השבוע החולף ברשת: איימן עודה מגיע לארוחת שבת ועימות הראפ בין נתניהו להרצוג

גם הרשימה המשותפת מצטרפת לקמפיינים הוויראליים ומקווה ל-15 מנדטים ■ במקום חיילים, בבית היהודי מציגים טבחים שמספרים על מבצעי הבישול של בנט ■ וכולם באים לשוק

מאיה הורודניצ'אנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה הורודניצ'אנו

יומיים בלבד נותרו לבחירות וברשת לא נחים לרגע. בשבוע האחרון הצטרפה גם הרשימה המשותפת לקמפיינים הוויראליים. בסרטון שפרסמה המפלגה, מוצגת משפחה בארוחת שבת והנערה מספרת כי היא מתכוונת להצביע לרשימה המשותפת. האם שואלת: "לערבים?" כשלפתע מתחילים להיכנס לבית נציגי המפלגות האחרות, זה אחר זה, ומסרבים לבקשת האב לעזוב עד שמגיע יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, השכן. ברקע של הסרטון נשמעים קולות תרועה וצחוק מוקלטים. 

בנוסף, פרסמה המפלגה סרטון המתייחס לחשיבות ההצבעה ובו מככבים דרדסים. חברי הרשימה המשותפת שמוצגים כדרדרסים, מגיעים לבתי דרדסים כדי לשכנע אותם להצביע. "אם אתה לא מצביע, זה יעלה לכולנו ביוקר", אומר אחד הדרדסים. והשנייה מוסיפה: "ואם אתה לא מצביע, בנט וליברמן ייצאו נשכרים". בנט וליברמן מוצגים על מרפסת, כשיו"ר הבית היהודי חמוש ויו"ר ישראל ביתנו נראה מזיע, והם מדברים על חיסול ערבים. הסרטון מסתיים באמירה: "יש לנו הזדמנות, להיות הכוח השלישי בכנסת". 

אמנם אתמול זכינו לעימות קצר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, אולם עוד קודם לכן נראו השניים מתעמתים ברשת. הסטנדאפיסט מוטי אהרונוביץ' יצר סרטון שמוצגים בו נתניהו והרצוג בקרב ראפ. "אז מה ביבי, סוף סוף מוכן להתעמת? שרה אשכרה הסכימה ונתנה לך לצאת?", שרה דמותו של הרצוג. "גם אובמה מעדיף כבר את בן לאדן עליך, עם השכר הממוצע חיים כאן כמו פליט סודני. תורך, נו ברבר על האיום האיראני". נתניהו משיב: "פתאום נהיית חברתי? צבוע! מה אתה מכיר? אתה מליין מצהלה שלא היה שנייה שכיר". עוד מוסיף יו"ר הליכוד: "אני 30 שנה פועל בממשלה ובאו"ם. אתה פותח פה אבל אף פעם לא היית כלום".

בשל האיסור להציג חיילים בתעמולת בחירות, פרסמה הבית היהודי סרטון שמוצגים בו כביכול טבחים כשהם סוחבים אלונקה, שוטפים כלים ומספרים על הרגעים הקשים ורגעי השמחה תחת נפתלי בנט. "ראיתי אותו במבצעי בישול מסובכים במיוחד", אומר אחד הטבחים. "המדינה לא שוכחת לרגע מה עושים הטבחים עבורה", אומר בנט לטבחים. "אשרי העם שאלה טבחיו. אני אוהב אתכם חיילים". בנט פרסם את הסרטון לצד הכיתוב: "חיילים אחים שלי, חוקי התעמולה אוסרים להראות אתכם. אז כמו בסיירת, מצאנו פתרון יצירתי".

ולא רק נתניהו והרצוג ניצלו את השבוע האחרון כדי לבקר בשווקים. אז הנה כמה מהתמונות. וגם, דב ליפמן נפרד מכלב הנחייה שגידל והחתולים של איציק שמולי. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ