בנט מקצין את הקמפיין נגד המחנה הציוני ומציג: "סרטון חמאס" של יוסי יונה

הסרטון מדמה את סרטוני התעמולה של חמאס, תוך עריכת הקבלה בין התבטאויות מועמד "המחנה הציוני" לבין התבטאויות הארגון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הבית היהודי מקצינה את קמפיין הבחירות שלה נגד חברי רשימת "המחנה הציוני" עם סרטון חדש, שמדמה את סרטוני התעמולה של חמאס. הסרטון מציג רצף של תמונות מהשואה, מהפגנות של פלסטינים ומפינוי גוש קטיף, שביניהן משולבים ציטוטים בעברית עילגת, שאינם מיוחסים לאיש בשלב הראשון: "אין הבדל בין יום השואה היהודי ליום הנכבה”; "כל הכבוד לחיילים הציונים המסרבים לשרת בשטחים הכבושים”; "אני מתפלל לפינוי נוסף שלכם מבתיכם”; "כל עוד יהיה כיבוש, יהיה טרור”. בסוף הסרטון מופיעה שקופית הבהרה שמסבירה לצופים את מקור הציטוטים: “זה לא חמאס, זהו יוסי יונה. מפלגת העבודה בראשות בוז'י”.

מנהיג הבית היהודי, נפתלי בנט, עשה יד אחת עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקמפיין משותף, שנועד לקעקע את נאמנות חברי "המחנה הציוני" לערכים ציוניים. כחלק מהקמפיין כבר פרסמה הבית היהודי סדרת כרזות שבהן מופיעות התבטאויות של הרשימה נגד סמלי הציונות. בכרזות נעשה ניסיון לרמוז שדעות חברי המפלגה מקבילות לאלה של חד״ש, ולא של מפלגת מרכז ציונית. בין היתר, הוזכרו דבריה של ח"כ סתיו שפיר, לפיהם ״התקווה הוא שיר גזעני״, אמירתה של ח"כ מירב מיכאלי שקראה בעבר ״לא לשלוח ילדים לצבא״, ויו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, צוטט באומרו ״הביטוי מדינה יהודית מוטעה לחלוטין״. הקמפיין הכפול נועד למנוע זליגת מצביעים מהליכוד והבית היהודי לרשימות המתונות במרכז ולאותת למצביעים שאם יתנו קולם לכחלון, ללפיד או לליברמן הם עשויים לכונן קואליציה עם הרצוג ולהביא לכהונה של "ראש ממשלה פוסט ציוני".

אלא שהקמפיין גרר את חברי המחנה הציוני למסע התגוננות: הרשימה הפיקה שני סרטונים שנועדו "להוכיח" לציבור שהם ציונים. כמו כן, ח"כ מרב מיכאלי פרסמה הערב (חמישי) פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, שבו תקפה את קמפיין הבית היהודי, בטענה שמדובר בהסתה. לדבריה, "יש כאן מניפולציה נבזית של תעמולה ושל הוצאת דברים מהקשרם, שהופכת להסתה של ממש. כל מי ששמע את כל הדברים במלואם - יודע את האמת. אז שיהיה ברור: צה״ל הוא הצבא שלי ושלנו. אני בעד גיוס ושירות משמעותי בצה״ל. כך האמנתי, וכך אני מאמינה. המדינה שלנו, במזרח התיכון המורכב הזה, חייבת צה״ל חזק".

במקביל, תקפה ח"כ סתיו שפיר את בנט במליאת הכנסת על הקמפיין שהוא מנהל. לדבריה, "מפלגת הבית היהודי שחושבת שהיא יותר ציונית מבן גוריון, גנבה את הכסף שלנו ובמקום להעביר אותו לשיקום הדרום, למפעל פרי גליל, למפעל בערד, לתוספת מיטות בבתי החולים". לדבריה, "ציונות אמיתית זה לדאוג לעתידם של כל אזרחי ישראל. אתם הופכים את הקופה הציבורית לסחר מכר, לקומבינה פוליטית בידיים שלכם. אתם שכחתם מהנגב ומהגליל כדי להעביר 1.2 מיליארד שקלים להתנחלויות בבונוסים. שכחתם את ישראל”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ