פנייה ליועמ"ש: הורה על חקירה נגד ועד מתיישבי השומרון בחשד להסתה בסרטון

מועמדים במרצ ותנועת שלום עכשיו פנו לוינשטיין בעקבות פרסום הסרטון המציג את האירופאים כנאצים ואת השמאל כיהודונים שמשתפים פעולה: "מעשה הסתה נוסח גבלס שיכול להביא לרצח פוליטי נוסף"

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איור: עמוס בידרמן
אילן ליאור

מועמדים במרצ ותנועת שלום עכשיו פנו היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה לפתוח בחקירה נגד ועד מתיישבי השומרון בחשד להסתה. זאת, בעקבות הסרטון של הוועד המשווה את האירופאים לנאצים ואת ארגוני השמאל ליהודונים שמשתפים איתם פעולה תמורת כסף. ״סרטון ההסתה שמומן כולו מכספי ציבור ומסתיים בדמות תלויה על עץ הוא מעשה הסתה נוסח גבלס שיכול להביא לשפיכות דמים ולרצח פוליטי נוסף", נכתב בפניית שלום עכשיו ליועץ המשפטי יהודה וינשטיין.

 >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

בסרטון אנימציה שפרסם אתמול ועד מתיישבי השומרון נראה אדון אירופאי כשהוא יושב בלשכתו ומעלעל בעיתון דמוי "הארץ", שקרוי "הסמול", שעל שערו מתחלפים סיפורי השמצה אודות ישראל וצה"ל. האינטרקום בטלפון שלידו מצלצל שוב ושוב, ואז נשמע קול צווחני במבטא גרמני מופגן שמודיע לו באנגלית: "הר שטירמר, היהודי כאן". למשרד נכנסת דמות היהודי ומציע בלהיטות לאדון סיפורים על ילדים ותינוקות פלסטינים, צה"ל והמחסומים. בתמורה משליך אליו האירופאי, מטבעות של אירו. היהודי מחכך ידייו, האירופאי צוחק וצועק "גוט! גוט!".

"הסרטון של ועד מתיישבי השומרון גם הוא מרמז על אשמת ארגוני השמאל ועל הצורך לפגוע בהם. השמאל הזה שיש לפגוע בו זה אנחנו", כתבו המועמדים ברשימת מרצ, מוסי רז ועו"ד גבי לסקי, לוינשטיין. הם ביקשו גם לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות הסרטון שפרסם אתמול ומציג את השמאל כמי שיאפשר לדאעש להיכנס לישראל.

״אנו כבר למודי ניסיון מהתבטאויותיו המסיתות של נתניהו, שבאו לידי ביטוי בהפגנות בשנות ה- 90׳ כנגד רבין ז״ל, ובאו לידי ביטוי גם בקיץ האחרון במהלך ״צוק איתן״, כשעל המוקד היו, שוב, השמאל והציבור הערבי", כתבו רז ולסקי בפנייתם. "עתה, ולמימוש צורכי הבחירות שלו, נתניהו שב ומשתמש בהסתה כדי להפחיד, להלך אימים, ולהפוך את השמאל בישראל למטרה עבור חצי התרעלה שלו, גם במחיר ההשלכות המסוכנות שעשויות לכך".

בסרטון שפרסם נתניהו נראים לוחמים לכאורה עם דגלי דאעש נוסעים בטנדר עם סטיקר עליו כתוב "רק לא ביבי". הם נתקלים בנהג אחר ושואלים אותו: "איך מגיעים לירושלים?". הוא משיב: "קחו שמאלה". "השמאל ייכנע לטרור", נכתב בסוף הסרטון.

גם בתנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" המורכבת מבכירים לשעבר במערכת הביטחון, הגיבו בחריפות לסרטון של נתניהו. "למעלה מ-180 מפקדים מכל זרועות הביטחון של מדינת ישראל, בעלי ניסיון ביטחוני מצטבר של יותר מ-5500 שנים, דוחים את ההסתה הגלומה בתוכן הסרטון", נכתב בהודעה שפרסמה התנועה. "הכנסת ההסתה הפוליטית לשיח הביטחוני פוגמת בחוסן הלאומי בישראל".  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ