השבוע החולף ברשת |

דאעש, אסתר המלכה ועלמה זק: הפוליטיקאים חוגגים את פורים בדרך לקלפי

מועמדת הבית היהודי ענת רוט התחפשה לשבויה של המדינה האיסלאמית, אך הסירה את התמונה ■ אחרי ההכפשות, הח"כים גם מפרגנים אחד לשני ■ ובאוטובוס וללא נשים: "יחד" משחזרת את טיסת השוקולד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשעה ימים לבחירות, ובין הלעג וההכפשות ההדדיות, סרטון חדש מציג צד אחר של הפוליטיקה. בארגון "גשר", הפועל לקידום הערבות ההדדית וההבנה בחברה, ביקשו מח"כים לפרגן לפוליטיקאים ממפלגות יריבות. בסרטון שהפיקו, אומרת שלי יחימוביץ (העבודה) כי אורלי לוי אבוקסיס (ישראל ביתנו) היא "לוחמת חברתית אמתית", יאיר לפיד אומר על יצחק כהן (ש"ס) כי "הוא איש הגון וטוב שאכפת לו ממדינת ישראל" ונפתלי בנט בחר באיציק שמולי (העבודה) משום שהוא "אדם ערכי".

>>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

במפלגת "יחד" בחרו לשחזר את סרטון "טיסת ישראייר והשוקולד" במסגרת קמפיין הבחירות, רק עם כמה שינויים. בסרטון שפרסמה המפלגה מוצג מספר 2 ברשימה, יוני שטבון, בתפקיד הדייל באוטובוס. כששטבון מסרב למכור שוקולד לאחד הנוסעים, קורא לעברו נוסע אחר: "מה הוא נראה לך סוג ב'?". לאחר מהומה קצרה, אומר שטבון "חברים להירגע, אנחנו ביחד! אנחנו טסים ביחד לכנסת, קחו שוקולדים".

הגולשים לא התרשמו מהסרטון, בלשון המעטה, ובין היתר כתבו: "החברה של דאעש ראו את הסרטון הזה, וערפו לעצמם את הראש, ממבוכה"; "ווי, אחרי שראיתי את זה אני מוכן להצביע לכל מפלגה שתציע לסגור את האינטרנט"; "מעריצה את מפלגת יחד, אבל הסרטון רדוד ומטה"; "ושמע, זה סרטון ממש גרוע". כמו כן, התייחסו הגולשים לכך שיש רק גברים בסרטון, וכתבו: "לא יודע אם טיסת שוקולד, או קווי ההפרדה לבני ברק"; "יוווו, יפה לראות שאין נשים במטוס (אופס אוטובוס) הזה"; ו"מאיפה הצלחתם למצוא מטוס בלי נשים? נס".

ואחרי תשדיר המחנה הציוני, בו נראים קצינים וחיילים ביחידת המודיעין 8200 מספרים על חברם יצחק הרצוג, מגיעה גם הסאטירה מבית היוצר של "ערוץ הכיבוד" - "חברים מספרים על ע. השקמיסט של סיירת מטכ"ל".

ולסיום, הפוליטיקאים חוגגים פורים בהווה ובעבר. מועמדת הבית היהודי ענת רוט בחרה לפרסם תמונה שלה כשבויית דאעש לקראת הוצאתה להורג, לצד הכיתוב "אם לא יהיה בית יהודי גדול, זה מה שנקבל... פורים שמח!". אולם, לאחר מכן הסירה את הסטטוס, ככל הנראה, בשל ביקורות מצד הגולשים. אורית סטרוק התחפשה לעלמה זק, והציעה לה להחליף "הערות והארות הדדיות", אם אינה מרוצה מהתחפושת.

ענת רוט מחופשת לשבויה של דאעש. צילום מסך

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ