השבוע החולף ברשת: מרזל מגייס את בן גוריון, נתניהו והרצוג את אשכול

מספר 4 ב"יחד" מציג עצמו כממשיך דרכו של רראש הממשלה הראשון ואת הח"כים טיבי וזועבי כאשפה שיש לפנות מהכנסת. וגם, מלחמה כל שנה ומינוס תמידי: המחנה הציוני הכין מצע לליכוד

מאיה הורודניצ'אנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה הורודניצ'אנו

16 ימים לבחירות, ומתקפת הסרטונים ברשת בשיאה. "רק ברוך מרזל ימשיך לעשות את מה שבן גוריון האמין", נכתב לצד הסרטון שפרסם השבוע מועמד מספר 4 ברשימת "יחד" של אלי ישי וחבר מפלגת "עוצמה יהודית". בסרטון מוצג טקס הכרזת העצמאות, ומוזכר כי דוד בן גוריון אמר ש "בלי עבודה עברית, ובלי אדמה יהודית, הציונות נעשית פלסטר ונהפכת לחזון בדים". מרזל מוצג בו כמי "שיעשה את מה שבגוריון האמין". בסרטון נוסף שפרסם מרזל לצד הכיתוב "תנו למרזל את הכוח לנקות את הכנסת", מוצגים הח"כים אחמד טיבי וחנין זועבי בשקית זבל המושלכת במשאית שעושה דרכה לסוריה. 

 >>> בחירות 2015: כל העדכונים והפרשנויות

אתמול (שבת) בחרו גם המחנה הציוני וגם הליכוד להזכיר את לוי אשכול בסרטוני קמפיין חדשים. לקראת הנאום בקונגרס השבוע, פרסמה מפלגת הליכוד סרטון המזכיר כי אשכול החליט לצאת למתקפה נגד צבאות מדינות ערב ב-1967, בניגוד לעמדת הממשל האמריקאי. "האם ירושלים היתה עיר מאוחדת בריבונות ישראלית אם לוי אשכול לא היה עושה את הדבר הנכון?", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד הסרטון בפייסבוק. 

בסרטון של המחנה הציוני, העוסק בתדמית היו"ר יצחק הרצוג, מוצגים אישים, דוגמת לוי אשכול, מנחם בגין, דוד בן גוריון ואף אלברט אינשטיין, ונאמר: "הגיע הזמן לחשוב מחדש על מה שחשוב אצל מנהיג"."קראו לו הססן, אמרו שהוא לא מבין שום דבר בנושאים ביטחוניים", נאמר על אשכול בסרטון, ומוזכר כי על בן גוריון אמרו "שהוא לא נראה כמו מנהיג - שהוא נמוך, בעל קול מצחיק". 

על רקע הביקורת על היעדר מצע, החליטו במחנה הציוני לסייע לליכוד והכינו מצע עבורם, אותו הם מציגים באתר תחת הכתובת likudparty.co.il. בין היתר, תחת סוגיית הביטחון נכתב כי ישימו דגש על הזנחת איום המנהרות ו"מלחמה כל שנה וחצי. סליחה מבצע". תחת נושא יוקר המחיה נכתב כי תופעל "תוכנית כל ילד שלישי עני" ויובא "מעמד הביניים למינוס תמידי", ותחת סוגיית "הבידוד המדיני" נכתב על "נתק מוחלט ביחסים עם ארה"ב ו"ביטול כל זכר לגיבוי בינלאומי". פעילי המחנה הציוני אף יצאו לרחוב לבושים בחולצות של הליכוד וחילקו את "המצע" לעוברים והשבים.

צעירי הליכוד מנגד, המשיכו בקמפיין החיפושים אחר "המועמדת לראשות הממשלה, הנעדרת, ציפי לבני". הם יצאו לרחובות וחילקו קרטוני חלב עם תמונתה. 

ולסיום, כמה מהפוליטיקאים רצו במרתון תל אביב והחליטו לחלוק עם הגולשים את תמונות הזעה. וכמובן, שאי אפשר להעביר שבוע בלי הסיורים בשוק מחנה יהודה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ