לקראת פרסום דו"ח המבקר |

משפחת נתניהו יוצאת לקרב על הבית: המעון הרשמי בירושלים "מיושן ורעוע"

בסרטון תדמית שמגיש המעצב מושיק גלאמין הרצוף תמונות סלפי ומחמאות הדדיות מתואר בית ראש הממשלה כטעון שיפוץ דחוף. נתניהו פותח את הסרטון ורעייתו ממשיכה: "החלונות בקושי נפתחים" ו"החלפנו שטיח כי החורים היו מביכים"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

יומיים לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה שבחן את הפרסומים על הוצאות מופרזות על קייטרינג, גינון וניקיון במעונות ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם הערב (ראשון) יועץ העיצוב מושיק גלאמין סרטון תדמית בהשתתפותם של בני הזוג נתניהו במעונם הרשמי ברחוב בלפור בירושלים - שם התוודע לפגמים הרבים לכאורה שקיימים בבית. בסרטון, שאורכו 15 דקות, הביע גלאמין את כמיהתו העזה להצטלם עם בני הזוג. לאורך הסיור הוא לא חדל להביע תדהמה ממצבו הרעוע של הבית. "תוכל לראות את הבית בכל התקלפותו", אומר ראש הממשלה לגלאמין בראשית הסרטון, "זה קצת שונה ממה שמתארים בחוץ כפי שתראה".

>> השר אורי אורבך מת בגיל 54 ממחלה קשה >> 29 יום לפתיחת הקלפיות: 3 קרבות, 2 סרטונים ו-3 יריות // יוסי ורטר>> האם הסרטון יסייע לנתניהו? לכל הסקרים >> המשבר במחנה הציוני: כבל שקל לשלוח בכירים לפוליגרף

בהמשך הסרטון נפגש גלאמין עם שרה נתניהו, שהדגישה באוזניו כי בדירה יש "דברים משנות ה-90" וכי השטיח שבחלל הכניסה נקנה עבור נשיא ארצות הברית ברק אובמה, לאחר שבשטיח שהוצב שם לפני כן "היו חורים גדולים". לדבריה, "פעם אחת החור היה מאוד לא לעניין וראש הממשלה ביקש מאחד המאבטחים לעמוד קצת ולהסתיר אותו", צחקה. נתניהו הדגישה באופן כללי ביחס לדירה כי "הכל קיים הרבה הרבה שנים".

בסרטון מתועדים השניים מבקרים בחדר העבודה של אשת ראש הממשלה, שאמרה לגלאמין כי "הדלתות פה קצת חורקות". לדבריה, אי אפשר לפתוח את החלונות כלפי חוץ משום שהם נפתחים בקושי. "אם הם נפתחים אז הכל עף", הדגישה. היא התנצלה בפני גלאמין על כך שהמנורה בשולחן העבודה שלה היתה מאובקת. "היו סופות, אז זה לא מדוגם", צחקה, "זה נחשב חדר בין הטובים שיש כאן". בהמשך הסיור הוסיפה נתניהו להתנצל בפני גלאמין על כך שזר הפרחים שעמד על שידה נשאר שם מאז ביקורו של ראש ממשלת יפן, לפני יותר משלושה שבועות.

לאחר מכן אבחן גלאמין כי אחת הדלתות בבית "עברה אלף צביעות". לדברי נתניהו, במקום יש תפסן דלת ש"לקח שנה או שנתיים להשיג אישור בחשבות להקטין אותו. לפני כן אנשים חטפו על הראש מהדלת, נכנסים, יוצאים".

בהמשך הסיור הגיעו גלאמין ונתניהו לסלון, ונתניהו הדגישה כי בני הזוג קיבלו אישור להחליף את ריפוד הספות לכבוד ביקורו של נשיא צרפת. "היו כאן כתמים שאנשים שתו קפה ונשפך – בלתי ניתן לניקוי. הנשיא אובמה ישב כאן לצערי, עם כל הכתמים של הקפה. נשיא צרפת הגיע אחרי אובמה ורק אז הגיע האישור".

לדברי נתניהו, היא הגתה "רעיון יפה" הקשור לכך שהיא וראש הממשלה "מנסים לחסוך". "זר פרחים שקיבלנו לפני שנתיים לראש השנה, עם רימונים ופרחים – החלטנו לייבש את הרימונים ואז זה חוסך ולא צריך לקנות". בהמשך הגיעו גלאמין ונתניהו לשולחן האירוח של בני הזוג ונתניהו סיפרה כי אחת המנורות נשברה. "יש אחת שבורה שכמעט נופלת ואחת שהצליחו להדביק", סיפרה.

בחדרו של ראש הממשלה אבחן גלאמין כי המקום "סובל מאותה בעיה של הבית: בהתחלה נכנסים וזה נראה מרשים עם הספרייה. עכשיו אני קולט שהיא גם משנות ה-50 וכבר קופצים לי המזגן שתלוי לא קשור". בהמשך בחנו השניים את הווילון ונתניהו אמרה שרואים עליו מעין סימן של עובש. "איך לא מתקשרים ואומרים 'חבר'ה, להחליף וילון בשבוע הבא, להחליף ידיות לדלתות השבורות, לתקן את הרטיבות", תהה גלאמין. "אין מצב", השיבה נתניהו, "אני פשוט המומה שאני עכשיו רואה את זה כי לרוב זה ככה מוסתר. לפעמים יש דברים כאן שמוסתרים ואתה לא רואה".

גם בכניסה למרפסת במעון הצביע גלאמין על הרטיבות בתקרה. "ראש הממשלה מקבל כאן אוויר ואורחים ובקטריות. הבקטריות יושבות מעל הפודיום של מסיבות העיתונאים", השיבה נתניהו, "תמיד בעלי אומר 'בוא נתפוס את הזווית שלא יטפטף עלינו מים. זה ממש מפחיד בייחוד כשזה בא מתוך טחב".

בהמשך הוסיפה נתניהו כי היא לא שמה לב לפרטים הקטנים בבית כי היא "לא מעיזה לחשוב על משהו". עוד אמרה כי בגינה אין דשא כי "לדשא קרה משהו".

כשהגיעו גלאמין ונתניהו למטבח סיפרה כי החלונות בו הם "אורגינליים עם הבית". "אתה רואה כאן את העץ שכבר נצבע לדעתי כמה פעמים, אבל הוא האורגינלי". בהמשך פתחו השניים את אחד הארונות וגילו ערימת מפות שולחן מקומטות. "אוי ואבוי מה אני רואה?", הזדעקה נתניהו, "זה חדש".

במטבח המעון הצביע גלאמין על ציפוי הארונות המתקלף ונתניהו השיבה "זה המטבח המדהים. במטבח הזה מגיעים (השפים) שגב, קדוש, לבשל לראשי מדינות ואני לא אגיד לך מה הם אומרים על זה". ביציאה מהבית הזהירה נתניהו את גלאמין מפני הדלת, כדי ש"הידית לא תישאר לו ביד". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ