה הייתי בלילה ההוא ב-96'. הייתי עם החיילים שלי, בעומק לבנון, מול האויב. איפה אתה היית דרוקר באותו ערב?". לאחר מכן פרסם יו"ר הבית היהודי פוסט נוסף, בו צירף קישור לריאיון שנערך היום עם אדם שהיה חייל בפעולה המדוברת ובה הכחיש את טענות דרוקר (ראו בסוף).

דרוקר השיב לו: "נפתלי, אני גם זוכר היטב את אותו לילה. שכבתי במיטתי המחוממת, מוגן על ידי גיבורי ישראל כמוך, שרכשו את הזכות להנהיג אותנו בגבורתם העילאית ועל הדרך גם לקחו פטור מהסברים. גיבור ישראל שכמוך, לא צריך להסביר למה מבקר המדינה מצא שמונה מיליון שקלים של המפלגה שהנהגת (בגבורה!) שנעלמו בבחירות בלי קבלות, גיבור כמוך לא צריך לנמק למה לקחת חוקר פרטי והבטחת לשלם לו בשחור וכשהגיעו הממצאים נגד ניסן סלומינסקי, עמיתך האהוב לגבורה, לא רצית להעביר אותם למשטרה.

הוא הוסיף: "כשהתהפכתי על משכבי באותו לילה אני זוכר שחשבתי כמה עוד הגיבורים האלה ישתמשו בגבורתם כדי לא לענות על שאלות כמו מה הקשר בין 'הבית היהודי' והחקירה החדשה על שחיתות, האם גבורת בנט היא סיבה מספקת לכך שהוא הבטיח שלא יהיו כספים קואליציוניים ובסוף יש ובגדול ו-18 שנה לאחר מכן, אני גם חושב שראוי שתספר מה שקרה לך באותו לילה.

"אתה הרי כל כך מתגאה בקריירה הצבאית שלך (בצדק, בצדק, אני בשמיכה מראש), אז אולי מותר לספר גם על תקלות. לא, נפתלי, אל תדאג, זה לא צריך לפסול אותך לתפקידי הנהגה ובטח שמותר לקצין צעיר לטעות, אבל זה מוזר מאוד שכל השנים אתה נמנע בעקשנות מלספר מה קרה שם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ