המטרה: להטריל את דף הפייסבוק של נתניהו

אירוע חדש מזמין את הגולשים להיפרד מראש הממשלה בפייסבוק. "ניכנס לדף שלו ונסביר לו מה העם באמת חושב עליו"

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מערכת הבחירות הנוכחית מלאה ביוזמות פייסבוק לפעולה בעד ונגד מפלגות שונות, אבל עכשיו הגיע אירוע חדש בפייסבוק שאולי לא יוכתר כפעילות התעמולה המוצלחת ביותר, אבל הוא עשוי לזכות בכתר הפעילות האינטרנטית ביותר (ויש יאמרו שגם לא הבוגרת במיוחד): הטרלה מתוזמרת.

>> עדכונים נוספים באתר הבחירות של "הארץ"

"בסוף השבוע האחרון לפני הבחירות ניפרד מביבי בפייסבוק. ניכנס לדף שלו ונסביר לו מה העם באמת חושב עליו", מסבירים בדף האירוע. "נגיב לפוסט האחרון שביבי יעלה לפני השבת ונאמר לו מילות פרידה מתוקות. ואז נחכה לראות את התגובה ההיסטרית - האם ביבי ימחק את איחולי העם? יחסום את העם מהפייסבוק שלו? בשבת?"

את הדף פתחה קהילת "ביבי נמאסת - הדחה 2015", שמגדירה את עצמה "קמפיין עממי של מתנגדי נתניהו". על פי הדף, הקמפיין אינו קשור לאף מפלגה ספציפית, ויוצריו לא תיכננו אותו כקמפיין שמאל.  הם מגדירים את עצמם "צוות מנוסה של ותיקי מערכות בחירות שפעלו בעבר במסגרות פוליטיות שונות והתאחדו תחת מטרה משותפת – להחליף את נתניהו".

עם זאת, הקמפיין מוגדר מראש כקמפיין שלילי. "קמפיין נגטיבי מוצלח יכול לשנות את התמונה במערכת בחירות. קמפיין 'הדחה 2015' יתמקד במסרים נגטיביים, קצרים וקולעים, נגד נתניהו, ויכוון למצביעים הפוטנציאליים שלו".

האירוע נפתח אמש ועד כה הצטרפו אליו בסביבות ה-400 איש. מובן שלא ברור כמה מהם באמת יטרחו לסור לדף של נתניהו, וכמה הפעולה שלהם תהיה שונה מכל יום אחר בדף שלו או בדף של כל פוליטיקאי שנוי במחלוקת אחר - עוד חזון למועד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ