במחנה הציוני מגייסים תרומות לשיפוץ מעון ראש הממשלה

הצגת המעון כמוזנח ורעוע גררה תגובות רבות ברשת, ובהן סרטון בו צעירי רשימת הרצוג ולבני מבקשים מעוברי אורח "לפתוח את הלב והכיס" ולסייע למשפחת נתניהו

מאיה הורודניצ'אנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה הורודניצ'אנו

קשה היה להישאר אדישים לסרטון המציג את מעון ראש הממשלה הרשמי בירושלים כמיושן ורעוע, והוא זכה לתגובות ציניות ומשעשעות רבות ברשת. בין היתר פרסמו היום (שלישי) צעירי המחנה הציוני  סרטון בו הם יוצאים לעזרת הזוג נתניהו. "השבוע אזרחי ישראל נחשפו למראות קשים של מצוקת הדיור בבית זוג צעיר מאזור ירושלים וקיסריה", נכתב בתחילת הסרטון.  "אנחנו, צעירי המחנה הציוני, לא יכולנו להישאר אדישים אל מול הסבל והיגון ואל מול תמונת שטיח עם חור. החלטנו לעזור". 

>>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

בסרטון נראים צעירי המפלגה מבקשים מעוברי אורח תרומות עבור "משפחת נתניהו. משפחה נזקקת". הם מבקשים מהאנשים לפתוח את הלב משום ש-5.4 מיליון שקלים זה "לא מספיק כדי להחזיק בית", "הבית מתפורר" ו"אין מספיק מים בבריכה".

גם הטלוויזיה החינוכית פרסמו פוסט הלועג לסרטון וכולל כמה ממים משעשעים, אולם מיהרו להסירו. ובכל זאת, היה מי שהספיק לתעד אותו. מהחינוכית נמסר בתגובה כי "צוות האינטרנט היצירתי של החינוכית העלה את הפוסט בהמשך לסרטון הויראלי. ואולם, לאור רגישות הימים והעובדה שמישהו, מכל צד שהוא, עלול לפרש הפוסט כתעמולת בחירות הוחלט להסיר את הפוסט. כידוע, תעמולת בחירות אסורה בימים אלו, קל וחומר על גוף שידור ציבורי".

שלשום פרסם יועץ העיצוב מושיק גלאמין סרטון בו הוא מבקר במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים - שם התוודע לפגמים הרבים לכאורה שקיימים בבית. בסרטון, שאורכו 15 דקות, כששרה נתניהו מלווה אותו, לא חדל גלאמין להביע תדהמה ממצבו הרעוע של הבית. בנוסף למחנה הציוני, גם הגולשים התקשו להתרשם מההזנחה המוצגת לכאורה בסרטון, ולועגים לו ברשת. אנסמבל ציפורלה אף פרסמו סרטון סאטירי המציג ביקור של המעצב במעונם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ