ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) נפגש היום (ראשון) עם בכירים בלשכת ראש הממשלה וביקש מהם לסייע בכינוס ישיבה מיוחדת של הוועדה במהלכה תעלה לדיון והצבעה הצעה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת "מסמך הרפז". לעת עתה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מסתייג מהקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הרפז ומעוניין להפסיק את העיסוק בנושא.

ח"כ אריאל החליט לקדם את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לאחר שהבין כי היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין לא מתכוון לקבל את המלצת מבקר המדינה לחדש את החקירה פלילית סביב פרשת הרפז. ויינשטיין גם מסתייג מהקמת ועדת חקירה ממלכתית, אולם אין ביכולתו לבלום מהלך כזה, כיוון שהדבר נמצא תחת סמכות הכנסת.

לאור העובדה שהכנסת התפזרה לקראת הבחירות הקרובות, יש צורך בקבלת הסכמת הסיעות השונות לכינוס דיון מיוחד בוועדה לביקורת המדינה. ח"כ אריאל אמר ל"הארץ" כי פנה בנושא ליו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד) כדי להשיג את הסכמת הקואליציה לקיום הדיון המיוחד. לדברי אריאל, אלקין אמר לו כי בנושא "מסמך הרפז" והקמת ועדת החקירה הממלכתית עליו לפנות ללשכת ראש הממשלה.

ח"כ אורי אריאלצילום: שירן גרנות

היום בבוקר הגיע ח"כ אריאל ללשכת ראש הממשלה ופגש את אחד מיועציו הבכירים של ראש הממשלה נתניהו. הוא הציג לו את הנימוקים לכינוס הדיון ולהקמת ועדת החקירה הממלכתית. לדברי אריאל, הוא קיבל תשובה לפיה ראש הממשלה יכריע בנושא בתוך כמה ימים.

למרות שנתניהו מסתייג כאמור מהקמת ועדת חקירה ממלכתית, הוא עדיין לא קיבל החלטה סופית. נתניהו נמצא תחת לחצים של שר הביטחון אהוד ברק. האחרון, שנעזר במקורבו של נתניהו, נתן אשל, מנסה לשכנע את נתניהו להסכים להקמת ועדת חקירה ממלכתית.

ראש הממשלה נתניהו צילום: אמיל סלמן

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה כי אהוד ברק לא שוחח עם נתן אשל בנוגע להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הרפז. "עמדתו של שר הביטחון היא כי ממצאי הדוח החמורים מחייבים פתיחת חקירה פלילית והקמת ועדת חקירה ממלכתית", נמסר מלשכת ברק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ