תגובת השמאל ברשת לניצחון הימין: גלי דיכאון מהולים בהתנשאות - רץ ברשת - הארץ

תגובת השמאל ברשת לניצחון הימין: גלי דיכאון מהולים בהתנשאות

האכזבה המרה מתוצאות הבחירות הובילה לגל של פוסטים על ירידה מהארץ ולפוסט ארסי במיוחד של אלונה קמחי: "תשתו ציאניד ניאנדרטלים מזויינים. ניצחתם. רק המוות יציל אתכם מעצמכם"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אלונה קמחי. התחרטה על הניסוחצילום: אלכס ליבק
עודד ירון

בעוד גולשים מימין חגגו היום (רביעי) את ניצחונו החותך של הליכוד בראשות בנימין נתניהו בבחירות, בקרב הגולשים, התקוות התחלפו באכזבה מרה, ואווירת דיכאון השתלטה על הפיד של כמעט כל גולשי השמאל. 

התוצאות הגיעו אחרי שכבר נראה היה שהקמפיין של המחנה הציוני לצד העבודה הנמרצת של של ארגונים כמו V15 ופעילים נוספים, נשא פרי, ולפי הסקרים המחנה הציוני החלה להוביל על נתניהו. בפייסבוק כבר היה נראה שרבים כבר בטוחים בניצחונם, מה שהוביל ליוזמות כמו אירוע ההטרלה בדף הפייסבוק של נתניהו בסוף השבוע, שבו הבטיחו לומר "ביי ביי ביבי".

אבל, כשהתמונה התהפכה, הפיד התמלא בעירוב של סטטוסים רוויי רחמים עצמיים עם חתולי ניחומים בתגובה מחברים. לכך נוספו סטטוסים של חשבון נפש שהגיעו מגולשים מהשורה, פעילים וגם פוליטיקאים כמו זהבה גלאון, יצחק (בוז'י) הרצוג ודב חנין.

אבל קשה היה שלא להבחין אצל חלק לא מבוטל מהגולשים בנימה של עלבון והתנשאות מעל אלה ששוב בחרו ביבי. ביטויים כמו "תסמונת האשה המוכה" על ישראל ששוב בחרה נתניהו והכרזות על התנתקות חד צדדית רווחו ביממה האחרונה בפייסבוק ובטוויטר. זאת לצד תמונות של דרכונים זרים, ומחשבות על היעד האירופי או האמריקאי הבא.

בלט במיוחד הסטטוס של הסופרת והשחקנית אלונה קמחי, שכתבה "לכל עם יש את השלטון שהוא ראוי לו. תחי הטיפשות, הרשעות והתודעה הכוזבת. תשתו ציאניד ניאנדרטלים מזויינים. ניצחתם. רק המוות יציל אתכם מעצמכם". 

קמחי מחקה את הסטטוס זמן קצר לאחר מכן, אבל הוא כבר צולם והופץ בכל רחבי הרשת. היא עצמה אמרה לוואלה כי ה"דברים נכתבו בלהט היצרים וברור שנוסחו בלשון בוטה וציורית יתר על המידה".

תגובות