זה טבעי?

הסיכונים הטמונים בשימוש בצמחים ותכשירים טבעיים

השימוש בצמחי מרפא וחומרים טבעיים, כגון שום, זוטה לבנה וסטיביה, נעשה לעתים בצורה לא שקולה ואף מזיקה. לצד יתרונותיהם, חלקם עלולים להיות רעילים וליצור אינטראקציות מסוכנות עם תרופות, והם משווקים כ"תוספי תזונה" - כלומר, עם פיקוח מינימלי

אבינעם סמוטריץ' ויונתן גורליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבינעם סמוטריץ' ויונתן גורליק

השימוש בצמחי מרפא וחומרים טבעיים כתוספי תזונה או למטרות רפואיות הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות כחלק מתופעת ה"חזרה לטבע". עם זאת, לעתים הוא נעשה בצורה שאינה שקולה ואף מסוכנת. כיום המידע על צמחי מרפא זמין לכל דורש וניתן לכאורה להתאים "תרופה טבעית" לכל בעיה, מבלי להזדקק למרשם.

צמחים מייצרים בעצמם חומרים פעילים נגד מזיקים ומחלות ולעתים המנגנונים הצמחיים מפותחים אפילו יותר מאלו של תעשיית התרופות. זאת מכיוון שהם חשופים לאותם חיידקים ווירוסים כמו האדם (ואף יותר) ומכיוון שהם צריכים להתמודד עם יצורים חיים שמעוניינים לאכול אותם, החל באדם ובעלי חיים ועד חרקים ופטריות. כדי לשרוד סיגלו לעצמם הצמחים מנגנונים מטבוליים שמייצרים חומרים (מטבוליטים משניים) שכל עניינם הגנה – כגון חומרים אנטי חיידקיים, אנטי ויראליים ואנטי דלקתיים, חומרים רעילים ומכווצי חלבונים. היתרון הגדול של החומרים הצמחיים על פני רוב התרופות הקונבנציונליות הוא עיקרון הפעולה שלהם - ספקטרום רחב של מנגנונים ומגוון רחב של חומרים במינון נמוך. כך המזיק נתקף מכמה כיוונים והסיכוי שלו לפתח עמידות לחומר נמוך במיוחד. זאת בניגוד לאנטיביוטיקה למשל, שתוקפת את החיידק במנגנון מסוים, ולחיידק קל יותר לפתח עמידות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ