הגנון של נתניהו: לבני, ליברמן, לפיד ובנט בתפקיד הילדים המופרעים

ראש הממשלה תוקף גם את יריביו מימין, בסרטון בו הוא נראה כגנן המנסה להרגיע את ראשי המפלגות האחרות. בסרטון מופיעים ילדים מתחת לגיל 15, בניגוד לחוק הבחירות. הליכוד בתגובה: "עקב טעות טכנית, הגיע הסרטון לרשת אף שלא אושר לפרסום"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לתקוף בחריפות את יריביו הפוליטים, גם מימין, באמצעות הרשת. בסרטון שפרסם היום (שבת) מוצג גן ילדים, כשנתניהו הוא בתפקיד הגנן והילדים שמתפרעים הם כביכול אביגדור ליברמן, יאיר לפיד, נפתלי בנט וציפי לבני. יצחק הרצוג לא מוזכר בו.

>>> בחירות 2015: כל החדשות, הפרשנויות והסקרים

"ילדים תירגעו, אנחנו לא נצליח לעשות כלום היום", אומר נתניהו בפתח הסרטון. "יאיר ונפתלי די לריב על הכיסא", קורא ראש הממשלה. ו"ציפי ציפי, די לרוץ ממקום למקום". הסרטון מסתיים בדבריו של נתניהו "חבל על הזמן, אי אפשר להמשיך עם גן הילדים הזה". 

סרטון תעמולה הפר לכאורה את חוק הבחירות, האוסר שיתוף ילדים מתחת לגיל 15 בתעמולה. מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר מסר בתגובה כי בכוונתו לפנות ליו"ר ועדת הבחירות על מנת שיורה על גניזת הסרטון.

מהליכוד נמסר כי: "מדובר בסרטון, אחד מיני רבים, שהוכן במטה ההסברה ולא אושר לפרסום ולשידור. הסרטון צולם על סמך חוות דעת משפטית, שהכין מראש היועץ המשפטי של הליכוד, ולאחר שהתקבלו האישורים הנדרשים לרבות אישורי ההורים. לצערנו, עקב טעות טכנית, הגיע הסרטון לרשת האינטרנט אף שלא אושר לפרסום ולשידור על ידי מטה ההסברה של הליכוד".

אתמול פרסם נתניהו סרטון בו נראות דמויותיהם של הרצוג ולבני מתווכחות מי צריך לענות לטלפון האדום. השניים מוצגים כהיסטרים כשנשיא ארה"ב ברק אובמה מתקשר ב"קו הנזיפות", ומטילים את האחריות לענות אחד על השנייה, ולהפך. "אבל אנחנו ברוטציה", אומר הרצוג ולבני משיבה: "נכון, אבל היום אתה צריך לענות". השניים ממשיכים להתווכח ואף מהם לא עונה. הסרטון מסתיים בכיתוב "ברגע האמת, נתניהו".

תגובות