כחלון על "הגנון של נתניהו": איפה הוא מצא גן עם פחות מ-35 ילדים?

במערכת הפוליטית תקפו את ראש הממשלה לאחר שהציג את חברי ממשלתו הקודמת כילדים בגנון. בנט: "לפחות הילד הזה לא ייתן לטילים לעוף על נתב"ג"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

יום אחרי פרסום סרטון "הגנון של נתניהו" והסרתו בעקבות השימוש האסור בילדים, ממשיכים במערכת הפוליטית לתקוף את ראש הממשלה. יו"ר כולנו, משה כחלון, התמקד בביקורת על הפן החברתי ועקץ את נתניהו: "אני לא יודע איפה ביבי מצא גן ילדים ציבורי עם פחות מ-35 ילדים". כחלון הוסיף בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "שמח לראות שהוא הבין סוף סוף שהוא יצר כאן מחסור בסייעות".

>> השיריון של לבני במחנה הציוני: העיתונאית קסניה סבטלובה >>> בחירות 2015: כל החדשות, הפרשנויות והסקרים

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שהוצג בסרטון כילד שמשחק בטנק צעצוע, התמקד בפן הביטחוני ואמר: "לפחות הילד הזה לא ייתן לטילים לעוף על נתב"ג". בראיון בגלי צה"ל הוסיף שר הכלכלה כי "כולם יודעים מי בצוק איתן הניח את התוכנית להשמדת המנהרות כבר ב-30 ביוני ומי בלם את זה במהלך שלושה שבועות עד שבסופו של דבר יצאנו באיחור כבד מאוד ושילמנו מחיר מיותר". בנט התייחס גם להפרת "הפסקת האש" בין הבית היהודי לליכוד: "באופן כללי, לא כדאי לירות בתוך הנגמ"ש, לא כי אי אפשר, אבל זה פשוט לא כדאי כי אנחנו פשוט נותנים פרס לציפי לבני ובוז'י‬". 

בסרטון אומר נתניהו: "ילדים תירגעו, אנחנו לא נצליח לעשות כלום היום. יאיר ונפתלי די לריב על הכיסא", קורא ראש הממשלה. ו"ציפי ציפי, די לרוץ ממקום למקום". הסרטון מסתיים בדבריו של נתניהו "חבל על הזמן, אי אפשר להמשיך עם גן הילדים הזה". 

סרטון התעמולה הפר לכאורה את חוק הבחירות, האוסר שיתוף ילדים מתחת לגיל 15 בתעמולה. מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר מסר בתגובה כי בכוונתו לפנות ליו"ר ועדת הבחירות על מנת שיורה על גניזת הסרטון.

מהליכוד נמסר כי: "מדובר בסרטון, אחד מיני רבים, שהוכן במטה ההסברה ולא אושר לפרסום ולשידור. הסרטון צולם על סמך חוות דעת משפטית, שהכין מראש היועץ המשפטי של הליכוד, ולאחר שהתקבלו האישורים הנדרשים לרבות אישורי ההורים. לצערנו, עקב טעות טכנית, הגיע הסרטון לרשת האינטרנט אף שלא אושר לפרסום ולשידור על ידי מטה ההסברה של הליכוד".

שלשום פרסם נתניהו סרטון בו נראות דמויותיהם של הרצוג ולבני מתווכחות מי צריך לענות לטלפון האדום. השניים מוצגים כהיסטרים כשנשיא ארה"ב ברק אובמה מתקשר ב"קו הנזיפות", ומטילים את האחריות לענות אחד על השנייה, ולהפך. "אבל אנחנו ברוטציה", אומר הרצוג ולבני משיבה: "נכון, אבל היום אתה צריך לענות". השניים ממשיכים להתווכח ואף מהם לא עונה. הסרטון מסתיים בכיתוב "ברגע האמת, נתניהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ