מה מתמודדי הבית היהודי חושבים על נישואים חד-מיניים? בדיוק מה שחשבתם

לצד כמה מתמודדים שהביעו נכונות להעניק לזוגות חד-מיניים זכויות, הרוב הבהירו כי הם מתנגדים לחלוטין לנישואים בין בני אותו מין; ח"כ גלאון: רמיסת כבודם של מאות אלפי ישראלים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בסרטון שהתפרסם אתמול (רביעי) בערוץ הפריימריז בבית היהודי של אתר החדשות "כיפה", נשאלו המתמודדים על מקום ברשימת המפלגה מה דעתם על נישואים חד-מיניים. רוב הנשאלים הביעו התנגדות לרעיון וחלקם אף דחו בנחרצות את קיומו.

"אין דבר כזה", אמרו יהודית שילת ונחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי. חגית משה לעומת זאת התייחסה לכך כבעיה. "צריך לנסות לעזור לכל אזרח עם המצוקות שלו, זה לא פשוט, הסיפור הזה", אמרה.

לעומת זאת, יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, אמר כי אין מקום להתערבות המדינה בנושא הזה. "אם הבת שלי היתה רוצה להתחתן עם ערבי חלילה בשבילי זה היה אסון, אבל אני לא חושב שהמדינה צריכה למנוע את זה, אני בחינוך שלי צריך למנוע את זה". עם זאת הוסיף: "אתייעץ עם רבנים ואנשים אחרים, ורק אחר כך אקבע דעה, מתוך הבנה שאני נמצא ב'בית היהודי'".

גם רונן שובל, ממקימי "אם תרצו", שבית המשפט קבע שיש לה מאפיינים פשיסטיים, הביע התנגדות לכך. "נישואים זה בין גבר ואשה - אפשר למצוא הסדרים אחרים, אבל בואו נשמור על קדושת המושג הזה שנקרא נישואים", אמר.

הסרטון זכה לתפוצה נרחבת ברשת וגם לביקורת חריפה. תגידו לי, מי אתם בכלל? אין לכם בושה?", אמרה ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון. "הייתי מצטטת פה כל אחד ואחד מהמועמדים ההומופובים והלא-מתנצלים של הבית היהודי, ששמו את עצמם היום מול מצלמה והסבירו כל אחד בדרכו המיוחדת והמשפילה למה נישואים גאים הם לא כדרך הטבע, למה הומואים דורשים טיפול ולמה משפחה זה רק גבר ואישה - אבל קצרה היריעה. עדיף לראות את הסרטון הזה בו הם רומסים בלי למצמץ את כבודם הבסיסי של מאות אלפי ישראלים - ועדיף שאם אתם רואים זה יהיה על בטן ריקה. פשוט לא להאמין".

>>> מה צופים הסקרים לבית היהודי? >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ